21. 11. 2020 | Věra Novotná

Benátky porazily Vrchlabí díky gólu Hrabíka v samém závěru

11., sobota 21. 11. 2020
Benátky n.J. - Vrchlabí BEN - VRC

Po dlouhé pauze se Chance liga vrátila ke svému programu a Benátečtí tak mohli přivítat na svém ledě celek z Vrchlabí. Týmy se již utkaly v přípravě, a byli to Vrchlabští, kdo se tehdy radoval. V ostrém duelu rovněž začali lépe hosté a ujali se vedení, Benátečtí však dokázali skóre dotáhnout a k vidění byl tak velmi vyrovnaný zápas. Dlouho vypadalo, že o vítězi bude muset rozhodnout prodloužení, ale v čase 59:29 však Benátečtí vstřelili vítězný gól zásluhou Kryštofa Hrabíka a stanuli tak v čele tabulky Chance ligy!
Benátky n.J.: Pařík – Kolmann, Šedivý, Kunst, Kovář, Aubrecht, Böhm – Šír, A. Dlouhý, D. Špaček – Měchura, Hrabík, Pekař – Pabiška, Čederle, Jiruš – Gajda, Wiencek.
Vrchlabí: Klouček – Bučko, Linhart, Niko, Kajínek, Jirků, Vála, Oliva – Nouza, Chrtek, Heřman – Chalupa, Matýs, M. Kratochvil – Mrňa, Urban, Hozák – J. Moník, Zeman, Moučka.
Branky a nahrávky: 26. Pekař (Hrabík, Haš), 60. Hrabík (Pekař, Wiencek) – 15. Chalupa (Kajínek, Hozák). Rozhodčí: Bejček, Zavřel – Hnát, Jindra. Vyloučení: 7:6, navíc Aubrecht 10min OT (BEN), . Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 2:1.

Již v začátku duelu se mohli dostat do vedení hosté. Benátecká obrana pozapomněla na Matýse, jehož střela však mířila vedle. Tlak Vrchlabských pokračoval úvodních pět minut, avšak brankáře Paříka více neohrozili. Následně se do útoku dostali i domácí hráči a i oni tak dostali gólmana hostů do provozní teploty. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, avšak ani jeden tým si nedokázal vypracovat vyloženější šanci a to ani při přesilové hře, kterou měli v polovině třetiny k dispozici oba celky. Při přesilové hře Benátek nad Jizerou gól padl, avšak byli to Vrchlabští, kteří se radovali při vlastním oslabení. David Chalupa dostal přesný pas od Kajínka a zavěsil kotouč přesně pod břevno - 0:1. Do konce třetiny měli domácí několik dobrých příležitostí srovnat skóre, avšak brankář Klouček měl puk vždy ve své moci.

Rovněž ve druhé třetině začali aktivněji hráči z Vrchlabí a Pařík se měl co ohánět. Ve 26. minutě se domácí celek dostal k vyrovnání po chybě vrchlabské obrany v obranném pásmu hostů. Puk se z rohu kluziště dostal k Hrabíkovi, který zachoval chladnou hlavu. Namísto bekhendové střely zvolil přihrávku na Matěje Pekaře, který neměl problém trefit odkrytou část Kloučkovy branky - 1:1. Po vyrovnávací brance se hosté hnali za znovuobnovením svého vedení, ale Pařík zhatil veškeré jejich pokusy. Puk pravidelně měnil svého majitele a oba celky předvedly vyrovnanou bitvu, která slibovala skvělou třetí třetinu.

Z kraje poslední části nabídl hostům akci ke skórování Kovář, který uklouzl a ztratil tak kontrolu nad kotoučem. Sám však ale obětavým zákrokem zabránil téměř jisté brance a vysloužil si jistě pochvalu od svých spoluhráčů na střídačce. Rovněž v hostujícím brankovišti puk vypadl Kloučkovi z moci, ale nikdo z domácích nebyl připraven na dorážku. Také třetí třetina přinesla vyloučení na obou stranách, avšak ani tentokrát nedokázal jeden z celků své početní výhody využít. Domácí se dostali k několika slibným šancím deset minut do závěrečné sirény. Chrtkova střela skončila těsně vedle tyče, Pekařova střela na hrudi Kloučka. Rovněž Pařík předvedl několik dobrých reflexivních zákroků a zabránil tak vedoucímu gólu Vrchlabí. V čase 59:26 se ale přece jen červené světlo za zády gólmana, signalizující vedoucí branku. Radovat se mohli domácí, kteří se usadili v útočném pásmu. Matěj Pekař se napřáhl od modré čáry, kotouč se po cestě ještě otřel o Kryštofa Hrabíka a zapadl do vrchlabské sítě - 2:1.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V dnešním zápase jsme podali skvělý výkon. Na hráčích byla vidět obrovská chuť a nasazení. Přijel silný tým, který je složený ze zkušených hráčů, my jsme mu ale nepovolili skoro nic. Jsme rádi za tři body a ještě více, že můžeme hrát.

Václav Baďouček (HC Vrchlabí): Myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát. Hlavně v první třetině jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si šance, které pokud bychom proměnili, zápas by možná vypadal jinak. Poté už bylo utkání vyrovnané. Začali jsme hrát komplikovaně a v závěru zápasu jsme zbytečnou chybou v obranném pásmu přišli minimálně o bod.