7. 1. 2023 | Tomáš Nejedlo

Cheb oplatil Benáteckým porážku - ta byla hodně hořká

29., sobota 7. 1. 2023
Benátky n.J. - Cheb BEN - CHE
Historicky první vzájemné setkání Benátek a Chebu na ledě Západočechů dopadlo těsnou benáteckou výhrou 2:1. Stadion soupeři oplatil podobnou mincí, když u Jizery nakonec po boji zvítězil 3:2. Domácí se nemohli ztotožnit s některými výroky sudích, zejména pak se situacemi, kdy je hlavní poslal dvakrát do dvojnásobného dvouminutového oslabení za verbální komunikaci. Srdnatě bojující Benátky už se málem ubránily, avšak po dvou gólech chebského Krutiny hosté vedli. Ve třetí části domácí přece jenom srovnali, když se dvakrát trefil kanonýr Kamil Bříška. V samém závěru se štěstí usmálo na hosty, střela Iakhanova od modré čáry prošla po ledě mezi betony brankáře Sejpala až do branky, a tak všechny body brali hosté. Základní část Benátky uzavřou ve středu doma, to přijede Vrchlabí.
Benátky n.J.: Sejpal (Hradiský) – Mrkvička, Klodner, Čížek, M. Tondr, Antoš, Mašek – L. Tondr, Bříška, Jankovský – Dvořák, Král, Hašlar – Stehlík, Havlas, Hejňák – Kusý.
Cheb: Kašpar (Tichon) – Troška, Kořán, Iakhanov, Shikut, Šik, Strýček, Stejskal – Bubanec, Konášek, Shafeev, Fečo, Vrtek, Rozhon, Šťastný, Krutina, Parshakov, Klíma.
Branky a nahrávky: 43. Bříška (Jankovský, Mašek), 45. Bříška (Mrkvička, Jankovský) – 32. Krutina (Vrtek, Iakhanov), 34. Krutina (Parshakov, Iakhanov), 59. Iakhanov (Rozhon, Konášek). Rozhodčí: Battěk - Hlinka, Žídek. Vyloučení: 9:7 + navíc Stehlík, Jankovský (oba BEN) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 48:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Už první třetina sobotního utkání byla poznamenána častými vyloučeními. V polovině této části hry přežili domácí dvě minuty trvající dvojnásobné oslabení, aby následně podobnou možnost taktéž nevyužili. Nastolený trend narušil oběma mančaftům standardní průběh hry, a tak v hodnocení první dvacetiminutovky lze konstatovat, že se spíše jen otevírala a zavírala vrátka trestných lavic, než se hrálo. Přesto asi největší šanci v této třetině měl Pavel Hejňák, svůj samostatný nájezd řešil střelou, na kterou si Kašpar počkal.

V polovině utkání byli potrestáni dva hráči domácích za verbální komunikaci vůči hlavnímu rozhodčímu, což znamenalo další oslabení tří proti pěti, a to opět dvě minuty v kuse. Tím už hosté nepohrdli, Šimon Krutina po Vrtkově přihrávce mířil mimo Sejpalův dosah - 0:1. Protože domácí Čížek dostal trest dvojnásobný, i nadále pokračovala dvojnásobná přesilovka hostí. Paradoxně po jejím konci inkasovaly Benátky podruhé. Byl to opět Šimon Krutina, tentokrát našel mezeru mezi betony brankáře Sejpala - 0:2. Viditelně otřesení domácí vývojem zápasu již do konce druhé části s výsledkem nic neudělali, byť měli výhodu i trestného střílení, ale Kamil Bříška recept na Kašpara nenašel.

Až ve třetí třetině se poprvé povedlo domácím překonat hostujícího gólmana. Po dalším z řady ubráněných oslabení akci Jankovského zhodnotil snižujícím gólem Kamil Bříška, jehož dělovka zapadla přesně k tyči - 1:2. Zanedlouho bylo srovnáno, Mrkvička nabil do střelecké pozice kanonýru Kamilu Bříškovi a jeho projektil málem protrhl síť - 2:2. Šance na rozhodnutí utkání v tu chvíli byly vyrovnané, avšak štěstí se nakonec usmálo na hosty. V čase 58:10 ještě neproměnil trestné střílení Vladislav Vrtek, které bylo nařízeno za záchrannou brzdu Tomáše Mrkvičky na unikajícího protihráče. Jenže o pět sekund později po vyhraném vhazování Viktor Iakhanov od modré čáry po ledě spíše vybízel k teči, ale puk si mezi betony brankáře Sejpala našel cestu do branky - 2:3.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Byl to divoký zápas plný přesilových her a oslabení. Prohrávali jsme 0:2. Jsem rád, že kluci vyrovnali a celou třetí třetinu jsme pracovali. Bohužel za stavu 2:2 jsme inkasovali lacinou branku. Takhle to v hokeji chodí, hraje se do posledních sekund.

Petr Nekvinda (HC Stadion Cheb): Setkala se dvě mužstva z deváté a desáté pozice. Hrál se vyrovnaný hokej, ze kterého jsme vyšli jako šťastnější tým. Řekl bych, že na začátku jsme byli trošku lepší, Benátky tím byly zaskočené. Ve třetí třetině nás velkým tlakem dohnaly. Bohužel jsme udělali pár chyb, které jsme udělat neměli. V závěru jsme byli šťastnější díky takové haluzi, která tam padla. Za tři body jsme rádi a určitě se ještě potkáme.