21. 8. 2007 | Mirek Ondra

Benátky i napodruhé podlehly Písku

přát., úterý 21. 8. 2007
Benátky n.J. - Písek BEN - PIS

Ani na druhý pokus nedokázaly Benátky přehrát svého ligového rivala od Otavy. Po porážce 2:3 v Písku nedokázaly vyválčit jediný bod ani doma. Po první bezbrankové třetině přišlo dvogólové vedení hostů, které si podrželi až do konce utkání. Výsledná prohra 1:3 nemůže trenéra Škalouda příliš těšit. Jedinou benáteckou branku v dnešním utkání si připsal Karel Nedbal a dočkal se tak první přesné trefy od letního příchodu z Kolína.

Benátky n.J.: Barek - Beránek, Pešek, Nedbal, Gajda, Klouček, Svoboda, Kumstát, Tondr - Zajíček, Kristek, Mácha, Jakeš, Skořepa, Malý, Mařík, Kocman, Kadeřábek T., Weiss, Kučera, Drak
Písek: Kubiš - Svoboda, Burkoň, Vokatý, Kříž, Kalečík, Procházka F., Procházka M. - Řehoř, Kořánek, Nikodém, Květoň, Vondřich, Novák, Kica, Kašpar, Pošmourný, Rudkis
Branky a nahrávky: 26. Nedbal (Zajíček, Kocman) - 24. Řehoř, 24. Kořánek (Nikodém), 44. Vondřich (Květoň). Rozhodčí: Švejda - Jecelín, Mašek. Vyloučení: 7:9 (navíc Tondr, Zajíček (BEN), Burkoň, Kořánek (PIS) 5+DKU). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:0 / 0:1 - 0:2 - 1:2 / 1:3.

Úterní střetnutí neslo všechny prvky přípravného zápasu. Bohužel zásluhou sudího Švejdy, který neudržel otěže zápasu na uzdě, se místy zvrhlo v soutěž v nejzákeřnějším zákroku a následném oplácení.

První střelu si připsal písecký Michal Procházka, Barek však celý zápas předváděl svůj vysoký brankářský standart a tak si s Procházkovou střelou bez problémů poradil. Benátky měly problém s přechodem útočné modré a šance si tak tvořil převážně soupeř. Vondřich ale ještě úspěšný nebyl.

První větší příležitost domácích se zrodila až v šesté minutě, Skořepa se proháčkoval až před Kubiše, překonat ho však nedokázal. Jen o pár vteřin později měl na lopatě úvodní trefu utkání Jiří Jakeš. Puk mu však sjel po čepeli a jeho rána byla nakonec neškodná.

Písek si nenechal vzít chuť do útočení a v deváté minutě se Kořánek řítil sám na Barka, výsledkem bylo pouze zvonění tyče benátecké svatyně.

Góly tak začaly padat až v druhé třetině. Benátecký Kučera se dostal do sólového nájezdu, Kubiš kryl a písecká obrana bleskurychle rozehrála puk na Jana Řehoře, číhajícího na útočné modré. Ten svým sprintem ujel všem svým pronásledovatelům a otevřel brankový účet utkání.

Po půlminutě už ale bylo vše jinak. Písečtí se prezentovali další brankou, tentokrát z hole kapitána Milana Kořánka. Asistoval mu Libor Nikodém.

Odpověď Benátek přišla v čase 25:46 v přesilové hře. Puk se dostal na hokejku skvěle střílejícího obránce Karla Nedbala a ten propálil vše co mu stálo v cestě. Bod za asistenci si připsali Zajíček s Kocmanem.

Ve 28. minutě strhla mela, po které museli předčasně opustit do té doby dobře hrající Weiss a Zajíček za Benátky a Pošmourný z Písku. Trenéru Škaloudovi se tak rozbil produktivní útok Kocman – Mařík – Zajíček.

Písek dostal poměrně dost příležitostí hrát v početní přesile. Ale v této době fungovaly benátecké formace na oslabení bezchybně a zřídkakdy pouštěli soupeři do zakončení. Pár minut před koncem druhé části byla potrestána nedisciplinovanost hostujícího Tomáše Burkoně. Ten po nevybíravém zákroku loktem na Martina Maříka dostal trest do konce utkání.

Prořídlé řady Benátek šly do poslední třetiny s jediným cílem – vyrovnat. Jiří Kristek se po nahrávce Jakeše dostal do slibné pozice, Kubiš v brance Písku však předvedl výborný výkon.

Minutu a půl po začátku třetí třetiny ale opět úřadovali hosté. Svoji bilanci jednoho vstřeleného gólu na zápas si nezhoršil Jiří Vondřich. Po nahrávce Tomáše Květoně nedal Barkovi šanci. Pro písecké hokejisty vstřelená branka znamenala změnu taktiky. Více se zatáhli do obranného pásma a bránili dvougólové vedení.

V 51. minutě si slabší chvilku vybral kapitán písku Milan Kořánek, když fyzicky atakoval hlavního sudího Švejdu. Jeho extempore nemohlo dopadnout jinak, než předčasnou cestou do kabin.

Následně se do vložené brankové pozice dostal po chytré přihrávce Ondřeje Máchy Jiří Kristek. Puk měl však příliš blízko před brankářem a ten si pohlídal své postavení, tak aby si puk nemohl najít cestičku do branky.

Když se neujal ani nájezd Maříka, kdy se pokoušel Kubiše vymíchat blafákem do forhendu, začali se domácí příznivci smiřovat s druhou prohrou s Pískem v letošní přípravě. Závěrečný oddechový čas nenapomohl domácím ke korekci skóre, jediným výsledkem byla střela Karla Nedbala, která si ale nenašla cíl v soupeřově brance.

Luděk Škaloud (trenér Benátek): „Utkání bylo plné osobních soubojů, nedovolených zákroků, které se nepodařilo sudím správně trestat. Hráči byli podráždění a místo toho aby se soustředili na herní výkon, koukali kde komu co oplatit. Proto ta hra nebyla z naší strany povedená, zejména tedy první třetina. Pak jsme se zlepšili, ale neproměnili jsme dost střeleckých příležitostí. Z devětatřiceti střel jsme dali jedinou branku.“

Jan Rybáček (trenér Písku): „Jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli. Mrzí mne ale průběh utkání. Neshody, rozhádanost, fauly, atd. Myslím si, že kdyby rozhodčí nasadil přísnější metr, že ti hráči by si to nedovolili. Myslím si, že tady v Benátkách jsou hráči slušní a tvoří dobrý tým. Utkání mělo přípravný charakter, opět nám napovědělo o složení týmu do dalšího ročníku. Vítězství nás určitě povzbudí do další práce, vážím si ho, ale sezona většinou vypadá jinak.“