4. 2. 2023 | Tomáš Nejedlo

Benátky proti Řisutům splnily roli favorita i normu osmi gólů

N7, sobota 4. 2. 2023
Benátky n.J. - Řisuty BEN - RIS
V obou předchozích zápasech základní části druhé hokejové ligy nastříleli benátečtí hokejisté do sítě Řisut osm branek. Tuto normu splnili i v sedmém kole nadstavby, které uzavřelo její první polovinu. Hosté minimálně do poloviny zápasu zlobili a byli vyrovnaným soupeřem, vítr z plachet jim vzal až nešťastný polovlastní gól brankáře Pánka na 5:3 z pohledu Benátek. Tím také skončil jeho pobyt v brance hostí, náhradník Šubrt pak ve třetí třetině inkasoval ještě třikrát a Benátečtí tak dokreslili skóre k výhře 8:3. Hattrickem se blýskl Václav Jankovský, své první dva góly v benáteckém dresu pak vstřelil Jan Hašlar. Další duel nadstavby čeká na Středočechy ve středu v Jablonci.
Benátky n.J.: Hofman - Antoš, M. Tondr, Klodner, Kulvejt, Mašek - L. Tondr, Havlas, Hašlar - Dvořák, Šafránek, Jankovský - Šíma, Stehlík, Hejňák - Kusý.
Řisuty: Pánek (32. Šubrt) - Řepka, Malovický, Janda, Zich, Pokorný, Potechin - Sýkora, Rendla, Patyk, Okegawa, Pejchal, Janeček, Výrut, Bílek.
Branky a nahrávky: 10. Jankovský (Klodner, L. Tondr), 13. Havlas (Dvořák), 25. L. Tondr (Havlas, Hašlar), 30. Hašlar (Antoš), 32. Jankovský (Kulvejt), 41. Hašlar (L. Tondr, M. Tondr), 45. Jankovský (Dvořák), 52. Šafránek (Jankovský, Dvořák) - 17. Patyk (Janeček, Bílek), 19. Potechin (Sýkora), 28. Bílek (Sýkora, Pejchal). Rozhodčí: Kraval - Figer, Jiruška. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 34:32.

Úvodní gól utkání vstřelili benátečtí hokejisté ve své první, a jak se později ukázalo, také jediné přesilové hře v utkání. Po osmadvaceti vteřinách ukončila přesilovku jako využitou přesná teč Václava Jankovského po Klodnerově střele od modré čáry - 1:0. Druhý gól zaznamenali domácí také v nestandardním počtu hráčů na ledě, ovšem tentokrát to bylo ve vlastním oslabení. Jan Dvořák pláchl do brejku stejnou rychlostí jako ve stopě na běžkách na lyžařském kurzu, ze kterého se vrátil těsně před zápasem, naservíroval ideální pas Vojtěchu Havlasovi a ten zamířil přesně mimo Pánkův dosah - 2:0. Řisuty se vrátily zpět do zápasu v 17. minutě, v přesilovce vznikl před Hofmanem velký závar, z něhož nakonec vydoloval puk Petr Patyk a protlačil ho do branky - 2:1. Vyrovnáno bylo ještě do první pauzy, Michail Potěchin našel mezírku mezi Hofmanovými betony a začínalo se od začátku - 2:2.

Ve 25. minutě Benátky znovu vedly. Hašlar s Havlasem vybojovali šanci pro Lukáše Tondra, který prokázal svou šikovnost a nadvakrát dostal puk za Pánkova záda - 3:2. I na tento gól ještě nalezli Buldoci odpověď. Nejprve ještě na druhé straně zastavilo střelu hrajícího manažera Jana Stehlíka břevno, ovšem radovaly se Řisuty. Nejzkušenější muž hostující sestavy Vítězslav Bílek pálil z první a mířil naprosto přesně - 3:3. To byl ale poslední gól, který v sobotním odpoledni Řisuty v Benátkách vstřelily. Do vedení se domácí dostali krátce před polovinou řádné hrací doby, když Jan Hašlar projel středním pásmem a střelou na vzdálenější tyč překonal Pánka, čímž vstřelil svůj první gól za Benátky v letošní sezóně - 4:3. Vaz hostům definitivně patrně srazil velmi smolný gól. Po Kulvejtově střele od modré se puk dostal vysoko do vzduchu a brankář Pánek si ho při snaze o zákrok holí srazil do brankoviště, kde z čáry dorazil kotouč do brány Václav Jankovský - 5:3. Tím Petr Pánek ukončil svůj sobotní pobyt na benáteckém ledě a nahradil jej Filip Šubrt.

Hostující náhradník inkasoval poprvé zkraje třetí třetiny. Po spolupráci bratří Tondrů vložil do střílené přihrávku hůl Jan Hašlar a po teči prošel kotouč Šubrtovi skrz výstroj až do branky - 6:3. Hostující gólman se poté lapačkou zaskvěl při šanci Jankovského, na druhé straně Patyk v samostatném úniku přestřelil. A tak z brejku trestali Benátečtí, Václav Jankovský uplatnil důraz před brankou a zkompletoval tak svůj hattrick - 7:3. V 52. minutě padl poslední osmý gól Benátek po velmi pěkné souhře Václava Jankovského s Davidem Šafránkem, která jen potvrdila, že tito dva exkolínští borci to společně opravdu umí - druhý jmenovaný zakončoval prakticky do prázdné branky - 8:3. Tři zápasy se soupeřem z Řisut, čtyřiadvacet vstřelených gólů a teď už se chystat na Jablonec!

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Asi se budu opakovat, ale podobné zápasy jsou velice těžké, protože týmy, které jsou dole, se chtějí udržet v lize a chtějí bodovat. Nejsou to vůbec jednoduchá utkání. Také to bylo vidět v první třetině, která skončila 2:2. Postupem času jsme se tímto zápasem prokousávali. Začali jsme proměňovat šance a vznikl takto vysoký výsledek.

Petr Křepelka (HC Řisuty): Budu stručný, domácí vyhráli zaslouženě.