22. 12. 2007 | Tomáš Nejedlo, Mirek Ondra, Tomáš Nejedlo

Benátky vezou důležité tři body z Pelhřimova

21., sobota 22. 12. 2007
Pelhřimov - Benátky n.J. PEL - BEN
Benátky v předvánočním druholigovém duelu zdolaly pátý Spartak Pelhřimov 5:1. Brankový účet zápasu otevřel už v první minutě Josef Malý. Další branky přidali Tomáš Kadeřábek, Josef Skořepa (asistoval mu dokonce Martin Barek!), Daniel Stehno a Pavel Mrňa. Benátecký klub si do tabulky připsal veledůležité tři body, které jej vynesly zpět do hry o první místo ligové tabulky. Pokud totiž Benátečtí zvítězí nad Velkým Meziříčím, tak se budou moci radovat z primátu.
Pelhřimov: Adamec (Kaiseršot) - Smetana, Meloun, Beránek, Vlk, Vácha, Kašpar, Tecl, Plachý, Hrbatý, Šejnoha, Anderle, Hadrava, Špatenka, Digrin, Prostředník, J. Holec, Votápek, T. Dvořák, Šustr
Benátky n.J.: Barek (Hanousek) - Beránek, Svoboda, Nedbal, Gajda, Ton, Kocman, Klaban, Zajíček, Mařík, Malý, Skořepa, Kristek, Jakeš, T. Kadeřábek, Weiss, Stehno, Drak, Mrňa
Branky a nahrávky: 21. Hrbatý (Plachý) - 1. Malý, 10. Kadeřábek (Jakeš), 32. Skořepa (Barek), 44. Stehno (Mrňa), 52. Mrňa (Kadeřábek, Stehno). Rozhodčí: Blecha - Reich, Skopal. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 20:43.

Hokejisté Benátek nastoupili do zápasu již s uzdraveným Zajíčkem a na střídačce byl připraven i náhradní brankář Hanousek, který si taktéž vyléčil. K dispozici byl i Pavel Mrňa, jenž byl v průběhu zápasu na ledě hodně vidět. Nastoupit naopka nemohli obránci Klouček a Tondr, který hrál prvoligové utkání za Mladou Boleslav.

Kraj Vysočina byl v době konání zápasu již pod sněhovou peřinou, což ukazovalo příchod Vánoc. Do hlediště si našlo cestu přes 450 diváků, kteří v první minutě sledovali nahození Josefa Malého, který si do vlastní branky nešťastně srazil obránce Kašpar - 0:1. Navýšit vedení mohl Karel Nedbal, ale Adamec mu lapačkou vystavil stopku. Přesně v 10. minutě se hosté ujali dvoubrankového vedení. Z mezikruží vypálil Jakeš, jeho střelu Adamec betonem vyrazil jen k Tomáši Kadeřábkovi, jenž vrátil puk do sítě - 0:2. Benátečtí si pak ještě vytvořili drtivý tlak v přesilovce 5 na 3, ale z tohoto mráčku nezapršelo. Ve 14. minutě mohl alespoň snížit v oslabení po přihrávce Tecla Plachý, jenže Barek si s jeho nájezdem poradil.

Druhou třetinu začali domácí náporem, což korunovali úvodním gólem v síti Barka. Zpoza branky přihrával Plachý a Jan Hrbatý měl svou pozici snadnou - 1:2. Syn jihlavské legendy tak opět ukázal svou střeleckou formu. V této fázi zápasu byli domácí lepším týmem, ale v cestě jim stál Martin Barek, jako třeba při nájezdech Digrína nebo Plachého. Paradoxně ale udeřilo na straně druhé. Přihrávku od brankáře Martina Barka převzal Josef Skořepa a přešel přes čtyři hráče až před Adamce, se kterým si poradil střelou ke vzdálenější tyči - 1:3. Karta se začínala pomalu obracet a v ložence se zjevil Pavel Mrňa. Jeho šance rozhodující šance v zápase však ještě přišla.

Třetí periodu začali opět lépe hosté a Skořepa si zopakoval sólo z druhé třetiny, ale s rozdílem, že tentokráte branku nevstřelil. I přesto byly Benátky lepší a vše korunovaly čtvrtým gólem v Adamcově síti. Pavel Mrňa parádně předložil pas Danielu Stehnovi, který ranou z voleje rozvlnil síť - 1:4. Další samostatný nájezd měl na svědomí Martin Kocman, ale bekhendový blafák nedotáhl do úspěšného konce. Nájezd 2 na 1 obránce si vyzkoušela i dvojice Jakeš s Weissem, ale druhý jmenovaný nezpracoval přihrávku. Odměny se dočkal i velice aktivní Pavel Mrňa. Z pravého kruhu vypálil na Adamce, kterému kotouč mezi betony proklouzl do sítě - 1:5. Vstřelit branku mohl i Lukáš Zajíček, jenže ztroskotal na Adamcovi. Závěr zápasu se již měnil v exhibici hostí, kteří hráli už jen pro oko diváka a kombinace byly často až přehnané.

Všichni hráči přesto zápas odmakali na své maximum, což bylo rozhodujícím faktorem úspěchu.