9. 11. 2022 | Raina Tomanová, Ondřej Nejedlo

Benátky loupily v Podkrkonoší, Vrchlabí nebodovalo po jedenácti zápasech

15., středa 9. 11. 2022
Vrchlabí - Benátky n.J. VRC - BEN
Potřetí v řadě bodovali a odpoutali se od spodku druholigové tabulky. Benátečtí hokejisté navázali na těsnou výhru na chebském ledě a navlas stejným výsledkem uloupili tři body také ve Vrchlabí. I tentokrát se mohli opřít o vynikajícího brankáře Sajdla, o kterém se snad vrchlabským střelcům bude i zdát. Benátečtí dlouho vedli nejtěsnějším rozdílem po Zumrově trefě z první třetiny. Na začátku závěrečné periody proměnil přesilovou hru Krsek, brzy nato ale vrátil hostům vedení Šafránek a těsným náskok se podařilo benáteckým hráčům udržet až do závěrečné sirény.
Vrchlabí: Krinwald - Bendik, Horáček, Kerekanič, Perička, Kynčl, Duran, Boukal - Cerman, Urban, Chrtek, Tatar, Krsek, Hlaváč, Kozák, Chalupa, Šedivý, Bláha, Jirků, Šlaicher.
Benátky n.J.: Sajdl - Mrkvička, Klodner, Antoš, M. Tondr, Čížek, Hrouda - L. Tondr, Bříška, Zumr - Hruška, Šafránek, Jankovský - Stehlík, Havlas, Král - Šíma.
Branky a nahrávky: 42. Krsek (Bláha) - 9. Zumr (Bříška, L. Tondr), 46. Šafránek (Jankovský, Hruška). Rozhodčí: Hacaperka - Gregar, Kučera. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 663. Střely na branku: 37:27.

Hosté se hned od začátku snažili ostřelovat Krinwalda. Ve 3. minutě Hlaváč trefil pouze tyč. O chvíli později si puk vybojovat Kozák, ale trefil pouze náruči Sajdla. Chalupa se také pokus o gól, ale zasáhl znovu Sajdl. V 5. minutě byl vyloučen hostující Mrkvička. Přesilová hra se ale vrchlabskému celku nedařila a branka nepadla. Šlaicher tečoval puk před brankou v 8. minutě, ale trefil se pouze vedle banky. V čase 8:34 už to bylo ale 0:1. Autorem branky byl Dominik Zumr, který si najížděl před branku a nemýlil se. Ve 12. minutě byl vyloučen také domácí hráč. Vrchlabí už bylo v plném počtu, když se Havlas dostal přímo před Krinwalda, ale ten ho vychytal. V 16. minutě mohl srovnat Hlaváč, ale nedostal puk až do branky. Minutu před sirénou si Sajdl poradil také se střelou Krska a dorážkou od Hlaváče, který dnes byl při chuti. Následovalo vyloučení Benátek. Krsek mohl přesilovou hru využít, ale puk skončil v brankářově náručí.

Hosté již byli v plném počtu, když střílel Antoš, který trefil pouze Krinwalda. Sajdl na druhé straně zasahoval proti pokusu Tatara. Ve 24. minutě byl vyloučen vrchlabský Jirků, který si šel odsedět trest za mnoho hráčů na ledě. Jankovský přestřelil, Bříška mířil přesně na Zumra, ale nakonec puk skončil u Krinwalda. Ve 29. minutě byl znovu vyloučen vrchlabský Jirků, tentokrát za krosček. Ani tentokrát se Benátkám nepovedlo vstřelit branku. V polovině utkání byl navíc vyloučen Zumr, k puku se dostal Havlas, který trefil jen vrchlabského gólmana. Perička trefil pouze boční síť a nakonec byl ještě vyloučen Bláha. Přesilová hra se Benátkám nepovedla, i když několikrát hosté vystřelili. V 39. minutě byl vyloučen hostující Šafránek, Sajdl ale podržel svůj tým a zabránil gólu.

Perička strefil Sajdlův beton, a nakonec se i HC Stadion dočkal. V čase 41:37 se trefil Filip Krsek a zajistil tak Vrchlabí novou naději. Domácí se pak mohli dostat do vedení, ale Urban střílel vedle branky. V čase 45:29 vstřelil druhou branku Benátek David Šafránek, proti kterému byl Krinwald bezmocný. Ve 47. minutě mohl vyrovnat Jirků, ale puk mu vyrazil Sajdl. Bříška trefil pouze tyč, následně byl v 51. minutě vyloučen. Domácí přesilovou hru nevyužili, ale Bláha alespoň vystřelil. Další trest padl v 54. minutě znovu na straně Benátek. Sajdl vytáhnul skvělý zákrok, poté si vzalo Vrchlabí oddechový čas. Nakonec se domácí rozhodli pro hru bez brankáře. V posledních minutách se Vrchlabí snažilo vyrovnat. Krinwald odjel na střídačku necelou minutu před koncem, Bříška netrefil prázdnou branku, Hlaváč mohl v posledních sekundách srovnat, ale Sajdl vytáhl beton. Nakonec si tak Benátky odvezly těsnou výhru 2:1.

Tomáš Jirků (HC Vrchlabí): Myslím si, že jsme celý zápas byli lepší, mírně určitě. Měli jsme mnohem více příležitostí. Bohužel jsme byli v šancích impotentní. Bylo to dané i tím, že soupeřův brankář chytal výborně. Příliš jsme si nepomohli ani v přesilových hrách. Vstřelili jsme v nich jednu branku, což ani nebyla přesilovková situace. Zaplaťpánbůh za gól, na který jsme dlouhou dobu čekali. Mrzí mě, že po vstřelené brance jsme znovu naší chybou nabídli soupeři šanci ke skórování a ten toho využil. Poté se k nám už štěstíčko nepřiklonilo. Bohužel jsme bez bodu, ale tak to někdy v hokeji bývá.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Viděli jsme obrovsky vyrovnané utkání. Ve druhé třetině nám nabídlo spoustu přesilových her a oslabení, která nám brala dech. Dobrý výkon našich kluků byl podpořený brankářem. Kvalitní gólman je velice důležitý.