25. 10. 2019 | Martina Kramerová

Benátky se rvaly zuby nehty! Nakonec jedou ze Slavie bez bodu

17., pátek 25. 10. 2019
Slavia - Benátky n.J. SLA - BEN
Tak to bylo o fous. Benátečtí se v duelu se Slavií činili a vypracovali si na ledě soupeře dvoubrankové vedení, které zařídili Šafařovský a Niko. Sešívaní se ale nejprve dostali na dostřel, a poté dokonce vyrovnali. V závěru se strhla bitva o to, kdo dá rozhodující gól. V ní byli úspěšnější domácí, kteří tak vyválčili vítězství 3:2. Benátky odjely po dobrém výkonu bez bodu.
Slavia: Michajlov – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Steinocher – Šmerha, Vampola, Vlček – J. Doležal, Vrdlovec, Šteiner – M. Ondráček, Kubík, Všetečka – Jar. Brož, Kohút, Furch.
Benátky n.J.: Žajdlík – Žůrek, Buchtela, Kunst, Aubrecht, Kovář, Niko, Hampl – Průžek, Šír, R. Duda – D. Špaček, Najman, Rychlovský – Klapka, Chrtek, Jiruš – Šeliga, Šafařovský, Wiencek.
Branky a nahrávky: 26. Barák (Všetečka, M. Ondráček), 26. T. Duda (J. Novák), 51. Kubík (Vampola) – 6. Šafařovský (Šeliga), 24. Niko (Najman). . Rozhodčí: Maršálek, Vrba – Roupec, Šimánek. Vyloučení: 7:6, navíc Buchtela (BEN) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 751. Střely na branku: 23:35. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Jako první o sobě dali na ledě vědět Benátečtí, když se do dobré střelecké pozice dostal už po půl minutě od úvodního buly Buchtela. Michajlov však jeho dělovku pohotově vyrazil. Vzápětí to z obdobné pozice zkoušel Rychlovský, kotouč však těsně minul branku. Následně neuspěl ani Průžek, který si bruslí přikopl puk a vypálil z hranice brankoviště. Sešívaný brankář ale byl na svém místě a střelu pokryl.

Aktivita hostů vyvrcholila v čase 05:29, kdy se Šeliga s Šafařovským dostali do přečíslení a uháněli na sešívanou svatyni. Proti střele prvně jmenovaného sice Michajlov nastavil beton, na dorážku Petra Šafařovského už ale byl krátký a Benátky se ujaly vedení.

O pár desítek vteřin později mohli slávisté vyrovnat. Furch dostal přesný pas na modrou, ujel všem hráčům soupeře a ocitl se sám před Žajdlíkem. V rozhodujícím moment však nedokázal zakončit. Na druhé straně se prosmýkl mezi červenobílými obránci Průžek a zkoušel se prosadit v v samostatném úniku. Tváří v tváři Michajlovi ke smůle benátecké střídačky selhal.

V 18. minutě domácí vykřesali další naději na vyrovnání. Ve skrumáži před hostující klecí si vypracoval dobrou možnost ke střele Vlček. Místo toho ale posunul na Šmerhu, před kterým se otevřela zcela odkrytá branka. Sešívanému forvardovi ale soupeř v poslední chvíli vysekl hůl.

Když na časomíře běžela čtvrtá minuta prostřední periody, navýšily Benátky svůj náskok. Na vrcholu levého kruhu se k puku dostal Ján Niko a nechytatelným projektilem vymetl horní růžek Michajlovovy svatyně.

Slavii však inkasovaná branka nepoložila. Ba právě naopak. V čase 25:27 nahrál Ondráček na levý kruh Jindřichu Barákovi, jenž neváhal a pohotovou ranou zápěstím propálil Žajdlíka. Ze strany sešívaných to ale nebylo vše. O pouhých deset vteřin později bylo vyrovnáno. Tomáš Duda dostal nabito napříč útočným pásmem od Nováka a jeho střela z větší vzdálenosti zapadla za záda benáteckého brankáře.

Gólovou otočku mohli svěřenci trenéra Říhy dokonat ve 33. minutě. Buchtela chyboval ve středním pásmu, čehož chtěl využít Doležal. Benátecký obránce však zatáhl za záchrannou brzdu a únik mu znemožnil. Rozhodčí za jeho faul sice nařídili trestné střílení, sešívaná jednasedmdesátka však získanou výhodu nevyužila a skóre zůstalo nezměněno.

Chvíli po startu závěrečného dějství si hosté vytvořili tlak před Michajlovovou klecí a v závaru na brankovišti několikrát prověřili pozornost slávistického brankáře. Ten si však vedl skvěle a velké nebezpečí uhasil. V čase 50:14 vybuchly ochozy v Edenu nadšením. Vampola vybruslil zpoza branky, jeho zadovka se odrazila od bruslí bránícího hráče šťastně na Adama Kubíka. Mladý slávista se u pravé tyče skvěle zorientoval a poslal kotouč až za brankovou čáru.

V závěru hosté dostali výhodu dvojnásobné přesilovky a hodně tlačili. Sešívaní se však rvali zuby nehty a těsný náskok udrželi. Z bitvy s Benátkami tak urvali všechny body.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Soupeř hrál výborně a měl dobrý pohyb. My jsme měli špatné vstupy do začátků třetin. Hlavně do první a druhé. Kdyby to bylo v první třetině 3:0 pro soupeře, nikdo by se nemohl divit. Bylo to bez pohybu, bez soubojů. Hodně nás podržel Martin Michajlov. S body jsme maximálně spokojení, ale přijímáme je s pokorou, protože víme, že náš výkon nebyl úplně optimální. Ale byla tam spousta chyb, na kterých musíme zapracovat.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Měli jsme dobrou první třetinu, kdy jsme mohli klidně jít do vedení 3:0, ale nestalo se tak. Ve druhé třetině měl soupeř čtyři přesilové hry a dostal se trochu na koně. My jsme naopak trochu vypadli z role. Závěrečné dějství bylo o jedné chybě, kterou jsme udělali my. Ale z naší strany to byl slušný výkon a samozřejmě nás mrzí, že jsme na konci nevyužili dvojnásobnou přesilovku. Ale nedá se nic dělat, nebereme ani bod.