12. 9. 2023 | Tomáš Nejedlo

Děčín v přípravě Benáteckým nevyhovoval, padli s ním i podruhé

přát., úterý 12. 9. 2023
Benátky n.J. - Děčín BEN - DEC
Ani v odvetném přípravném utkání s Děčínem nedokázali benátečtí hokejisté na tohoto soupeře najít recept. V domácím prostředí s ním prohrávali již 0:3 a toto manko se nakonec ukázalo jako rozhodující, neboť i přes dvoje snížení domácích hráčů hosté vždy našli odpověď a duel v poklidu dovedli do vítězného konce. Poslední přípravu před startem sezóny Benátky sehrají v pátek 14. září na ledě nováčka z Kralup nad Vltavou.
Benátky n.J.: Brázdil (Hradiský) – Němeček, Čížek, Kliment, Klodner, Kuna, Tondr – Řepík, Havlas, Hozák – Zumr, Šafránek, Jankovský – Martínek, Král, Kučera – Dvořák.
Děčín: Petrásek (Lavinger) – Brož, Bartoň, Zedek, Kučera, Tomšík, Kaltenböck, Hercík – Faigl, Nezbeda, Tůma – Černý, Jursa, Sýkora – Parshakov, Hruška, Smola – Nowák.
Branky a nahrávky: 32. Tondr 46. Dvořák (Jankovský, Čížek), 59. Havlas (Hozák, Řepík) – 16. Nezbeda (Faigl, Brož), 18. Tůma (Bartoň), 26. Nowák, 43. Nezbeda (Faigl, Tůma), 55. Tůma (Faigl). Rozhodčí: M. Jílek, Šperl - Flegl, Žídek. Vyloučení: 6:5, navíc Martínek (BEN) 5 minut + OK, Jankovský (BEN) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 23:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:6.

Utkání Benátečtí začali šancí Kučery, jenže ten v dobré pozici přestřelil. Na děčínském brankáři Petráskovi si pak vylámal zuby také Dominik Řepík, jenž na něj postupoval sám, ale hostujícího brankáře nepřekonal. A tak udeřilo na druhé straně. V 16. minutě po chybě ve středním pásmu se do akce dostal Tomáš Nezbeda a svou střelou nad Brázdilovo rameno otevřel skóre tohoto utkání - 0:1. V 17. minutě měli domácí i trošku štěstí, když Hruškova střela skončila na tyči. Přesto se ještě do první pauzy hosté radovali z druhé branky, David Tůma povedenou kombinační akci zhodnotil přesnou střelou k tyči - 0:2.

Na počátku druhé části dobrou příležitost Martínka zlikvidoval Petrásek a ve 26. minutě už to bylo o tři góly. Nepřesnost v benátecké rozehrávce nabídla střelu Bohuslawu Novákovi a tento pokus přepadl Brázdilovi až do branky - 0:3. Až po třetí brance hostí se prosadily i Benátky. Martin Tondr to vzal od mantinelu až před branku a po zásahu jednoho z hostujících hráčů skončil puk v brance - 1:3. V závěru druhé třetiny se hra zrychlila, domácí v tu chvíli měli více ze hry a hosté byli rádi, že přežili šanci Davida Šafránka a šli do kabin za dvoubrankového vedení.

Vstup do třetí periody vyšel hostům, kteří opět odskočili na rozdíl tří branek. Další chybu Benátek v rozehrávce vystihl Faigl, našel spoluhráče Tomáše Nezbedu a ten překonal Brázdila - 1:4. Benátecké na chvíli vrátila do hry přesilovka, v níž Václav Jankovský našel Jana Dvořáka a jeho střela mezi betony znamenala snížení na rozdíl dvou tref - 2:4. Jenže i na tento gól našli Děčínští odpověď. Situaci dva na jednoho využil Dominik Kučera přesnou střelou k pravé tyči - 2:5. Podruhé v tomto utkání zněla tyčka za Brázdilem, tentokrát se puk od ní odrazil po střele děčínského Tůmy. V 55. minutě přesilovku využil hostující David Tůma, jehož střela z mezikruží skončila přesně v šibenici - 2:6. Poslední slovo přesto měli Benátečtí, bekhend Vojtěcha Havlase skončil až za zády brankáře Petráska - 3:6.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Z naší strany to byl velmi špatný zápas, ke kterému naši hráči také špatně přistoupili. Vůbec nejsem spokojený. Výsledek měl vypadat úplně jinak. Pokud takto budeme hrát v sezóně, nečeká nás nic dobrého.