5. 12. 2016 | Věra Novotná

Benátky v Mostě dotahovaly, nakonec ale padly 2:3

31., pondělí 5. 12. 2016
Most - Benátky n.J. MST - BEN

Úvodní třetina přinesla góly jak ve svém úvodu, tak v závěru. V šesté minutě poslal Benátky do vedení Josef Mikyska a Středočeši si tento hubený náskok dlouho drželi. Mostečtí však měli několik dobrých šancí a vytrvalým tlakem se v poslední minutě úvodního dějství dočkali vyrovnání zásluhou Kamila Černého. Ve druhé třetině Severočeši odskočili Benáteckým na rozdíl jedné branky zásluhou Ondřeje Havlíčka. Prostřední pasáž se Benáteckým nepovedla, soupeři darovali celkem šest přesilových her. Ve 47. minutě vyrovnával na 2:2 Jakub Husa, avšak o dvě minuty později překlopil vedení na stranu Severočechů opět Ondřej Havlíček a Most tentokrát svůj náskok nepustil. Benátečtí tak natahují šňůru proher na čtyři zápasy v řadě.

Most: Petrásek – Kokeš, K. Černý, Šesták, Strejček, Šefl, Hora, Rulík – Havlíček, Divíšek, Kubinčák – Smolka, Alinč, Rod – Řehoř, J. Šimeček, Mical – Trübenekr, R. Veselý.
Benátky n.J.: F. Novotný – Mikliš, Kočí, Kolmann, Husa, Zeleňák, Havlín, Tržický – Hrníčko, J. Mikyska, J. Vlach – Prokeš, Volf, A. Dlouhý – J. Havel, Hrabík, Janele – Wiencek, Chrtek, Chlum - Ďurač.
Branky a nahrávky: 20. K. Černý (Rulík), 25. Havlíček (Kubinčák, Divíšek), 49. Havlíček (K. Černý, Divíšek) – 6. J. Mikyska (Chlum), 47. Husa (J. Mikyska, Kolmann). Rozhodčí: Jílek J. – Šperl, Jílek M. Vyloučení: 5:12, navíc Alinč 10 min. OT (MST). Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 211. Střely na branku: 28:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Benáteckým stačily dvě střely a šest minut k otevření skóre. Filip Chlum zavezl puk za branku Mostu, našel přesně Josefa Mikysku a ten z mezikruží bez přípravy trefil prostor nad vyrážečkou brankáře Petráska. Po dvou po sobě jdoucích faulech měli hráči více prostoru při hře 4na4, kterého využívali spíše domácí. Srovnání měl na holi Havlíček, jenž ale puk po přihrávce Divíška tečoval pouze do náruče brankáře Novotného. Také pět minut před první přestávkou mohlo být srovnáno. Rozehrávku Benáteckých vystihl Řehoř a z vrcholu kruhu vyslal puk na branku Filipa Novotného, jehož lapačka však byla připravená. Domácí se nevzdali a v závěru třetiny dokázali vyrovnat. Půl minuty před závěrečnou sirénou napřáhl z vrcholu levého kruhu Kamil Černý a střela zapadla přesně k bližší tyčce.

Také druhá třetina přinesla hostujícím šanci ke skórování. Havlín se napřáhl ke střele, Havel vložil svou hokejku k teči a puk jen o několik málo centimetrů minul branku Petráska. Na druhé straně dostal šanci zvýšit domácí Mical, ale nedokázal puk přesně zpracovat. Z následné, a velmi pohledné akce, se již Mostečtí radovali. Divíšek našel svou zadovkou Kubinčáka, který ještě přihrával přes celé pásmo Ondřeji Havlíčkovi. Ať dělal benátecký brankář, co mohl, přesunout se již nestačil. Benátečtí poskytli Mostu ve druhé části celkem šest přesilových her, v nichž měl dvě obrovské šance Tomáš Divíšek, který ale ani v jednom případě odkrytou branku netrefil. Také nadále byli domácí aktivnější. Jediným, kdo dokázal jejich tlak přerušit, byl Dlouhý, který prověřil Petráska, ale ten si zákrok pohlídal. Benátečtí tak po čtyřiceti minutách stále doháněli jednobrankovou ztrátu.

Poslední dvacetiminutovka přinesla tlak hostujícího týmu. Mikyska prověřil Petráska, který ale jeho střelu srazil mimo tři tyče. Následně se pokusil o vyrovnání Kolmann, ale i s jeho střelou si brankář Mostu poradil. Benátečtí se vyrovnání dočkali v přesilové hře. Mikyska nahodil puk do před-brankového prostoru a Jakub Husa jej dostal za brankovou čáru. Hosté se však z vyrovnání neradovali dlouho. Most rovněž využil výhodu jednoho muže v poli a Ondřej Havlíček vrátil Severočechům vedení. Benátky ještě zkoušely hru v šesti, ale na vyrovnání již nedosáhly.

Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): Hráli jsme s velmi mladým týmem. Zápas nás stál strašně sil v oslabení, hlavně ve druhé třetině jsme jich hráli sedm v kuse, ale ustáli jsme to. Paradoxně ve třetí jediné vyloučení z naší chyby, vyhozený puk do hlediště a z toho jsme inkasovali. Ale jinak jim nemůžu nic vytknout, dnes je to o tom, že musíme bojovat o žití, nežití.