22. 12. 2018 | Věra Novotná, Tomáš Nejedlo

Benátky začaly dotahovat pozdě, Stadion už výhru uhájil

38., sobota 22. 12. 2018
Benátky n.J. - Litoměřice BEN - LTM
V předvánočním čase benátečtí hokejisté hostili na svém ledě celek Litoměřic a po dvou výhrách v řadě si brousili zuby i na Stadion. Jenže Kališníci se u Jizery prezentovali velmi dobrým výkonem a dokázali si také vypracovat tříbrankové vedení. Benátečtí dokázali kontrovat až deset minut před koncem Ordošem a kontaktní branka Průžka po teči Najmanovy střely byla bohužel pro domácí barvy poslední. Zachar své sólo ve vyrovnání neproměnil, a tak v závěru Kantner do prázdné branky pečetil výhru Litoměřic.
Benátky n.J.: Schwarz (Žajdlík) – Kolmann, Kunst, T. Hanousek, Havlín, Niko, Husa, Žůrek – Ordoš, Šír, M. Zachar – Teplý, Najman, D. Špaček – Wiencek, Chrtek, Průžek – Rychlovský, Čech.
Litoměřice: Michajlov (Tomáš Král) – Marcel, Pavlas, D. Málek, Smetana, Strejček, Jebavý – M. Kadlec, J. Kloz, Kantner – Rousek, Korkiakoski, Voženílek – Helt, Jícha, Eret – J. Dvořák, M. Havelka, Šik – Jirásek.
Branky a nahrávky: 51. Ordoš (Teplý, Průžek), 53. Průžek (Najman) – 28. Rousek (Voženílek, D. Málek), 38. Pavlas (Kantner, M. Kadlec), 48. Rousek (Korkiakoski, Voženílek), 60. Kantner (Marcel, Strejček). Rozhodčí: Kostourek, Souček - O. Doležal, Kreuzer. Vyloučení: 1:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 255. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Litoměřičtí vlétli do duelu jako uragán a ihned po úvodním hvizdu zasypali Schwarze několika střelami. Benátecký gólman se tak rychle dostal do zápasového tempa. Na straně domácích si připsal první větší šanci Wiencek, jehož pokus skončil v lapačce litoměřického brankáře Michajlova. Oba týmy si v první polovině prvních dvaceti minut mohly vyzkoušet i hru v početní výhodě, ale ani jeden z celků své šance nedokázal přetavit ve vedoucí branku. K vidění byly i pěkné individuální akce, v dresu domácích se předvedl Průžek, který individuálně pronikl až před litoměřické brankoviště, ale bekhendovou střelu nasměroval jen do výstroje gólmana Litoměřic. Také v posledních pěti minutách se Benátečtí mohli dostat do vedení ve své přesilové hře, v níž se střelecky velmi činili. I Michajlov ale zatím čisté konto držel a diváci tak na úvodní branku stále čekali. Ta nepřišla ani po střele Korkiakoskiho, který orazítkoval tyčku benátecké branky.

Se začátkem druhé třetiny byl na ledě nejvíce vidět domácí Daniel Špaček, který se v prvních třech minutách prezentoval několika dobrými pokusy. Jeho nejvěští šancí byla teč Hanouskovy střely, po níž se puk svezl těsně vedle litoměřické branky. I nadále byli domácí hráči velmi aktivní, ale na začátku 28. minuty to byli hosté, kdo se radoval z vedoucí branky. Litoměřičtí zamkli Benátecké před Schwarzem, který se předvedl hned několika dobrými zákroky, avšak na dorážku Lukáše Rouska byl už krátký. Svěřenci trenéra Kudrny hledali rychlou odpověď, ale Michajlov byl proti střele Průžka, jenž skončila na betoně litoměřického gólmana. Také následné pokusy Zachara a Kunsta skončily mimo nebezpečný prostor po velmi obětavé práci obrany Litoměřic. V magickém čase 37:37 vedl Stadion již o dvě branky a to po bekhendové trefě Aleše Pavlase, k němuž se kotouč šťastně odrazil od brusle jednoho z jeho spoluhráčů. Závěr druhé dvacetiminutovky patřil domácím, avšak ani Zachar, ani Najman neuspěli a Michaljov tak stále držel naděje na čisté konto.

Třetí třetina začala podobně, jako ta prostřední - aktivitou domácího celku. Wiencek však neměl dostatek času na zakončení a po střele Ordoše měl Michajlov velké štěstí, neboť jej zachránila spojnice tyčí. Úspěšný poté nebyl ani Marek Zachar, kterému se sice povedlo propálit vše, co mu stálo v cestě, ale Michajlov byl opět tam, kde měl být. I nadále bušili Benátečtí na Litoměřickou branku, ale marně. Ve 48. minutě to vypadalo s domácími ještě hůře. Schwarz musel rychle hledat odraženou střelu, po které se ke kotouči dostal Lukáš Rousek, jenž překonal dezorientovaného benáteckého gólmana. Michajlovo kouzlo pominulo na začátku 51. minuty, kde se k dorážce dostal Jan Ordoš a střelou k tyči snížil na 1:3 z pohledu domácích. Tento gól nalil domácím novou krev do žil a ti se dokázali přiblížit na rozdíl jediné branky. V 53. minutě využil přesilovou hru Jiří Průžek, který využil nahozený puk od Najmana. Ihned poté se do slibné šance dostal Zachar, který ale tváří v tvář Michajlova nepřekonal. Domácí riskli vše a Schwarz tak už jen ze střídačky sledoval, jak Matyáš Kantner střelou do odkryté klece rozhodl o vítězství Litoměřic.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Hrálo se vyrovnané utkání, ve které jsme chtěli bodovat. Bohužel jsme měli problém s využíváním brankových příležitostí, kterých jsme si vypracovali dostatek. Příliš se nám nedařily ani přesilové hry. Ve třetí třetině jsme snížili na rozdíl jedné branky a řekl bych, že jsme sahali po dělbě bodů. To se nám ale bohužel nepodařilo. Řekl bych, že dnes rozhodl důraz před oběma brankami. Zejména při koncovce byl soupeř důraznějším týmem a díky tomu také o dva góly vyhrál.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Byl to vyrovnaný zápas. I přesto bych ale řekl, že naše výhra je zasloužená. Střetly se dva mladé týmy, hrál se velmi rychlý hokej. Se třemi body panuje velká spokojenost. Trošku mě zaráží jen velký rozdíl v počtu vyloučených hráčů, protože se, dle mého názoru, hrálo velmi férové utkání.