24. 9. 2008 | Pavel Zeman, Pavel Zeman, Tomáš Nejedlo

Benátky vybojovaly na horkém jihlavském ledě cenný bod

6., středa 24. 9. 2008
Dukla - Benátky n.J. JIH - BEN
Hokejisté Benátek nastoupili k dalšímu prvoligovému zápasu na ledě věhlasné jihlavské Dukly. V dresu hostí se poprvé představil Stanislav Procházka a hned ve své premiéře se stal jednou z ústředních postav týmu. Vyrovnávací branku zajistil v 55. minutě Petr Weiss. Nešťastný zápas sehrál Václav Drábek, který se nejprve nechal v první třetině vyloučit, Benátky šly do tří a inkasovaly úvodní branku. Patnáct vteřin před koncem prodloužení si zkušený bek nešťastně srazil do vlastní branky nahození Bakuse z rohu hrací plochy. Další zápas sehrají Benátky v sobotu s Berounem.
Dukla: Řehoř - Krupka, Dolníček, Suk - Hanzal, Hradecký, RytnauerŘehoř - Bílek, Malena, Ficenc, Musil D., Kašpar, Staněk, Štrach - Man, Bakus, Hodek
Benátky n.J.: Stejskal - Drábek, Kajínek, Hrach, Ton, Gajda, Pavlů, Mrkvička - Kudrna, Hruška, Dušek - Havel, Musil M., Tondr - Procházka, Bárta, Jech - Kadeřábek, Kopic, Weiss
Branky a nahrávky: 6. Staněk (Malena, Hodek), 65. Bakus - 55. Weiss (Kadeřábek, Kopic). Rozhodčí: Blecha - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1638.

Nebudeme si nic nalhávat. Na Horáckém zimním stadionu už byl k vidění i lepší hokej ... Benátky přijely jako jasný outsider a utkání mělo být z jihlavského pohledu spíše povinným dvouhodinovým čekáním na tři body.

Jenže liberecké béčko, jak zlí jazykové Benátkám přezdívají, vystrčilo drápky už od první minuty. Po 40 sekundách mohl Dušek šokovat domácí publikum, ale střelou po ledě těsně minul.

V 6. minutě se Jihlavští ve dvojnásobné přesilovce usadili v útočném pásmu a rozvážně si přihrávali kotouč. Sérii nahrávek „ťuk sem – ťuk tam“ ukončil Pavel Staněk prudkou střelou, která byla pravděpodobně tečována jedním z hostujících obránců. Každopádně se puk odrazil od horní tyčky do brány - 1:0.

Mávnutím imaginárního proutku přeskočme až do 45. minuty, v níž měl neskutečnou příležitost ke vstřelení vyrovnávací branky Gajda, ale odražený puk napálil jen do spojnice.

327 sekund dělilo domácí od vítězství v normální hrací době. V 55. minutě Petr Weiss dostal puk za Řehořova záda. „Know-how“ si střelec nechal jen pro sebe a pro sudího Blechu, který branku bez váhání uznal - 1:1.

Za předvedený výkon by si žádný z týmů pět minut navíc nezasloužil, ale pravidla hovoří jasnou řečí. Těsně před koncem prodloužení nahodil Oldřich Bakus kotouč od hrazení a Drábek si ho bruslí srazil do vlastní sítě. Jihlava tak porazila Benátky nad Jizerou 2:1 po prodloužení.

Mgr. Petr Haken (trenér Benátek): „Jeli jsme sem s tím, že chceme získat body, takže můžeme být rádi, že jsme získali ten jeden. Ale od začátku jsme nastoupili dobře. Byli jsme lepší. Domácí nečekali, že začneme hrát hodně aktivně. Pak nás bohužel vyloučení trošičku zbrzdila. Inkasovali jsme gól v oslabení tři proti pěti, takže nás to na dlouhou dobu utlumilo. Snažili jsme se, dobývali branku, ale Dukla hrála velice dobře v obranném pásmu. My jsme se nedostávali vůbec z koutů. Sice jsme drželi kotouč, ale málo střelby. Nedostávali jsme se tolik do šancí. Ten vyrovnávací gól jsme asi dotlačili všichni, celá střídačka očima. V prodloužení jsme měli velkou šanci my, ale vzápětí jsme dostali smolný gól. Nájezdy by tomuto zápasu asi slušely víc.“

Karel Dvořák (trenér Jihlavy): „Dneska byl soupeř lepší. Přehrával nás ve všech směrech, ale takovej je hokej. My jsme podobně hráli s Havířovem, a to jsme prohráli 0:1. Soupeř má velmi mladé mužstvo, které rychle bruslilo, což nám dělalo velké problémy. Jsme rádi, že Milan Řehoř zachytal tak, jak zachytal. Je to jednoznačně jeho vítězství. Nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.“