5. 8. 2022 | Tomáš Nejedlo

Brusliví Letci nadělili Benáteckým na úvod přípravy šest gólů

přát., pátek 5. 8. 2022
Letňany - Benátky n.J. LET - BEN
Po necelém týdenním tréninku čekal nově složený tým druholigových Benátek první přátelský zápas v pražských Letňanech. Domácí celek absolvuje přípravu na ledě podstatně delší dobu, což se v samotném zápase ukázalo v plné parádě. Bruslivého domácího celku bylo po celých šedesát minut doslova plné kluziště a svůj dobrý pohyb zúročili Letci také šesti brankami v benátecké síti. Hattrickem se blýskl novic v letňanské sestavě Dominik Havelka. V benátecké brance si pořádně zachytali oba gólmani, kteří se vystřídali v půlce utkání - Martin Sejpal si připsal osmnáct, jeho náhradník Daniel Hofman dokonce jednadvacet zásahů! Přesně za týden se Benátky představí poprvé i doma, v pátek 12. srpna přijede Mělník.
Letňany: Brázdil (Horák) – Straka, Havelka, Urich, Lokajíček, Lytvynov, Pohl, Gurjevskij, Patzelt – Řepík, Arnošt, Wojnar, Hozák, Kropáček, Kellerstein, T. Pejchal, K. Pejchal, Nedvěd, Staněk, Hrala, Vacín.
Benátky n.J.: Sejpal (31. Hofman) – Tondr, Mrkvička, Klodner, Antoš, Mašek, Šípek, Kulvejt, Haspeklo – Foerster, Bříška, Havlas, Zumr, Šafránek, Stehlík, Křenek, Král, Dvořák, Peca, Bouřil, Kusý.
Branky a nahrávky: 12. Wojnar (Havelka, Brázdil), 20. Havelka (Arnošt, Wojnar), 21. Havelka (Wojnar, Arnošt), 27. Havelka (Arnošt), 50. Hrala (Vacín, Staněk), 54. Patzelt (T. Pechal, K. Pejchal). Rozhodčí: Glanc - Štěpánek, Žídek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 45:21. Průběh utkání: 6:0.

Už samotný úvod utkání naznačil, že domácí hokejisté budou diktovat tempo hry. Na svého soupeře totiž doslova vlítli, bylo jich plné kluziště a přicházely i šance. Martin Sejpal v benátecké brance se od samého začátku musel hodně ohánět a zprvu řadu šancí Letců zlikvidoval. Do sedla dostaly Letňanské i dvě přesilovky a na konci té druhé už se skóre měnilo. Hozák svou velkou šanci ještě neproměnil, Jakub Wojnar zkraje 12. minuty už ano a domácí vedli - 1:0. Další šanci Havelky Benátky přestály, stejně jako samostatný únik Vacína, který zákrokem vyřešil Sejpal. Přesto do konce první části ještě domácí skórovali. Dorážka domácí nové posily Dominika Havelky znamenala dvougólové vedení - 2:0.

Jak skončila třetina první, začala ta druhá. Benátky tentokrát propadly na své útočné modré a do útoku se vřítili trojice Letců na jediného beka soupeře. Jeho vyšachování a střela Dominika Havelky do odkryté klece vyústila v tříbrankový náskok - 3:0. Ve 27. minutě se slavil čistý hattrick! Wojnaru střelu od modré usměrnil Dominik Havelka mimo Sejpalův dosah - 4:0. Havelka se jako novic v letňanském dresu uvedl opravdu skvěle. V polovině utkání se vystřídali hostující brankáři, mladý Daniel Hofman předvedl do konce druhé třetině řadu skvělých zákroků a do druhé sirény neinkasoval.

Obraz hry se příliš neměnil ani ve třetí části, nabruslení Letci i nadále hráli prim, na hostujícím celku bylo vidět, že s přípravou na ledě teprve začíná. V řadě šancí hosty podržel Hofman, ani on už ale nestihl zareagovat na bekhend s tečí Kryštofa Hraly a bůr byl na světě - 5:0. Konečnou podobu výsledku dala 54. minuta, spolupráci bratrů Pejchalových v rychlém brejku zhodnotil střelou Filip Patzelt a nedal přesunujícímu se Hofmanovi šanci - 6:0.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): První přátelské utkání jsme odehráli s poměrně těžkým soupeřem. Máme za sebou čtyři tréninky na ledové ploše, stanul proti nám kvalitní tým, který má kompletní kádr z loňské sezóny. Naopak my náš celek teprve skládáme a dáváme dohromady. Zkoušíme nové varianty. Potřebujeme hodně potrénovat a je dobré, že na to máme ještě poměrně dost času. Doufám, že si vše sedne. Dnes bych pochválil brankáře Hofmana, který se své role zhostil velice dobře a také mladého Pecu a Kusého.