18. 3. 2008 | Mirek Ondra

Benátky postupují do dalšího kola play-off

SF5, úterý 18. 3. 2008
Benátky n.J. - Velké Meziříčí BEN - VEL
V pátém rozhodujícím zápase druhého kola play-off vyhrály HC Benátky nad Jizerou nad HHK Velké Meziříčí 4:1 a zajistily si vstupenku do finálového kola vyřazovací části. Branky domácích vsítili Martin Mařík, Petr Weiss, Tomáš Rod a Jiří Jakeš. Dalším soupeřem Benátek budou HC Řisuty. Vítěz série postoupí do kvalifikace o 1. ligu, kde o dvě postupová místa budou v první polovině dubna bojovat tři vítězní finalisté.
Benátky n.J.: Barek (Hanousek) - Beránek, Svoboda, Nedbal, Gajda, Cunik, Klaban, Tondr - Zajíček, Mácha, Jakeš, Skořepa, Kubišta, Mařík, Švagrovský, Kadeřábek, Rod, Kocman, Weiss, Mrňa, Malý.
Velké Meziříčí: Malý (Pekárek) - Smejkal, Stráňovský, Konta, Heřmanský, Kaláb, Raus - Konečný, Kunstmüller, Bukáček, Nekvasil, Bula, Adamec, Prachař, Hudcovský, Krča, Sobotka, Burian, Plhák.
Branky a nahrávky: 8. Mařík (Kocman, Nedbal), 20. Weiss (Skořepa), 28. Rod (Mácha), 36. Jakeš (Kocman, Svoboda) - 45. Bula (Adamec). Rozhodčí: R. Svoboda - Brejcha, Černý. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 700.

Fotogalerie

V úterním zápase mezi domácími Benátkami a VelMezem šlo opravdu o hodně. Hrálo se o finále, z nějž vykrystalizuje závěrečná trojice, bojující o dvě postupová místa do první ligy.

Benátky vlétly na svého soupeře s obrovskou chutí po vítězství. V páté minutě zahrozil před brankářem Malým Kocman, skóre se ještě neměnilo. Ujala se až jeho střela z času 7:27, která procedila výstroj meziříčského gólmana a Martin Mařík ještě dorazil puk pomalu mířící mezi tři tyče hostí.

VelMez dal o sobě vědět poprvé až v šestnácté minutě, ale Karel Nekvasil, jeden z nejlepších hráčů hostí v celé sérii, minul Barkovu branku.

Benátky navýšily své vedení půl minuty před koncem první části. Do samostatného úniku se po výtečné přihrávce Skořepy dostal Petr Weiss a ač faulován v pádu překonal Tomáše Malého střelou mezi betony.

V čase 27:31 už bylo vedení domácích tříbrankové. Sám před Malého se dostal Tomáš Rod, jenž má vyřízeny střídavé starty Mladé Boleslavi, prokázal své rychlé ruce a zasunul puk za Malého záda - 3:0.

Benátky hrály naprosto v pohodě, nesrovnatelně lépe než v minulých zápasech za nepříznivého stavu. Otěže zápasu ze svých rukou nepustily ani v začínající 37. minutě, spíš naopak. Jiří Svoboda pálil od modré, kapitán Jiří Jakeš dorážel a navýšil vedení na čtyři branky.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s jasným cílem, zachovat si nabité vedení a nepřipustit komplikace. To se jim až na jednu výjimku podařilo. V čase 44:21 dostal Jan Bula chytrou přihrávku od Václava Adamce a poprvé v zápase byl domácí gólman Martin Barek překonán.

To však bylo ze strany hostí vše a se závěrečnou sirénou mohly v Benátkách propuknout oslavy postupu do finále.

Velké Meziříčí bylo v sérii Benátkám vyrovnaným soupeřem. Obrovskou houževnatostí a neodevzdaností dokázalo vyhrát dva zápasy a do poslední chvíle bojovalo o další senační skalp, jako v prvním kole ten rokycanský. Osmý celek skupiny Střed si bezesporu zaslouží onačení největšího překvapení v letošní play-off a hokejisté HHK, ale i fanoušci, mohou být s průběhem letošního ročníku spokojeni.

Benátky po průměrně odehraných zápasech opět prokázaly svou obrovskou vnitřní sílu týmu, navíc v úterý se nedopouštěly téměř žádných chyb a vybojovaly účast ve finále. V něm se potkají s celkem HC Řisuty. První dvě utkání jsou na programu v pátek (17:30) a v sobotu (17:00) na benáteckém ledě.