29. 12. 2007 | Mirek Ondra

Benátky zpět v čele druhé ligy

22., sobota 29. 12. 2007
Benátky n.J. - Velké Meziříčí BEN - VEL
Benátky nad Jizerou si v posledním zápase první fáze druhé ligy poradily s celkem Velkého Meziříčí poměrem 8:1. Jednoznačnému vítězství dlouho nic nenasvědčovalo, domácí se svému soupeři brankově vzdálili až ke konci druhé části, kdy během tří minut zvýšili třemi zásahy vedení na 5:1. Ve výtečné formě se ukázal uzdravený kanonýr Lukáš Zajíček, který hattrickem udělal krásnou tečku za svým dalším vydařeným hokejovým rokem.
Benátky n.J.: Barek (Hanousek) - Beránek, Protivný - Gajda, Nedbal - Tondr, Svoboda - Ton - Kristek, Skořepa, Malý - Kocman, Mařík, Zajíček - Weiss, Kadeřábek, Jakeš - Kučera, Rybecký, Stehno
Velké Meziříčí: Malý (Pekárek) - Smejkal, Stráňovský, Červa, Heřmanský, Úlehla, Pálka, Kochánek - Kunstmuller, Bukáček, Nekvasil, Bula, Adamec, Prachař, Hudcovský, Sobotka, Krča
Branky a nahrávky: 4. Malý (Kristek), 23. Weiss (Kadeřábek, Jakeš), 37. Skořepa (Beránek, Protivný), 39. Weiss (Kadeřábek, Jakeš), 39. Stehno (Rybecký), 45. Zajíček (Kocman), 53. Zajíček (Kocman, Mařík), 57. Zajíček (Gajda, Nedbal) - 5. Hudcovský (Bukáček). Rozhodčí: P. Würtherle - Arazimová, Ji. Svoboda. Vyloučení: 5:12. Využití: 1:0 + navíc Smejkal (VEL) 10 minut za vražení. V oslabení: 1:0. Diváci: 320.

V utkání měli domácí hokejisté nesmírnou motivaci. Při výhře v základní hrací době by v tabulce opět přeskočili Chrudim a vrátili se tam, kam patřili po většinu letošní sezóny - na první místo!

Z počátku utkání byli jednoznačně dravější právě domácí a strážce svatyně Tomáš Malý se nenudil již od prvních vteřin. Nepřesnou střelu Malého kontroloval hostující golman pouze očima, proti Maříkově jedovce už ale musel tasit svou lapačku. S končící čtvrtou minutou první příležitostí hostujících hráčů pohrdnul Kunstmuller a následoval trest.

Důrazný Josef Malý ideálně trefil ve shrumáži puk mezi betony svého jmenovce a bývalého spoluhráče z Kolína Tomáše.

Horácký klub však na ledě favorita nečekaně odpověděl po necelé minutě. Tomáš Hudcovský se prosmýknul před domácího gólmana a bekhendem jej překonal - 1:1.

I přes velmi bojovný a koncentrovaný výkon hostů, měly v první třetině více šancí Benátky, úvodních dvacet minut však více branek nepřineslo.

V úvodu druhého dějství se prokázala benátecká vůle po vítězství. Ze zástupu šancí pramenil gól na 2:1. Útok Weiss - Kadeřábek - Jakeš dostal meziříčskou obranu pod tlak a v závaru před Malého brankou trefil Petr Weiss touš přesně k tyči.

Hostující Karel Nekvasil krosčekem na svého bývalého spoluhráče Karla Nedbala odstartoval sérii vyloučení horáckých hráčů. Benátecké přesilovkové formace však byly naprosto zoufalé, a i když si tu a tam vytvořily šanci, v koncovce selhaly. Po dvou promrhaných přesilovkách 5:3 šel benátecký tým hodně dolů a zdálo se, že by soupeř mohl srovnat krok.

To ale v počínající sedmatřicáté minutě důrazně odmítnul Josef Skořepa. Našlápnul si to z vlastního obranného pásma až před brankáře Malého a ten po Skořepově zakončení už jen nevěřícně tahal puk ze své sítě.

Kanonáda Benátek, která definitvně zlomila odpor soupeře však teprve měla přijít. V čase 38:11 si Petr Weiss sjel z rohu kluziště a z ostrého úhlu propálil Tomáše Malého. Připsal si tak svůj druhý gól v zápase a šestý v sezóně. Chvíli před druhou sirénou se prosadil útok na centru s mladou sparťanskou hvězdou Lukášem Rybeckým. Autorem branky byl Daniel Stehno a hostům se tak do kabin nešlo určitě zvesela.

Ve třetí třetině se hosté rezignovaně snažili zabránit debaklu. Přesto se poslední část hry změnila v představení tradiční benátecké pětky Kocman - Mařík - Zajíček a hlavně pak posledně jmenovaného jednatřicetiletého ostrostřelce. Ve čtyřicáté páté minutě ujela v oslabení dvojička hráčů v přečíslení na jednoho obránce. Martin lišácky přihrál přes hostujícího beka na volného Lukáše Zajíčka, který se z podobných pozic nemýlí - 6:1.

V čase 52:05 byla k vidění opět parádní přihrávka Martina Kocmana na volného Lukáše Zajíčka, číhajícího u tyčky Malého branky. Puk znovu končí v bráně a benátecký forvard si řekl o hattrick, který o necelou minutu později opravdu přišel.

K Lukáši Zajíčkovi se dostal odražený puk, kterému cestě do brány nic nebránilo. S podobnou situací by si měl nejlepší střelec benáteckého kádru s jistotou poradit.

V zápase byl vidět rozdíl v kvalitě mužstev, přesto Velké Meziříčí podalo dobrý výkon a výsledek je pro ně, především v kontextu úvodní poloviny zápasu, poněkud krutý. Benátky si pohlídaly svou nedobytnou tvrz nad řekou Jizerou a v letošní sezóně zde neztratily jediný bod.

Vzhledem k úmístění v tabulce skupiny Střed se Benátky v neděli na Tři krále od 17:00 utkají na ledě posledního celku skupiny Západ UHK LEV Slaný.