9. 1. 2016 | Věra Novotná, Martina Nová

Benátky zdolaly Motor 4:1, doma tak urvaly důležité tři body!

39., sobota 9. 1. 2016
Benátky n.J. - Č. Budějovice BEN - CBU

Utkání, které navštívilo přes šest set fanoušku, nabídlo atraktivní hokej se zajímavým průběhem i výsledkem. V 10. minutě poslal Benátčany do vedení Vojtěch Havlas po úspěšném provedení nacvičeného signálu. Stejný hráč pak v polovině zápasu přidal další gól, který byl nakonec i vítězný. Přestože v úvodu třetí dvacetiminutovky Motor snížil Lukáš Květoň, jenže domácí to nezlomilo, vytrvali a v posledních dvou minutách při hře bez brankáře Českých Budějovic pečetili výhru trefami do prázdné sítě nejprve Jiří Černoch, a pak také Daniel Špaček. Benátky tak ambiciózní jihočeský Motor rozebraly s konečným skóre 4:1.

Benátky n.J.: Schwarz – Vitásek, Havlín, Kajínek, Pabiška, Ulrych, Říha – Víšek, Pletka, Ďurač – Dlouhý, Volf, Špaček – Ordoš, Černoch, Jonák – Hrníčko, Havlas, Huňa.
Č. Budějovice: Bláha – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb – Květoň, Babka, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Mikyska, Marek.
Branky a nahrávky: 10. Havlas (Hrníčko, Vitásek), 31. Havlas (Hrníčko, Ulrych), 59. Černoch (Jonák, Ulrych), 60. Špaček – 41. Květoň (Mikyska). Rozhodčí: Bejček – Polák, Rampír. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. Střely na branku: 34:30. Diváci: 644. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Tým Benátek nad Jizerou přivítal dnes 9. ledna 2016 na svém domácím ledě druhý tým WSM ligy HC Motor České Budějovice. Oba týmy měly o co hrát. Benátky o dotažení na jedenáctou příčku a České Budějovice o osamostatnění na 2. místě, kde měly před dnešním zápasem stejně bodů jako Jihlava. Benátky však nedovolily hostujícímu týmu, aby přerušil sérii porážek na venkovních kluzištích, a díky tomu zůstaly po velmi atraktivním utkání tři body u Jizery.

První třetina přinesla soustavné napadání obou týmů. Již od úvodních minut první třetiny bylo vidět, že domácí tým nechce ponechat nic náhodě. Již v úvodní minutě prověřil Dlouhý střelou od modré hostujícího brankáře Bláhu. Na druhé straně musel Schwarz vytáhnout zákrok proti střele Straky. V polovině úvodní dvacetiminutovky se domácí dostali do početní výhody poté, co byl vyloučen Guman za podražení. V této přesilovce zkoušeli benátečtí především střely od modré čáry. Tlak domácích vyústil v první gól, který vstřelil Vojtěch Havlas po křižné přihrávce Ondřeje Vitáska. Benátečtí poté mohli vylepšit skóre v další přesilové hře, která jim přinesla hned čtyřminutovou výhodu, v níž zatlačili Motor do jeho obranného pásma, ale gól už diváci v první třetině neviděli. Co mohlo domácí potěšit, byl fakt, že v první třetině si Schwarz moc nezachytal.

Prostřední třetina se nesla ve znamení přelévání akcí z jednoho konce kluziště na druhý. Diváci se dočkali tvrdých osobních soubojů a oba brankáři museli být ve střehu. Oba týmy opět spoléhaly na uchycení střel od modré čáry pomocí dorážek, ale s většinou z nich si brankáři poradili. Na nepříznivém skóre pro hosty nezměnila nic ani střela Lukáše Žalčíka z bezprostřední blízkosti. Následovalo několik pěkných sólových akcí, ať už v podání domácího Víška či hostujícího Květoně. Hosté se dočkali dvou přesilových her v těsném sledu, v nichž se opět spolehli na dalekonosné střely od modré čáry, ale Schwarz byl proti. Diváky ze sedaček mohl zvednout až druhý gól Benátek, o který se postaral opět Vojtěch Havlas, který využil nepozornosti hostující obrany při zablokované střele. Tečku za druhou třetinou udělal pěstní souboj mezi Černochem a Švihálkem, po němž byli oba aktéři vyloučeni za hrubost.

Do třetí třetiny vlétli hosté opravdu na plný Motor. Hned v první minutě korigoval skóre na 1:2 z pohledu hostů Lukáš Květoň, který se proháčkoval z rohu útočného pásma až před Schwarze a zavěsil střelu pod víko. Po tomto zásahu se na hokejky Benáteckých začala vkrádat nervozita a hosté tak měli více příležitostí, jak prověřit Schwarzovu pozornost. V polovině třetiny se mohli domácí uklidnit díky přesilové hře, ale ani v té nedokázali zklidnit svou rozehrávku a za celé dvě minuty se neusadili v útočném pásmu. Motor na posledních pět minut zavřel domácí ve své útočné třetině, ale Schwarzovy zákroky byly jisté. Poslední dvě minuty odehráli budějovičtí hokejisté bez svého maskovaného muže a Benátky nad Jizerou využily prázdné brány hned ve dvou případech. Jiří Černoch a Daniel Špaček tak upravili v posledních dvou minutách zápasu na konečných 4:1 pro domácí.

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Po dlouhé době jsme vyhráli na domácí půdě. Hráli jsme s favoritem soutěže, proto jsme se třemi body velmi spokojení. Naše výkony nyní mají vzestupnou tendenci. Doufám, že tímto zase potěšíme naše fanoušky.

Radek Bělohlav (České Budějovice): V prvních dvou třetinách jsme podali žalostný výkon. Za tohle jsme si body nezasloužili. Ve třetí třetině jsme začali hrát. Ale jak říkám čtyřicet minut bylo z naší strany hodně špatných.