7. 8. 2014 | Richard Wagner, Richard Wagner, Ladislav Vácha

Benátky na úvod přípravy uspěly, Rebely udolaly až v nájezdech

přát., čtvrtek 7. 8. 2014
Havl.Brod - Benátky n.J. HBR - BEN
HAVLÍČKŮV BROD - Benátky se za první herní přípravou vydali na Vysočinu. I přesto, že celek od Jizery byl poprvé vržen do zápasového kolotoče, nebylo to na svěřencích Filipa Pešána vůbec vidět. Havlíčkobrodští ale překonali nepovedenou první periodu, rozjeli se a začali také pálit ostrými. Ve výsledku z toho byla zajímavá přestřelka, kterou rozhodl svým nájezdem Daniel Špaček (na obrázku). Prim však hráli maskovaní muži. Výborné výkony předvedli všichni tři Broďáci v kleci. Jak odchovanec Rebelů Jakub Jelínek mezi tyčemi Benátek, tak i havlíčkobrodští René Svoboda s Janem Dlouhým.
Havl.Brod: R. Svoboda (od 31. J. Dlouhý) – Vala, Jeník, Sedlák, Pavlíček, D. Kolář, Prokop, Voženílek, Kulhánek – Milfait, Tulačka, Chlubna – P. Sedláček, Jankovič "C", Trummer – D. Pejchar, Endál "A", Boček – Kuchta, Stehlík, Kučera.
Benátky n.J.: Jelínek (Stejskal) – Havlín, Beránek, Jandejsek, Kovář, Leština, Pokorný – D. Špaček "C", Jankovský, L. Krejčík – Vařecha "A", Miškovský, Maďar – Bittner, Mikyska "A", A. Dlouhý.
Branky a nahrávky: 26. Endál (Milfait, Chlubna), 42. Sedláček (Trummer, Jankovič), 53. Pejchar (Endál, Prokop) – 20. Jandejsek (L. Krejčík, Jankovský), 47. Špaček, 50. A. Dlouhý (Mikyska), rozh. náj. Špaček. Rozhodčí: Tomáš Kukeně - Marek Honza, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 167. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4sn.

Úvod zápasu, a vlastně celá první perioda, patřila hostům z Benátek nad Jizerou. Daniel Špaček ani Patrik Maďar však nedokázali zakončit přesně mezi Svobodovy tyče. Havlíčkův Brod si vypracoval šanci po úniku Lukáše Endála, ale ten nedokázal dotáhnout svou kličku do zdárného konce. Na druhé straně pak stál sám před kasou Ladislav Bittner, René Svoboda ale předvedl dobrý zákrok. Vše vypadalo na bezbrankovou třetinu, ale půl minuty před první sirénou vyrazil havlíčkobrodský gólman Krejčíkovu střelu jen na roh brankoviště, kde doklepl Adam Jandejsek.

Pět minut po startu druhé části se ale Kotlina radovala z vyrovnání. V početní převaze nabil Jan Milfait na pravý kruh, kde slidujícího Jakuba Jelínka přehodil Lukáš Endál. Následně ale vytáhl dva bravurní zákroky benátecký gólman. Ten nejprve vymazal Endálovu střelu z kruhu, aby pak následně vykopl betony směrem k nebi po dorážce Jana Trummera do polodkryté branky. Hokejisté od Jizery pak nevyužili dvě přesilovky a na začátku třetího dějství za to byli potrestáni. Faul na Jana Milfaita pomstil backhandovým zakončením z brankoviště Pavel Sedláček a Rebelové poprvé vedli.

Srovnat krok se nejprve nepovedlo Danielu Špačkovi, který minul kotouč, a ani Ondřeji Leštinovi, jenž ztroskotal na od půlky zápasu chytajícím Janu Dlouhém. Ten pak ale nestačil na další projektil Daniela Špačka, který z bezprostřední blízkosti přehodil Dlouhého. Krátce poté se Středočeši znovu dostali do náskoku, když si Adam Dlouhý skvělou kličkou odmítl obránce a připravil pozici, z níž se již nemýlil. Radost vrátil na Vysočinu Daniel Pejchar, který dostal po dobré spolupráci celé pětice lahůdkový pas, obešel obránce a přehodil Jelínka. V závěru ještě zkoušeli své štěstí Lukáš Krejčík a Josef Mikyska, leč Jan Dlouhý ukázal mrštnost svých končetin. V samostatných nájezdech pak uspěly Benátky, které se prosadily dvakrát, kdežto Havlíčkobrodští vůbec.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod)
Dnešní utkání nám ukázalo, kde nás tlačí pata. Myslím si, že do zápasu jsme vstoupili špatně, nedařilo se nám hlavně vzadu, kde jsme udělali spoustu chyb, a jen díky gólmanovi byl stav 0:1. Benátky nad Jizerou hodně bruslily, mají také mladé mužstvo. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb a měli jsme více ze hry, ale projevila se naše největší bolest, a to je střílení gólů. Měli jsme tři nebo čtyři vyložené šance, ale neproměnili jsme je. Potom jsme se sice dostali do vedení, ale soupeř dokázal během minuty nepříznivý vývoj otočit. Myslím si, že si hosté zasloužili vyhrát v základní hrací době, ale hokej se hraje šedesát minut a my jsme to silou vůle dotáhli na 3:3. Nájezdy už jsou loterie, navíc ještě v přátelském zápasu, kdy zkoušíme hráče.

Filip Pešán (HC Benátky nad Jizerou)
Přijeli jsme s patnácti hráči. Chtěli jsme to utkání pojmout trošku kondičně. Bohužel se nám v prvních minutách zranil obránce, takže jsme hráli v podstatě celý zápas na pět beků. Přijeli jsme v sestavě s kluky, kteří bojují o to, aby se dostali do týmu, takže předvedená hra byla sice kostrbatá, ale byla plná nasazení, osobních soubojů a bruslení. I když toho měli kluci v závěru dost a docházely jim síly, tak k tomu přistoupili dobře a to, že se tady vyhrálo na nájezdy, je jen příjemný bonus pro ně. Zápas byl ostrý, protože je to příprava. Máme v týmu kluky, kteří bojují o místo, takže hrát tvrdě je jedna z možností, jak na sebe upozornit, ale nemyslím si, že by to byly zákeřné fauly. Prostě se hrálo tvrdě a hokej je prostě o tom, že už od prvního zápasu musí být hráči na ty souboje připravení.