17. 9. 2011 | Zdeněk Kamínek ml., Zdeněk Kamínek ml., Tomáš Nejedlo

Benátečtí odjíždějí z Ústí s prázdnou

2., sobota 17. 9. 2011
Ústí n.L. - Benátky n.J. UNL - BEN
Ústí nad Labem - Ve druhém prvoligovém kole se Benátky představily na ledě jednoho z největších favoritů soutěže. Z Ústí nad Labem se body lehce vozit určitě nebudou a Středočeši se o tom v sobotu přesvědčili. Zkušení domácí hokejisté dokázali trestat chyby soupeře a pěti góly rozhodli o utkání. Prapor benáteckého týmu držel dvougólový střelec Daniel Skalický, který tak po dvou zápasech na stadionech největších favoritů má na kontě tři vstřelené branky. Do třetice ven pak jedou Benátky v pondělí, představí se na ledě nováčka z Mostu.
Ústí n.L.: Orct - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Dominik Boháč - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Čurilla, Ludvík - Kovář, Pajič, Daniel Boháč - Jakub Lev II, Rod, Handlovský.
Benátky n.J.: Stejskal (41. Blažíček) - Ulrych, Niko, Vála, Vitásek, Jaroměřský, Kajínek, M. Pabiška - Kellner, J. Skořepa, Klimt - Krejčík, L. Král, Kopic - Vařecha, Jech, Liška - Skalický, Jonák, Kica - Vlach.
Branky a nahrávky: 13. Lev (Handlovský), 30. Klobouček (Zeman, Šagát), 37. Rod (Daniel Boháč, Lev), 39. Pajič (Kovář), 50. Hořava (Poživil, Alinč) - 38. Skalický (Niko), 45. Skalický (Jaroměřský, Kica). Rozhodčí: Grech - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 080. Střely na branku: 37:27 (10:7, 18:11, 9:9). Zakázaná uvolnění: 5:5. Ofsajdy: 2:4. Vyhraná vhazování: 44:34 (12:14, 18:13, 14:7).

První střelu na branku vyslal již v první minutě střetnutí Šagát. Hostující gólman Stejskal pohotově zasáhl. O dvě minuty později měli k dispozici svěřenci Petra Rosola první početní výhodu utkání. V přesilové hře zkoušel své štěstí několikrát Poživil, ale jeho muška zamířila vždy vedle Stejskalovy svatyně. Až na závěr této herní situace tečoval nebezpečně střelu Kováře Pajič. Své dovednosti v přesilovce si mohly otestovat i Benátky nad Jizerou, když v počátku deváté minuty fauloval Zeman Jonáka. Hosté nijak nebezpeční nebyli. Důležité bylo až další dvouminutové vyloučení Čurilly za sekání, neboť právě ve vlastním oslabení se Lvi prosadili! Ve 13. minutě nalezl Lukáš Handlovský na modré čáře dobře postaveného Jakuba LVA, který od hranice útočného pásma propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0.

Další zajímavá příležitost se naskytla za čtyři minuty. Pazourek přenechal v útočném pásmu puk Alinčovi, který křižnou přihrávkou adresoval puk Třetinovi. Poslední jmenovaný v gólové situaci selhal a brankář Stejskal si mohl připsat další důležitý zákrok. V úvodní dvacetiminutovce vidělo 1 080 diváků jednu branku, a to v síti svěřenců Milana Černého.

Do druhého dějství vstoupily lépe Benátky nad Jizerou. Již na samotném začátku prověřil Orcta Jaroměřský a modrožlutá „sedmička“ se vyznamenala. Pro brankáře nebezpečná situace, ale hájce ústeckého brankoviště jednal výborně, ukryl černou gumu do lapačky a přerušil hru. Krátce poté se na Stejskala sám řítil Lev, ale zprava si na hostujícího maskovaného muže nepřišel.

Psala se 28. minuta a Lvi měli k dispozici šest sekund dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Při návratu prvního z vyloučených zahodil tutovou šanci Alinč, jenž z bezprostřední blízkosti pálil do gólmana Středočechů. Hned po další buly se již při klasické přesilové hře mohl stát slavným Třetina. Po vyhraném vhazování objel soupeřovu klec a při zakončování k levé tyči vymrštil na poslední chvíli beton Stejskal! Necelou minutu před polovinou souboje nabídl Lvům sudí Grech další dvojnásobnou přesilovou hru, ta měla trvat 34 sekundy. Ústí nad Labem ji dokázalo využít mnohem dříve, z přesného zásahu se mohl radovat kapitán Jan KLOBOUČEK, jenž si na modré čáře vyměnil puk s Jiřím Zemanem - 2:0.

