2. 12. 2006 | Jirka Weigl, Mirek Ondra

Benátky smírně se čtvrtým Táborem

22., sobota 2. 12. 2006
Benátky n.J. - Tábor BEN - TAB

Benátecký klub neprolomil pětizápasovou sérii bez výhry. S Táborem, který borcům od Jizery dýchal na záda, remizoval 2:2. Benátečtí, posílení o boleslavské Petra Štracha, Lukáše a Martina Krupku a jihlavského Mariána Havla, můžou brát výsledek všemi deseti, potom co pouhé čtyři vteřiny před koncem zachránil alespoň bod kapitán Jiří Jakeš. První branku domácích si připsal Tomáš Kadeřábek.

Benátky n.J.: Barek - Vrzal, Klouček, Pešek, Gajda, Holý, Ton, Štrach - Kounovský, Jakeš, Skořepa - Kadeřábek T., M.Krupka, Mařík - Kocman, L.Krupka, Kristek - Mácha, Havel, Weiss
Tábor: Anderle - Pipek, Kaltenböck, Klimeš, Matouš, Kanov, Trieb, Škulina - Györi, Hruška, Ficek - Černý, Ježek, Hubáček - Mikeska, Voříšek, Stoklásek - Mrkvička
Branky a nahrávky: 12. Kadeřábek T. (Klouček), 60. Jakeš (Kocman) - 8. Hubáček (Györi), 54. Ježek (Klimeš). Rozhodčí: T.Würtherle - M.Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 9:10. Bez využití. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:1/1:1/1:2/2:2.

Domácí nastoupili do zápasu značně nažhavení a nezvyklý úvodní nápor zastavila dvakrát konstrukce táborské branky po střelách Maříka a Jakeše. Avšak z tlaku červenomodří nic nevytěžili a naopak z protiútoku se přesně z levého kruhu trefil David Hubáček - 0:1. Vedení hostů začíná být na benáteckém Zimním stadiónu tradicí. Na vyrovnání čekali domácí příznivci do 12. minuty. Kloučkovo nahození se nečekaně odrazilo mezi kruhy a pro Tomáše Kadeřábka nebyl problém překonat dezorientovaného Anderleho. Kromě díla náhody však byla koncovka Středočechů tristní. Místo přímých střel se utápěli v kombinacích v rohu a za brankou a pokud se přece jen dostali k zakončení, likvidoval jejich pokusy připravený Anderle. Táborští zodpovědně bránili a co chvíli vyráželi do nebezpečných brejků. Kamenem úrazu obou týmů byly početní výhody, pověstný přesilovkový zámek se jim skoro nepodařilo postavit.

O druhé třetině se skoro nemá cenu zmiňovat, probíhala v duchu předchozího popisu. Za zmínku stojí snad jen sólový únik Arpáda Györiho, jehož střelu mezi betony Barek pokryl. Podprůměrný hokej jen umocňoval výkon trojice sudích.

Dokonalou zápletku podle námětu Alfreda Hitchcocka měla až poslední desetiminutovka. Hlavní rozhodčí Würtherle posílal na obou stranách za katr a po skončení jedné táborské přesilovky se podařilo hostům vstřelit vedoucí branku. Klimešovu střelu od modré dorazil napodruhé tváří v tvář Barkovi Richard Ježek a zavdal tak táborskému fanclubu k oslavám. S blížící se sirénou se domácí pustili do obvyklého zoufalého náporu, ještě umocněného dvěma přesilovkami. Táborští však v pohodě odolávali. V poslední minutě si oba trenéři vyžádali oddechový čas, Benátky sáhly k power-play. Jihočechům se podařilo vyhodit, těsný icing však zhatil pojistku vedení, neboť osamocený hráč by jistojistě doklepl kotouč do opuštěné brány. Domácí vyhráli následné buly v útočné třetině, Kocman z rohu našel před brankou trestuhodně volného kapitána Jiřího Jakeše a ten střelou pod víko nedal Anderlemu šanci, do konce zbývaly pouhé čtyři vteřiny.

V prodloužení byla vidět hra třech proti třem, neboť byli vyloučeni Vrzal a Trieb. Největší šanci propásl benátecký Martin Krupka jen díky faulu, avšak poslední přesilovku už domácí nevyužili a bitva o třetí místo tedy neměla vítěze.

Zápas jednoznačně poodhalil herní krizi Benátek, ovšem ani Kohouti zdaleka nepředvedli bůhvíjaký výkon. Ale vydřená remíza může domácím poopravit pošramocenou psychiku v následujících dvou druholigových představeních na svém ledě.

Ladislav Kolda (trenér Benátek): "Snažili jsme dnes se posílit sestavu. Byli tady oba Krupkové z Boleslavi, mladý Marián Havel z Jihlavy a obránce Štrach z Boleslavi. Takže jsme postavili čtyři vyrovnané pětky. S nimi jsme odehráli první dvě třetiny. Bohužel jsme si nevytvořili tolik brankových příležitostí. I když zejména v první třetině šance, které volaly po gólech, byly."

Ing. Jaroslav Pařízek (trenér Tábora): "Přijeli jsme sem bodovat a to se nám podařilo. Sahali jsme na tři body. Ale už podruhé se nám ale stalo, že jsme dostali góla pár vteřin před koncem. Ale v dané situaci jsme s bodem spokojení."