20. 9. 2008 | Patrik Huber, Patrik Huber, Tomáš Nejedlo

Benátečtí odjíždějí z Vrchlabí s prázdnou

4., sobota 20. 9. 2008
Vrchlabí - Benátky n.J. VRC - BEN
Dalším těžký prvoligový zápas sehráli Benátečtí na horkém ledě ve Vrchlabí. Tradičně vysoká návštva D&D Elektromont arény sledovala výhru domácím hráčů 3:1. Za Benátky poprvé nastoupila dvojice obránců Martin Ton a Tomáš Mrkvička, k bodům však nepomohla. Jedinou branku poraženého týmu vsítil po nahrávkách Kudrny a Hracha Antonín Dušek. Další zápas sehrají Benátky na domácím ledě v pondělí 22. září od 17:30 hodin s Havířovem!
Vrchlabí: Štůrala (Ševčík) - Matějíček, Chaloupka, Chatrnůch, Bendík, Lukáč, Vála, Galvas, Wagenhoffer - Fiedler, Pajič, Beck, Horčička, Krupka, Gengel, Gajovský, Rod, Látal, Konečný, Kříž, Rusnák
Benátky n.J.: Nedvídek (Stejskal) - Drábek, Kajínek, Paulů, Tondr, Hrach, Ton, Mrkvička, Kudrna - Hruška, Dušek, Špaček, Rapáč, Vantuch, Havel, Bárta, Jech, Kadeřábek, Skořepa, Weiss, Pabiška
Branky a nahrávky: 2. Kříž (Konečný), 16. Rusnák (Konečný), 37. Pajič (Beck) - 11. Dušek (Hrach, Kudrna). Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1491.

Hned od úvodu nastolilo domácí Vrchlabí tempo, kterému soupeř nestačil, což se potvrdilo hned ve druhé minutě. Pavel Kříž byl tím, jenž poslal horaly brzo do vedení, když z dorážky nedal Nedvídkovi šanci - 1:0. Krkonošští po vstřelené brance pokračovali v náporu a mohli jít dokonce i do dvoubrankového vedení. Chatrnúchova tvrdá střela šla k domácí smůle jen pár centimetrů vedle branky. V dalším průběhu první části se hra přeci jenom vyrovnala a v 11. minutě bylo vyrovnáno. Hrach na šel před domácí brankou úplně volného bývalého vrchlabského útočníka Antonína Duška, ten bryskně zareagoval na přihrávku a z první vystřelil, Štůrala byl bezmocný - 1:1. Z nerozhodného stavu se však Benátečtí dlouho radovat nemohli, když o necelých šest minut šli Elektromontéři znovu do vedení. Dnes dobře hrající Konečný našel přesným pasem Štefana Rusnáka, jehož střelu z první zastavila až branková síť - 2:1.

V prvních osmi minutách třetiny druhé se toho příliš nedělo. Poté, ale přišla velká šance hostů. Hrach dobrým forčekinkem obral Horčičku o puk a pádil úplně sám na Štůralu, na něhož ale blafákem nevyzrál. Dobrá šance hostů na vyrovnání tak přišla vniveč. Na rozdíl dvou branek upravil Rok Pajič, jemuž poslal Beck přesnou přihrávku a slovinský reprezentant se s ničím nerozpakoval a přesnou střelou poslal domácí v čase 36:09 již do dvoubrankového vedení - 3:1. Jedenáct vteřin po vstřelené brance mohl ještě navýšit skóre Gengel, jenž jel sám na Nedvíka, ale takzvaným "ruským blafákem", tedy golfovým úderem nepřekonal hostujícího brankáře.

Úvod poslední dvacetiminutovky mnoho vzruchu nepřinesl. Zajímavý okamžik nastal ve 47. minutě zápasu, když pěknou akci předvedl domácí forward Krupka, který nejprve dobře objel benáteckého obránce a dostal se až před Nedvídka, ale když už chtělzakončovat, puk mu přeskočil hokejku. Do nadcházející šance se dostali Benátečtí. Jmenovitě to byl Vantuch, jenž velmi tvrdě vypálil z prostoru levého kruhu, ovšem tížené snížení nepřišlo, když se skvělým zákrokem zaskvěl Štůrala, který v poslední možném okamžiku nastavil lapačku a zneškodnil tak šanci Vantucha, jenž v minulé sezoně hájil barvy právě podkrkonošského Vrchlabí. V závěru zkoušeli ještě hosté z Benátek nad Jizerou power-play, ale nepodařilo se jim ani zkorigovat výsledek, natož vyrovnat.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí):
"Tak my jsme spokojeni se třemi body, velmi nám pomohl čtvrtý útok. Oni měli jen šest obránců a tím jsme jim brali síly. Byl to kvalitní zápas a my se můžeme do těžkého rozlosování spolehnout na čtvrtý útok, který dnes hrál výborně."

Mgr. Petr Haken (trenér HC Benátky n. Jiz.):
"Dostali jsme na začátku zbytečný gól, protože jsme nebyli koncentrovaní. Podařilo se nám srovnat, ale zásadní okamžik zápasu byl druhý inkasovaný gól. Celý zápas jsme měli problém se zakončením a s důrazem, ale jinak si myslím, že jsme byli srovnatelným soupeřem."