2. 12. 2019 | Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

Benátečtí podruhé v sezóně otočili s Třebíčí nepříznivý stav

28., pondělí 2. 12. 2019
Benátky n.J. - Třebíč BEN - TRE
Podobně jako na ledě horáckého týmu, tak i nyní Benátečtí smazali dvoubrankové manko a nakonec to byli oni, kdo mohl slavit. Časomíra ukrojila na benáteckém stadionu necelých osm minut a hosté již vedli o dvě branky. Benátky ještě do konce první třetiny odpověděly přesilovkovým zásahem Průžka. V pohledném utkání s velkým množstvím šancí umazal těsnou ztrátu ve třetí třetině Bukač. O majiteli druhého bodu tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm nevyužil velkou šanci hostující Šťovíček, který pohořel na Schwarzovi. Z následného protiútoku mířil přesně Duda, který rozhodl o tom, že se Benátky po tomto kole zase o něco přiblížily svým soupeřům i vysněné desítce.
Benátky n.J.: Schwarz (Žajdlík) – Bukač, Kunst, Buchtela, Havlín, Niko, Hampl, Aubrecht – Šír, A. Musil, Průžek – R. Duda, Chrtek, Wiencek – Jiruš, A. Dlouhý, D. Špaček – Křepelka, Šafařovský, Drábek.
Třebíč: Do. Svoboda (Jekel) – Nedbal, Forman, Szathmáry, Hlaváč, Furch, Jenáček, Hort – Šťovíček, Tadeáš Král, Bittner – T. Havránek, Nedvídek, Vodný – P. Kratochvíl, Kunc, Michálek – Ferda, Havlát, Malec.
Branky a nahrávky: 11. Průžek (A. Musil, R. Duda), 44. Bukač (Křepelka), 62. R. Duda (Schwarz) – 4. Hlaváč (Bittner, Havlát), 8. Kunc (Forman, Do. Svoboda). Rozhodčí: Pilný, Valenta - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 202. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2 pp.

Třebíč vstoupila do prvního prosincového duelu aktivněji a brzy byla také odměněna vedoucí trefou. Po zmatcích v obranném pásmu Benátek se kotouč dostal na hokejku mladého obránce Matúše Hlaváče, který bez rozpaků trefil přesně horní část benátecké branky – 0:1. Domácí se v úvodní desetiminutovce hodně hledali a Horáci toho využili ke vstřelení druhé branky v utkání. A trefil se i druhý junior v hostující sestavě. Rychlý brejk hostí zakončoval najíždějící Michal Kunc a trefil se naprosto přesně k levé tyči Schwarzovy branky – 0:2.

Benátecké vrátila do hry hned první přesilovka v utkání. Třebíč špatně střídala a její hru s příliš mnoho hráči domácí přetavili v kontaktní gól. Povedenou souhru Dudy s Musilem zakončil po ledě za roztaženého Svobodu Jiří Průžek - 1:2. Následně dostali domácí možnost i zkrácené dvojnásobné přesilovky, avšak Havlín dvakrát ve střelecké pozici od modré čáry netrefil branku. Ještě předtím ale po chybě benátecké obrany hasil nájezd Vodného důležitým zákrokem Schwarz. A když Bukačova rána od modré orazítkovala tyčku a neujal se ani Musilův drzý průnik, šly týmy poprvé do kabiny za těsně vedení Třebíče.

Druhou část hry začaly Benátky velkou šancí Adama Musila, jenž se zjevil sám před Svobodou, ale neměl dostatek času ani prostoru, aby zakončil přesně. Takto jen těsně minul hostující klec. Nápor Benáteckých umocnila také další přesilovka, i v ní ale hráči v modrých dresech se štěstím odolali. Přesně v polovině utkání mohli Benátečtí uniknout v přečíslení, avšak zkušený Duda zakopl a Chrtek v brejku musel v tísni zakončit sám – nepřesně. Domácí zahrozili ještě šancí dvojice Musil, Průžek a na druhé straně se zaskvěl Schwarz, když lapačkou vychytal bystrou střelu Bittnera. V samém závěru druhé části po chybě domácích ujížděl sám třebíčský Havránek, ale přestřelil a skóre však zůstalo i po druhé části stejné.

Stejný souboj mezi Havránkem a brankářem Schwarzem se opakoval i v první minutě třetí části hry, i tentokrát se hosté neradovali. A jak to tak bývá, udeřilo na druhé straně. Křepelka posunul puk na modrou čáru Danielu Bukačovi, jehož nikterak prudká střela prolétla změtí těl a Svoboda přes zakrytý výhled nestačil reagovat – 2:2. A mohlo být v benáteckém táboře ještě veseleji, avšak Musil ani nadvakrát po ledě nedokázal překonat již ležícího Dominika Svobodu.

Zbytek třetí třetiny se nesl ve vyrovnaném duchu s několika šancemi na obou stranách, leč skóre zůstalo vyrovnané a šlo se tedy za stavu 2:2 do prodloužení. Hned po sedmi vteřinách nastavení se do dobré šance natlačil Průžek, avšak neproměnil. Útok střídal útok, až se najednou z levého křídla zjevil ostřílený Radek Duda a přesnou střelou k tyči přiřkl dva body domácím – 3:2.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Nepovedl se nám vstup do utkání, kdy jsme spali a nebyli vůbec v zápase. Po první třetině jsme si v kabině něco řekli a od druhé třetiny se náš výkon zlepšil. Třetí třetina byla z naší strany výborná. Urvali jsme dva body v prodloužení, za což jsme rádi.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Z tohoto zápasu jsme nemuseli mít žádný bod, ale také jeden, dva i tři. Utkání začalo z naší strany velmi dobře. Měli jsme parádních prvních deset minut, vstřelili jsme dvě branky a vedli 2:0. Poté ale opět naše blbost. Špatné střídání, po kterém jsme dostali gól na 1:2. Poté jsme udělali další útočný faul a následně ještě vyhodili puk. Přesilovku soupeře pět proti třem jsme zaplaťpánbůh přežili. Měli jsme několik šancí, abychom soupeři odskočili na 3:1. Na mysli mám dva samostatné nájezdy. Své šance neproměníme a soupeř nás poté potrestá brankou na 2:2. V závěru jsme se klepali, protože jsme opět udělali dva fauly. Za ubránění přesilových her patří našemu mužstvu poděkování, stejně tak za získaný bodík. Bohužel naše nevyužité šance a všeobecně koncovka je naše stará bolest. Sice jsme měli pouze dvě přesilové hry, ale i v nich je potřeba více střelby. Bod nějak bereme, ale škoda, mohly být minimálně dva.