11. 1. 2007 Mirek Ondra

Benátky z Nymburka body nevozí

31., čtvrtek 11. 1. 2007
Nymburk - Benátky n.J. NYM - BEN

Stalo se již tradicí, že benátecký tým, který má z pravidla lepší postavení v tabulce, ztrácí na ledě svého největšího a současně i nejbližšího rivala, NED Hockeye Nymburk. Benátky prohrály se svým tradičním sokem venku podruhé v sezóně o jeden gól, tentokrát 3:4. Dva góly za Benátky vstřelil Petr Kounovský, který se po nemoci opět začlenil do kádru. Za hosty předvedl podobný kousek třiatřicetiletý Oldřich Nýč. Druhá Chrudim však na benátecké hokejisty žádné body nezískala. Tu na vlastním ledě s přehledem přehrál IHC Písek.

Nymburk: Matoušek (18. Kremina) – Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Krejčík, Bartoníček – Jágr, Šimek, Kotrba – Dvořák, Nýč, Culka – Ludvík, Lipták, Martinec
Benátky n.J.: Barek - Gajda, Holý - Štrach, Vrzal - Pešek, Kaulfus - Kocman, Skořepa, Zajíček - Kristek, Kadeřábek T., Jakeš - Kounovský, Mácha, Krupka. Od 2. třetiny navíc Ton - Kaulfus a J. Kadeřábek Oulík.
Branky a nahrávky: 15. Nýč (Kos), 27. Lipták, 31. Nýč (Kosejk), 39. Kříž (Kotrba) – 16. Kounovský (Pešek), 34. Vrzal (Kadeřábek T.), 50. Kounovský (Kristek, Mácha). Rozhodčí: Stolín – Goder, Svoboda. Vyloučení: 9:5, navíc domácí TS. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 1:0 - 1:1 / 2:1 - 3:1 - 3:2 - 4:2 / 4:3.

Nymburk začal utkání ve velkém stylu a už v 6. min. musel po Dvořákově blafáku zachraňovat na čáře Zajíček. Hosté hráli hodně zakřiknutě a nepomohla jim k tomu ani čtyřminutová přesilovka po faulu Zemana. Naopak v ní mohli inkasovat. Culka ujel sám, ale byl faulován a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám postižený však proti Barkovi neuspěl. Hosté se z chyby nepoučili a minutu později Nymburk v oslabení přeci jen uspěl, když Nýč dorazil Kosovu vyraženou střelu. Hosté se nakonec v přesilovce také radovali, když Kounovský protlačil puk pod Matouškem do brány. Nymburk však dál pokračoval v náporu a Barek jen se štěstím zlikvidoval betonem šanci Dvořáka. Na druhé straně se dostal do brejku Mácha, ale Matoušek mu jeho pokus zlikvidoval. Mácha však po svém pokusu ochotně spadnul v brankovišti na nymburského brankáře a vůbec se neměl k tomu, aby se z něj zvedl. Když Máchu začal Šimek z Matouška sundávat tak rozhodčí udělil Šimkovi dvě minuty za hrubost. Přitom Mácha Matouška svým pádem na něj zranil a do nymburské brány musel Kremina.

Také ve druhé třetině pokračovala převaha domácích hráčů a po tutové šanci Šimka svítil na časomíře vyrovnaný stav jen zásluhou hostujícího brankáře. Ten však o minutu později přeci jen kapituloval. Lipták v přesilovce vybruslil zpoza branky a poslal Nymburk do vedení. Vzápětí se Nymburk radoval znovu. Nýč poslal odrazem od Barkových betonů střelou od zadního mantinelu nymburské do dvoubrankového vedení. O to však domácí přišli, když i hosté zásluhou Vrzala využili přesilovku. Po kontaktním gólu se hosté zvedali, jenže Kříž využil nepozornosti Barka a pohotovu střelou od modré mezi betony hostujícího gólmana vrátil domácím dvoubrankový náskok. Ve třetí třetině měli opticky více ze hry hosté, jejich převaha však byla jen ve středu pole. Do vážných šancí se přes výbornou obranu Nymburka prakticky nedostávali. Benátečtí nevyužili ani dvě přesilovky a snížit se jim podařilo až v 50. min. zásluhou Kounovského. Pak hosté promrhali další dvě početní výhody, v první z nich musel dokonce Barek likvidovat Culkův samostatný nájezd. Hostům se nepodařila ani power play a tak si domácí připsali další vítězství do tabulky.