12. 11. 2023 | Ondřej Nejedlo

Benátky obraly o bod dalšího favorita, v prodloužení padly v Příbrami

15., neděle 12. 11. 2023
HC Příbram - HC Benátky nad Jizerou PRI - BEN
Už třetího favorita z první čtveřice druholigové tabulky obrali benátečtí hokejisté o body. Na kluzišti nejúdernějšího týmu druholigové tabulky dokonce dlouhou dobu vedli, domácím se ale v závěrečné třetině podařilo vyrovnat a prodloužení po devatenácti sekundách rozhodl přesilovkou trefou kapitán Saňa. Nutno dodat, že vynikajícímu mladému brankáři Hradiskému, který měl padesát úspěšných zásahů hned pětkrát v utkání pomohla branková konstrukce. Příbram se tímto dvoubodovým ziskem vyšvihla do čela tabulky.
HC Příbram: Jiroušek - Krejčí, Rajgl, Zdeněk, Jelínek, Patzelt, Havelka - Saňa, Duchan, Bednařík - Hasman, Pinkas, Josefus - Furch, Pětník, Bečvář - Chlouba, Mařík
HC Benátky nad Jizerou: Hradiský - Klodner, Kliment, Lytvynov, Antoš, Mašek, Čížek - Zumr, Šafránek, Jankovský - Hruška, Havlas, Hozák - Hejňák, Husák, Dvořák
Branky a nahrávky: 45. Krejčí (Bednařík, Pinkas), 61. Saňa (Krejčí, Josefus) - 28. Šafránek (Jankovský, Klodner). Rozhodčí: Valda - T. Kučera, Kurtin. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 52:23.

Poprvé od úvodních minut dostal příležitost mezi tyčemi benátecké branky teprve dvacetiletý brankář Hradiský. K početným indispozicím týmu z Mladoboleslavska přibyl po utkání proti Ústí nad Labem útočník Kučera. Domácímu trenéru Bělohlavovi vypadli těsně před zápasem útočníci Kolda s Kafkou. Zejména neúčast druhého nejproduktivnějšího příbramského muže byla, zejména v přesilových hrách, hodně znát.

Benátečtí nastoupili do utkání bez bázně před svým renomovanějším soupeřem a od úvodní minuty se usadili před Jirouškovou brankou. Jejich tlak byl ale otupen Antošovým faulem a před Hradiským několikrát vzplál oheň. V polovině první třetiny dostali výhodu přesilové hry také hosté. Po chybičce ve středním pásmu zastavila střelu příbramského útočníka Duchana tyčka. Domácí tým byl hodně aktivní a už během první periody vyslal na Hradiského čtrnáct střeleckých pokusů.V závěru úvodní části hry orazítkoval při přesilovce tyčku také benátecký kapitán Šafránek.

Zajímavý hokej se hrál také ve druhé třetině a zprvu měl Hradiský plné ruce práce. Stálo při něm také štěstí, to když nejproduktivnější příbramský hráč Hasman orazítkoval druhou tyčku svého týmu v tomto utkání. Ve 28. minutě byl vyloučen domácí slovenský obránce Patzelt, který pobyl na trestné lavici pouze osmnáct vteřin. Jankovský nabil na kruh Šafránkovi, který se trefil neomylně přesně do pravého horního růžku Jirouškovy branky.

Vstřelená branka hosty určitě nabudila, naopak domácí byli v útlumu. V ojedinělé šanci příbramského týmu nechal Pětník vyniknout Hradiského. Na druhé straně střílel z mezikruží Šafránek a taktéž za Jirouškem zvonila tyč.

Favorit zápasu se s nepříznivým stavem nechtěl spokojit. Od úvodu závěrečné třetiny se držel víceméně v útočném pásmu a stále utahoval zámky před Hradiského klecí. Hasman ale podruhé v zápase trefil tyčku. Po pěti minutách hry vystřelil chytře od modré Krejčí, který využil zakrytého výhledu benáteckého brankáře a smazal těsnou ztrátu.

Velký tlak si domácí vypracovávali zejména při přesilových hrách, mladý hostující brankář se ale překonával a často deptal příbramské střelce. V jedné z mála benáteckých příležitostí si na Jirouška nepřišel Hozák. Na druhé straně byla k vidění nebezpečná Hasmanova teč, při níž puk zamířil jen těsně vedle branky. Následně domácí ještě dvakrát nastřelili brankovou konstrukci a v závěru nevyužili minutu a půl dlouhou trvající početní výhodu, která se přenášela do následného prodloužení. Benátky zuby nehty uhájily bodový zisk, který je z příbramského ledu nesmírně cenný.

Prodloužení trvalo pouhých devatenáct vteřin. Krejčí oslovil na kruhu napřaženého kapitána Saňu, jenž přesnou trefou ukončil tento zápas.

Marek Čurilla (HC Příbram): Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř. Myslím si, že Benátky hrály velice slušně. Druhá třetina byla z naší strany velmi slabá. Museli jsme si k ní něco říci, protože jsme dělali strašné chyby, klukům se moc nechtělo. O druhé přestávce jsme si to vyříkali. Poslední část hry byla od nás o dost lepší. Přece jenom jsme za třetí třetinu vystřelili pětadvacetkrát, což je velká porce. Musím říci, že benátecký gólman odchytal vynikající zápas a neskutečným způsobem držel svůj tým. Nedokázali jsme udělat takový ten poslední krok k tomu, abychom dali gól. Nicméně několikrát zněla branková konstrukce, ale to je hokej. Utkání jsme zvládli, takže jsme spokojení. Nelíbila se nám jenom druhá třetina.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodlo zvláštní vyloučení našeho hráče. Naše kluky musím pochválit. Nastoupilo sedm odchovanců, včetně čtyř mladých kluků. Celý tým dnešní utkání neskutečně odmakal. Pokud takto budeme hrát i v dalších zápasech, tak to přinese ovoce.