7. 12. 2019 | Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

Benátky prohrály dobře rozehraný zápas

30., sobota 7. 12. 2019
Benátky n.J. - Ústí n.L. BEN - UNL
Po dvou třetinách vedli sice nejtěsnějším rozdílem, určitě však byli nebezpečnějším týmem. Třetí třetinu si benátečtí hokejisté za rámeček rozhodně nedají. Nejprve pohrdli přesilovou hrou, o tři minuty později smazal jednobrankové manko hostující Zajíc. V 53. minutě po Bukačově hrubce poslal severočeský tým do vedení Maršoun. Benátečtí již odpověď nenašli, pečeť na tříbodovou výhru hostujícího týmu dal gólem do prázdné branky Vildumetz.
Benátky n.J.: Žajdlík – Havlín, Bukač, Buchtela, Kunst, Niko, Hampl – R. Duda, Chrtek, Průžek – Jiruš, A. Dlouhý, D. Špaček – Wiencek, Šafařovský, Šeliga – Žemba.
Ústí n.L.: Brízgala – Klikorka, Smetana, Vl. Brož, Zajíc, Veber, Zukal, Müller – Severa, Ma. Svoboda, Kružík – Tůma, Vildumetz, Grim – Kordule, Houška, Filip – Maršoun.
Branky a nahrávky: 34. Jiruš (Havlín, D. Špaček) - 47. Zajíc (Klikorka, Houška), 53. Maršoun (Filip, Kordule), 59. Vildumetz (Vl. Brož, Smetana). Rozhodčí: Čáp, Kopeček - Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 206. Střely na branku: 42:35.

První třetina u Jizery příliš vzruchu nepřinesla. Hned v samém úvodu zahrozili hosté, když nedostatečně pokrytý Svoboda zakončoval v bezprostřední blízkosti brankáře Žajdlíka, avšak nedokázal přehodil jeho beton. Jinak však oba brankáři kralovali, a přestože Benátečtí byli střelecky mírně aktivnější, rozešly se oba celky po první části do kabin nerozhodně po bezbrankovém výsledku.

Ve druhé části hry se zjevil v šanci benátecký Adam Dlouhý. Sám před Brízgalou však trefil ústeckého brankáře do helmy. V polovině utkání, paradoxně ve vlastním oslabení, obral forčekující Chrtek o puk váhajícího Klikorku, avšak manévrem Brízgalu nepřekonal. Přesto se ve 34. minutě ujali Benátečtí vedení. Havlínovu střelu od modré čáry tečoval mimo dosah ústeckého gólmana Vojtěch Jiruše a domácí vedli - 1:0.

Ještě v téže minutě mohl zvýšit vedení Benátek mladík Šeliga, avšak z dobré střelecké pozice nechal vyniknout Adama Brízgalu. Závěr druhé části hry se proměnil v souboj zkušeného Radka Dudy a brankáře Brízgaly. Nejprve se blýskl beton hostujícího brankáře, poté v samostatném úniku špílmachr benátecké sestavy nechal vyniknout vyrážečku ústeckého brankáře! I díky tomu vedli domácí "jen" 1:0.

Ve 44. minutě putoval na trestnou lavici hostující Josef Zajíc, a možná dvě minuty přemýšlel, kterak krátce po návratu na ledovou plochu trefí pravé víko benátecké branky - bylo vyrovnáno - 1:1. Po vyrovnání hosté ožili, a ačkoliv domácí byli střelecky aktivnější, větší šance měl Slovan. V 53. minutě se zrodil rozhodující moment zápasu. Bukače u mantinelu obral o puk Petr Maršoun a zakončil přesně mezi Žajdlíkovy betony - 1:2. Domácí ze závěrečného tlaku nedokázali vytěžit nic a navíc byli při hře bez brankáře potrestáni z hole Tomáše Wildumetze, který i přes snahu Průžka trefil prázdnou klec - 1:3.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Zápas se mi těžko hodnotí. Po dvou třetinách jsme vedli o jednu branku. V poslední třetině jsme si nechali utkání protéct mezi prsty. Rozhodla druhá branka po hrubé individuální chybě našeho hráče, po níž se soupeř ujal vedení 2:1. V závěru jsme zkusili hru bez brankáře, která se nám nepodařila, Ústí totiž vstřelilo třetí branku. Nyní je reprezentační přestávka. Máme dost času si vyčistit hlavu. Poté nám začíná druhá část soutěže, která čítá osmadvacet utkání, ve kterých se chceme poprat o 9. nebo 10. místo. Boj o tyto příčky jsme si posledními dvěma zápasy s týmy, které jsou pod námi, zkomplikovali. Je to pro nás ale obrovská výzva a motivace a my uděláme maximum, abychom na předkolo dosáhli.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Chtěli jsme navázat na naše poslední výkony, které byly dobré. Myslím si, že se nám dnešní utkání hodně povedlo, i když jsme po dvou třetinách prohrávali 0:1. Klukům jsme v kabině říkali, že tomu musíme stále věřit a být trpěliví. Již v prvních dvou třetinách jsme měli hodně šancí, ale chyběl nám důraz v brankovišti domácích. Už tam jsme mohli vstřelit nějakou branku. Nechali jsme si to však na poslední třetinu. Za výhru jsem strašně rád. Zápas byl od celého mužstva odbojovaný. Pokračujeme dál a chceme bodovat i v dalším utkání.