2. 10. 2021 | Jan Koudelka, Ondřej Nejedlo

Černá série přetržena, Benátky vezou z Ústí všechny body

7., sobota 2. 10. 2021
Ústí n.L. - Benátky n.J. UNL - BEN
Šest zápasů vyšli bodově naprázdno. Benátečtí hokejisté potřebovali bodovat jako sůl. V Ústí nad Labem, kde se jim historicky příliš nedaří, podali velmi dobrý, poctivý výkon. Základ své výhry položili již v první třetině. Hned ve třetí minutě se prosadil Pabiška, na jehož trefu navázal velice důležitým zásahem pět vteřin před první sirénou Čederle. Slovenský útočník v benáteckých službách nakonec nastřílel hattrick, čímž se významně podílel na nesmírně důležitém vítězství hostujících hráčů.
Ústí n.L.: Hamalčík - Havránek, Drtina, Brož, Trefný, Weinhold, Přindiš, Chalupa - D. Tůma, Vrdlovec, Trávníček - Bílek, Milfait, M. Tůma - O. Bláha, T. Čermák, Š. Bláha - Severa, Grim, Ouřada.
Benátky n.J.: Žajdlík - Kolmann, Šedivý, Bukač, Aubrecht, Kunst, Žůrek, Hampl - Špaček, Čederle, Klapka - Pabiška, Kalaj, Jiruš - Dlouhý, Jansa, Wiencek - Křepelka, E. Čermák, Vomáčka.
Branky a nahrávky: 40. Bílek - 3. Pabiška (Kolmann), 20. Čederle (Kolmann, Špaček), 50. Čederle (Klapka, Bukač), 56. Čederle (Aubrecht, Klapka). Rozhodčí: Jechoutek, Petružálek - Jindra, Polák. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 620. Střely na branku: 31:22.

Úvod dnešního utkání se lépe vydařil hostujícím Benátkám, Slovan šel po dvou minutách do oslabení a toho využil Lukáš Pabiška, který šikovně tečoval nahození svých spoluhráčů. V dalším oslabení Slovanu se mohli radovat domácí, Weinholda v přečíslení ale vychytal Žajdlík. Vyrážečku následně využil Hamalčík proti střele Klapky. Když už se zdálo, že se v první třetině nic nestane, dostal se k puku po nahození Kolmanna Sebastian Čederle a tečí poslal hosty do dvoubrankového vedení - 0:2

Po pěti minutách druhé třetiny nabil Vrdlovec Davidu Tůmovi, toho ale ukázkovým přesunem vychytal Žajdlík. Další dobré šance žlutomodrých měli Přindiš s Havránkem, oba si ale na benáteckém brankaři vylámali zuby. Velkou šanci na zvýšení náskoku měl Klapka, ten ani na dvakrát nedokázal kotouč dostat za Hamalčíka, radovat se tedy mohli o pár minut domácí. Po špatné rozehrávce hostů, trefil zápěstím přesně Vítězslav Bílek a stáhnul manko na jednu branku - 1:2

Výbornou šanci na vyrovnání měli po šesti minutách posledního dějství postupně Milfait a Tůma, Žajdlík ale dále držel jednobrankový náskok. Ten se navýšil po nenápadné akci hostujícího týmu, druhou gólovou teč zaznamenal Sebastian Čederle. Slovan si následně vypracoval několik slibných příležitostí při přesilové hře, proti byl ale opět Žajdlík. Zápas tedy rozhodly Benátky třetím gólem Sebastiana Čederleho. Čtyři minuty před koncem zakončil dobře Žajdlík proti Brožově kličce. Krátce před koncem nevyužili domácí ani pátou přesilovku, utkání tedy ovládly hostující Benátky nad Jizerou - 1:4

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Do dnešního zápasu jsme vstoupili velice špatně. Soupeř byl houževnatější, chtěl víc vyhrát a hrál velmi silový hokej, což nám nesedělo. Dnes nás také zradila naše produktivita, jelikož na jeden gól se špatně vyhrává. Kdybychom dali tři branky, tak to mohlo skončit remízou, ale nám teď nezbývá nic jiného, než pogratulovat soupeři k vítězství.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Samozřejmě jsme velice šťastní, jelikož se nám poprvé podařilo vyhrát za tři body. Musím říct, že jsme hráli velmi slušný hokej, ale na konci druhé třetiny jsme si to zbytečně zkomplikovali hrubou individuální chybou. Avšak na rozdíl od minulých utkání nás tato chyba nestála body. Dnes jsme se snažili všechno tlačit na branku a díky tomu jsme dali dobré góly, kdy jsme také zlepšili předbrankový prostor. Poté rozhodl především individuální výkon hráče, který dal tři góly a také náš brankář. Tuto výhru jsme nutně potřebovali, protože i v minulých zápasech jsme hráli velice slušně, ale nevyhrávali jsme. Jen doufám, že nás toto vítězství dotáhne k dalším bodům.