20. 8. 2020 | Věra Novotná

Benátečtí slaví vítězství i díky skvělé třetí třetině

přát., čtvrtek 20. 8. 2020
Benátky n.J. - Kolín BEN - KOL

V rámci třetího duelu přípravy na nový ročník Chance ligy přivítali svěřenci trenéra Jiruše na svém ledě tým SC Kolín. Na benáteckém ledě byla vidět úporná bitva až do třetího dějství, v němž domácí hokejisté díky skvělé mušce rozhodli o svém náskoku. Po závěrečném hvizdu rozhodčího tak mohli zvedat ruce nad hlavu a radovat se nejen z vítězství, ale i z prolomené střelecké smůly.
Benátky n.J.: Žajdlík – Kolmann, Hampl, Štibingr, Kunst, Had, Aubrecht – Rychlovský, Jansa, Špaček – Pabiška, Čederle, Jiruš – Šeliga, Dlouhý, Cikhart – Šafařovský, Žemba.
Kolín: Sejpal (41. Martínek) – Husa, Zdeněk, Blaha, Pýcha, Kukla, Muška, Dotter – Němec, Krejčík, Šafránek – Král, Jankovský, Zumr – Stehlík, Hasil, Kozák – Petržilka.
Branky a nahrávky: 7. Štibingr (Špaček, Rychlovský), 16. Štibingr (Kunst, Čederle), 28. Jansa (Špaček), 43. Kolmann (Špaček, Rychlovský), 45. Dlouhý (Špaček), 57. Čederle (Štibingr, Rychlovský) – 13. Pýcha (Krejčík), 30. Krejčík (Jankovský). Rozhodčí: Battěk, Čáp – Hnát, Horažďovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 4:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: .

Úvodní minuty patřily Kolínu, který měl hned ze začátku třetiny dvě skvělé příležitosti k otevření duelu. Jankovský předvedl své individuální schopnosti a dostal se až k zakončení, po němž puk zamířil jen těsně mimo tři tyče benátecké branky. Přesnější byl následně pokus Stehlíka, ale Žajdlík měl svou branku dobře postavenou, a tak se stadionem rozlehl zvuk brankové konstrukce. Následně se Benátečtí museli bránit kolínské přesile, a při početní výhodě hostů se červené světlo za brankovištěm k radosti diváků rozsvítilo. Nebyl to ale tým v přesile, který se radoval z gólu. Benátecký střelecký půst prolomil Jan Štibingr, jehož střela zakončila rychlý protiútok domácích. Svou druhou šanci v početní výhodě již ale Kolínští využili a srovnali stav utkání. Od modré čáry se napřáhl Petr Pýcha a Žajdlík musel sáhnout pro kotouč za svá záda. Svěřenci trenéra Jiruše ale nemuseli dlouho smutnit, protože i oni využili přesilovou hru. Jan Štibingr ukázal soupeřům, že i on umí trefit branku od modré čáry a připsal si již druhý gól v utkání.

Do druhé třetiny vlétli domácí jako uragán. Šafařovský se ocitl tváří v tvář kolínskému gólmanovi, avšak jeho klička nebyla dostatečně matoucí. Z dorážky mohl poté skórovat Žemba, ale ani on proti Sejpalovi neuspěl. Vidět byl také domácí Rychlovský, který se po několika svých šancích dočkal zápisu mezi střelce. Na třetím domácím gólu měl velký podíl Daniel Špaček, jehož pokus propadl Sejpalovi mezi betony, a Filip Jansa dorazil v pádu kotouč do branky. Kolín se však záhy dostal znovu na dostřel jediné branky a to při vlastní přesilovce, kterou využil Lukáš Krejčík. Puk ve druhé třetině velmi často měnil svého majitele a oba maskovaní muži se tak museli mít stále na pozoru. Ani jeden tým však ve druhé třetině již skóre upravit nedokázal, a tak do šaten odcházeli spokojenější hráči domácího celku, kteří po čtyřiceti minutách vedli 3:2.

Do posledního dějství se mezi tři tyče kolínské branky postavil gólman Ondřej Martínek, jenž v brankovišti neměl moc času na aklimatizaci, neboť od modré rychle napřáhl Petr Kolmann a předvedl skvělou mušku. O dvě minuty později bylo na domácí střídačce ještě veseleji, neboť na ledě řádila dvojice benáteckých matadorů - Daniel Špaček a Adam Dlouhý, jenž tečoval střelu svého spoluhráče. Nutno podotknout, že Kolínští neztráceli apetit a chuť smazat gólové manko. Žajdlík se musel v brankovišti otáčet, ale nedovolil soupeři dostat se mu na kobylku. V závěru třetiny potvrdil vítězství domácích svou brankou Sebastián Čederle a domácí kabina tak mohla slavit první vítězství v přípravě především díky Danielu Špačkovi (0+4), Janu Štibingrovi (2+0) a Jakubu Rychlovskému (0+3). Za hosty byl nejproduktivnějším hráčem Lukáš Krejčík (1+1).

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnešní utkání bylo z naší strany trošičku vyzrálejší než předchozí zápasy, ve smyslu toho, že jsme si počkali na soupeřovy chyby a dokázali je potrestat. Využili jsme nějaké přesilové hry. Ve hře se objevovaly věci, které trénujeme. Za první výhru v přípravě jsme rádi.

Petr Martínek (SC Kolín): Bylo to zajímavé utkání. Dvě třetiny jsme byli domácímu celku vyrovnaným mužstvem. V té třetí se projevila benátecká převaha minimálně v proměňování šancí. Vzhledem k tomu, že jsme hráli na málo hráčů, v závěru jsme již nestačili. Domácím gratuluji k vítězství.