9. 10. 2019 | Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

Benátky schytaly od Prostějova debakl

12., středa 9. 10. 2019
Benátky n.J. - Prostějov BEN - PRO
Tak tohle se nepovedlo! Benátečtí hokejisté před vlastními fanoušky schytali debakl od Jestřábů z Prostějova 2:8. Ráz utkání určila druhá třetina, v jejímž úvodu si hosté vytvořili rozhodující náskok, který si po zbytek utkání zkušeně pohlídali a navíc v závěrečné desetiminutovce dvěma góly zvýraznili. Prim v utkání hrála druhá prostějovská formace s Kafkou, Račukem a Žálčíkem, která nastřílela pět branek.
Benátky n.J.: Kašpar (22. Hrstka) - Kolmann, Kunst, Buchtela, Aubrecht, Niko, Žůrek - Duda, Chrtek, Průžek - Klapka, Musil, Šír - Rychlovský, Najman, Špaček - Šafařovský, Wiencek.
Prostějov: Dvořák - Muška, Novotný, Mrázek, Hrdinka, Brančík, Husa, Krejčí - Nouza, Meidl, Krejčík - Žálčík, Račuk, Kafka - Berger, Chlán, Dvořáček - Ouřada, Novák, Jandus.
Branky a nahrávky: 19. Rychlovský (Špaček, Musil), 24. Šír (Průžek, Chrtek) - 14. Kafka (Račuk, Mrázek), 16. Račuk (Žálčík, Kafka), 21. Krejčík (Nouza, Novotný), 22. Dvořáček (Račuk, Mrázek), 25. Kafka (Žálčík, Husa), 28. Dvořáček (Žálčík, Husa), 51. Novák (Jandus, Brančík), 51. Žálčík (Račuk, Krejčí). Rozhodčí: Šindel, Wagner - Axman, Hnát. Vyloučení: 4:3, navíc Duda (BEN) 5 min. a do konce zápasu - Novotný (PRO) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 215. Střely na branku: 25:49.

První třetina středečního duelu u Jizery patřila aktivnějšímu Prostějovu. Hned v první přesilovce utkání Jestřábi zahrozili střelou do tyče a štěstí stálo při Benáteckých při šanci Žálčíka, který trefil na ledě položený Kašparův beton. Přesto se celek z Hané na počátku 14. minuty radoval z první trefy. Přesilovou souhru zakončoval Petr Kafka, který se trefil přesně pod víko – 0:1. O dvě minuty později bylo v hostujícím táboře ještě veseleji, když Marek Račuk nepříliš prudkou střelou procedil puk skrz Kašparovu výstroj až za čáru – 0:2. Benátečtí kontrovali do první přestávky přesilovkovým snížením. Špačkovu ránu tečoval mimo Dvořákův dosah Jakub Rychlovský - 1:2.

Druhou část hry prožili benátečtí hokejisté jako ze zlého snu. Časomíra neodkrojila ještě ani minutu z prostřední třetiny, když na levém křídle ujel exbenátecký Lukáš Krejčík a střelou od mantinelu překvapil Kašpara – 1:3. Prostějovští byli evidentně při chuti a o minutu později už vedli o tři branky. V mezikruží se puku chopil navrátilec do prostějovské sestavy David Dvořáček a počtvrté dostal puk za Kašparova záda – 1:4. Na tento gól reagovala benátecká střídačka, když Jakuba Kašpara nahradil jeho jmenovec Hrstka.

Benátky reagovaly povedenou kombinací mladíků, na jejímž konci byl do odkryté branky zakončující Jan Šír - 2:4. Jenže hosté opět přispěchali s odpovědí a kapituloval i Hrstka. Na brankovišti se prosadil Petr Kafka a vstřelil svůj druhý v tomto utkání – 2:5. Střelecký apetit Hanáků neutuchal a ve 28. minutě z toho byl už jejich šestý gól. Po tlaku před domácí brankou se našel opět dvougólový střelec - David Dvořáček - 2:6. V závěru druhé části zaujala ještě bitka Dudy s Novotným, po níž se oba aktéři pakovali předčasně do sprch.

Tempo hry ve třetí třetině poněkud opadlo, hosté pod dojmem vysokého vedení viditelně polevili ze svého tlaku. Benáteckým se však v tomto zápase nedařilo vůbec nic a Jestřábi si zvedli náladu ještě dalšími dvěma góly. Nejprve dostal prostor na pravém kruhu Matěj Novák a střelou o tyčku vstřelil sedmý úspěch svého týmu – 2:7. Osmou trefu zaznamenal Lukáš Žálčík, který pláchl benátecké obraně a v brejku si se zakončením věděl rady – 2:8. Zbytek duelu už se v poklidu dohrál a Jestřábi slavili zasloužené vysoké vítězství.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Zápas se mi hodnotí strašně těžce. Po dvou dobrých utkáních jsme totálně zkolabovali a dnešní zápas byl náš nejhorší v této sezóně. Samozřejmě nás to mrzí a fanouškům se omlouváme.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Dnešní zápas jsem si užil, protože kluci hráli dobře. Předvedli jsme spoustu pěkných akcí, které jsme dokázali gólově proměnit. V předešlých utkáních jsme měli hodně šancí, ale branky jsme nedali. Dnes nám to tam napadalo, jsme za to rádi.