Ve třiatřicáté minutě odstavil čistě na modré čáře Pabiška ústeckého Pajiče a svému týmu zachránil benátecký obránce kůži, stav 0:3 z pohledu hostí by se již těžko doháněl. A co se nestalo v této minutě, stalo se v třicáté sedmé. Ze své sítě musel Stejskal lovit puk potřetí po akci Daniela Boháče, který při samostatném úniku nezakončil ideálně. Výborným důrazem se prezentoval Tomáš ROD, který tak vsítil třetí branku Ústeckých Lvů - 3:0. Za dvacet pět sekund Benátky nad Jizerou snížily, a to z hole Daniela SKALICKÉHO, který z nulového úhlu překvapil Zdeňka Orcta - 3:1. O další minutu později shlédly ochozy Zlatopramen Areny další dvě pohledné příležitosti. Nejprve Šagát zahodil jasnou gólovku a odkrytou branku z mezikruží přestřelil a ihned poté se zrodila branková situace, kterou domácí odpověděli na snížení modrobílých, kteří skórovali o sedmdesát osm vteřin dříve. Gól do šatny vstřelil bekhendem Rok PAJIČ, na kterého hostující defenziva pozapomněla. Do kabin se po čtyřiceti minutách hry odcházelo za stavu 4:1.

Po druhé pauze přikročil Milan Černý ke změně v brankovišti, Jiřího Stejskala nahradil Robin Blažíček. A naději pro hosty vykřesal v početní převaze ve 45. minutě svou druhou trefou do černého Daniel SKALICKÝ. Na jedovku od modré čáry byl Orct krátký - 4:2.

Následující okamžiky patřily vyloučením, modrožlutí měli opět možnost ozkoušet své štěstí v přesilové hře pět na tři, která tentokrát trvala devadesát osm sekund. Za brankovou čáru doplula až dělovka Petra HOŘAVY z hrotu pravého kruhu - 5:2. A o dvacet šest vteřin později mohl červené světlo za Blažíčkem rozsvítit Pajič, jenže do gólové asistence od Daniela Boháče se ranou „z první“ netrefil. V 57. minutě si ještě hosté vzali oddechový čas, ale v následujících minutách se již na nic nezmohli, nepřistoupili ani ke hře bez brankáře.

Ústí nad Labem zvítězilo v utkání 2. kola I. ligy ČR zcela zaslouženě, na ledové ploše bylo lepším celkem, a tak Benátky nad Jizerou odjíždí bez bodu. V pondělní bitvě se představí na ledové ploše Mostu, sobotní soupeř hostí ve Zlatopramen Areně HC Rebel Havlíčkův Brod.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do každého utkání jdeme s jasným cílem, abychom vyhráli. Tři body jsou naše, protože jsme dali více gólů než soupeř. Vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme neproměnili a Benátky nad Jizerou jsme do vážnějších příležitostí nepustili. Náš výkon nebyl optimální, hráli jsme s celkem, který sebral bod Chomutovu, dobře brání a nevypustí žádnou sitauci. Taktiku na pondělní domácí klání si necháme pro sebe, nebudeme ji sdělovat veřejně."

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou): "Hráli jsme aktivní hokej, forčekovali jsme a spoléhali na obranu. Porážka měla několik příčin, kriminální chybou byl první inkasovaný gól, jenž jsme obdrželi při vlastní přesilové hře. Odevzdali jsme puk při rozehrávce, aniž bychom byli pod nějakým tlakem. Dvě branky jsme obdrželi při dvojnásobném oslabení, to byla daň za to, že jsme hráli venku. Máme dvě šité tržné rány a zlomenou lícní kost a početní výhodu pět proti třem jsme nehráli. K rozhodčím se klidně budu vyjadřovat, nebyl jsem spokojený s jejich výkonem. Každopádně uznávám kvalitu Ústí nad Labem, nemůžeme jim nabízet takové příležitosti. Slovan je podle mého názoru hokejově nejlepší tým této soutěže, my jen mohli sahat po lepším výsledku. Do následujícího duelu se budeme chtít poučit z chyby, kdy jsme odevzdali kotouč a inkasovali úvodní gól, dále by měla být lepší produktivita. Kdybychom v útočné třetině byli více důraznější a měli větší snahu střílet, mohli jsme si vytvořit více příležitostí."