30. 9. 2020 | Věra Novotná

Benátečtí uhájili domácí neporazitelnost, Ústí padlo v prodloužení

7., středa 30. 9. 2020
Benátky n.J. - Ústí n.L. BEN - UNL

Benátečtí vstupovali na led domácí haly s neporazitelností v zádech. Ani s Jihlavou, ani s Frýdkem-Místkem neprohráli, nyní je čekalo Ústí nad Labem. Duel to byl nesmírně vyrovnaný a branek padlo poskromnu. Ve druhém dějství však Benátečtí dohnali jednobrankovou ztrátu a ve třetí třetině zvládli stav vyrovnat. Zásluhou Adama Dlouhého, jenž vystřelil druhý bod do tabulky.

Benátky n.J.: Pavelka - Štibingr, Aubrecht, Kunst, Kovář, Krejčí, Had, Šedivý - Rossmy, Dlouhý, Špaček - Wiencek, Hrabík, Pekař - Pabiška, Čederle, Jiruš - Maršoun, Šafařovský, Cikhart.
Ústí n.L.: Hamalčík - Drtina, Havránek, Brož, Vala, Mareš, Voženílek - Trávníček, Pšenička, Severa - Tůma, Vrdlovec, Matějček - O. Bláha, Protasenja, Furch - M. Bláha, Svoboda, Tlačil.
Branky a nahrávky: 39. Wiencek, 58. Hrabík (Pekař, Pavelka), 61. Dlouhý (Špaček) - 16. Vrdlovec (Matějček, Drtina), 38. Trávníček (Pšenička, Drtina). Rozhodčí: Jaroš, Wagner - Horažďovský, Polonyi. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 248. Střely na branku: 40:23.

Začátek duelu byl ve znamení opatrného poznávání obou soupeřů. Puk střídavě získávaly oba celky a maskovaní muži se tak dostali do provozní teploty. První vážnější šanci si připsali Ústečtí, avšak Havránkovu střelu vytěsnil Pavelka nad tři tyče. Ihned z protiútoku zahrozili také domácí, po důrazu Hrabíka už Benátečtí zvedali ruce nad hlavu, ale předčasně, Puk za brankovou čáru nedoputoval. I nadále byla hra velmi vyrovnaná, změnit nerozhodný stav mohli domácí v přesilové hře, avšak nedokázali početní převahy využít. Úvodní branka přišla v posledních pěti minutách první třetiny a byli to hosté, kdo se dostal do vedení. Daniel Vrdlovec možná ještě hledal přihrávkou lépe postaveného spoluhráče, avšak od betonu Pavelky se puk odrazil do sítě.

Do druhé třetiny vlétli domácí jako uragán, Hamalčík si musel ihned vědět rady se střelou Špačka, a ani dorážka Dlouhého mu problémy nenadělala. Následně šli domácí do oslabení, s nímž si dokázali poradit a živili tak naději na vyrovnávací branku. Ta mohla přijít ve 33. minutě po střele Pabišky, jenž předvedl skvělé individuální schopnosti, V gólové radosti mu ale zabránilo rameno hostujícího brankáře. Branková byla opět poslední pětiminutovka druhého dějství. Ze vstřelené branky se radovali znovu Ústečtí, tentokrát díky dorážce Michala Trávníčka. Ze dvoubrankového vedení se však hostující hráči neradovali příliš dlouho. Půl minuta stačila na protiútok, na jehož konci stál u levé tyče nikým nehlídaný Petr Wiencek. Vyrovnáno mohlo být na konci druhé dvacetiminutovky, kdy se Špaček ocitl ve velmi dobré pozici. Přesilovou hru však ani tentokráte Benátečtí nevyužili.

Pokračující přesilovou hru se zkraje třetí třetiny snažil proměnit Dlouhý, avšak ani on z dobré pozice neskóroval. Rovněž hosté se dostali do několika slibných šancí, kdy mohli zvrátit průběh zápasu ve svůj prospěch. Pavelka zasypali hned několika velmi přesnými střelami, benátecký gólman byl však připravený. Velmi zajímavou částí bylo opět posledních několik minut před závěrečným hvizdem. Nejen, že se hosté dostali do další velké příležitosti poté, Pšenicka zkusil na Pavelka svůj blafák, nabídnuta jim však byla i přesilová hra. V přesilové hře si však Benátečtí dokázali rovněž dostat do velké šance. Špačkovu střelu však našel gólman ve své lapačce. Tři minuty před koncem bylo vyrovnáno. Kryštof Hrabík dostal vynikající přihrávku po ose Pavelka-Pekař a dokončil skvělý rychlý útok. Díky jeho střele nad lapačku se zápas přesunul do prodloužení, které trvalo pouhých dvaačtyřicet sekund. Právě tehdy jej ukončil Adam Dlouhý po samostatném úniku.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Měli jsme více ze hry i více střel. Tlačili jsme se do brány, ale musím říci, že soupeři velice dobře zachytal gólman. Málo jsme chodili do předbrankového prostoru. Kluky jsme nabádali k trpělivé, poctivé hře. Věřili jsme, že se štěstíčko obrátí k nám. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát za tři body, ale i za dva body jsme v konečném součtu rádi. Klukům patří pochvala.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Osmapadesát minut jsme hráli dobře. Škoda, že jsme dostali branku na 2:2, kdy jsme špatně střídali. Prodloužení je již vabank, my v něm udělali chybu a Benátky daly gól. Myslím si, že se divákům muselo utkání líbit. Jak jsem řekl, podali jsme dobrý výkon, bohužel odjíždíme jen s bodem.