30. 8. 2019 | Tomáš Nejedlo

Benátečtí po obratu udolali Briançon v nájezdech

přát., pátek 30. 8. 2019
Benátky n.J. - Briançon BEN - BRC
Zajímavý zápas se zápletkou v nájezdech přineslo mezinárodní střetnutí benáteckých hokejistů s francouzským soupeřem Diables Rouges de Briançon. Zatímco v loňském přípravném období bylo utkání defenzivní a padly jen tři góly, letos se střelci činili a nakonec se radovaly Benátky, a to po výhře 6:5 v nájezdech. Domácí ve třetí části zvrátili téměř prohraný zápas a ze stavu 1:4 otočili až na 5:4. Ruelův gól v 57. minutě však poslal zápas do prodloužení a v následných nájezdech přisoudil výhru domácím Jan Šír.
Benátky n.J.: Žajdlík (Hrstka) – Žůrek, Buchtela, Hampl, Niko, Kovář, Aubrecht – Špaček, Šír, Wiencek – Dlouhý, Najman, Půček – Bittner, Chrtek, Jiruš – Šafařovský.
Briançon: Blažek (Sanyas) – Raats, Chapelier, Black, Igier, Mayea, Robertson, Morillon – Campbell, Richardson, Metais, Ruel, Sarlin, Chamberland, Andre, Plouffe, Valentino, Fauchon, Gibert, Romand.
Branky a nahrávky: 19. Jiruš (Žůrek, Půček), 45. Šír (Špaček), 48. Niko, 51. Bittner (Šír, Šafařovský), 52. Bittner (Najman, Niko), rozh. náj. Dlouhý – 1. Richardson (Igier, Chamberland), 17. Richardson (Cambell), 27. Richardson (Ruel, Mayea), 44. Richardson (Raats), 57. Ruel (Chamberland, Richardson). Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Axman, Kettner. Vyloučení: 7:8 + navíc Black (BRC) 5 + 20 minut OK. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 52:25. Diváci: 85.

Časomíra z utkání odkrojila jen třiatřicet sekund a už se poprvé měnilo skóre. První šanci ještě domácí přestáli, francouzský celek však zůstal u puku a Evan Richardson z bezprostřední blízkosti otevřel skóre - 0:1. V polovině první části hry měli Benátečtí k dispozici prodlouženou dvojnásobnou početní výhodu, jenže skórovat nedokázali. Paradoxně poté inkasovali při své vlastní přesilovce, když důraz při dorážce prokázal opět Evan Richardson a Briançon vedl o dvě branky - 0:2. V další přesilové hře už se však Benátky prosadily, Žůrkovu střelu od modré čáry tečoval mimo Blažkův dosah Vojtěch Jiruš - 1:2.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a byl to opět Evan Richardson, kdo po střele od modré čáry v početní převaze dokázal vypátrat volný puk a skóroval - 1:3. Následné minuty se nesly v duchu souboje benáteckých hráčů s brankářem soupeře, bývalým kolínským gólmanem Jiřím Blažkem. Ten francouzský celek svými dobrými zákroky držel ve vedení. Spolu s celým svým týmem se radoval ve 44. minutě ze čtvrtého zásahu Evana Richardsona v tomto utkání - 1:4.

Pak se ale začaly dít z benátecké strany velké věci, vše začalo brzkým snížením Jana Šíra, jehož střela cinkla o tyčku a skončila v síti - 2:4. Zkraje 48. minuty se na útočný výlet vydal obránce Ján Niko, přejel modrou čáru a parádně se trefil do víko - 3:4. Benátky tak byly rázem na dostřel a za chvíli bylo ještě veseleji! Povedenou pětiminutovku Benátek završila dvojice Jan Šír a zakončující Ladislav Bittner, kteří chytře v brejku využili propadnutí soupeře na červené čáře - 4:4.

Následně dostali Středočeši možnost přesilové hry, v níž Najman křížně našel hůl Ladislava Bittnera, který z první opět trefil náramně - 5:4. Škoda pro domácí barvy, že i Ďáblové srovnali v přesilovce. Richardson tentokrát asistoval na gól Nicolase Ruela - 5:5. V samém závěru ještě Briançon dvakrát podržel důležitými zákroky Blažek a šlo se do prodloužení.

V nastavení stojí za zmínku ostrý faul hostujícího Blacka, který byl rozhodčími oceněn pětiminutovým trestem a zároveň tak trestem do konce utkání. Dlouhou přesilovku čtyř proti třem však Benátečtí v rozhodující gól neproměnili. V nájezdech se však tygří farmě zadařilo, když proměnili Bittner, Jiruš a ten rozhodující pak Adam Dlouhý - 6:5 sn.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Zápas pro nás začal brzkým inkasovaným gólem. Nedařilo se nám sehrát přesilové hry. Třetinu a půl jsme se z toho trochu dostávali. Postupně se ale náš výkon zlepšoval. Se soupeřem jsme srovnali krok a dostali se i do vedení. Škoda vyrovnávací branky. Zápas šel do prodloužení, ve kterém jsme měli několik šancí. Zvládli jsme ale až samostatné nájezdy.