24. 9. 2022 | Tomáš Nejedlo

Druhý domácí zápas, druhá výhra. Klatovy odjely s těsnou porážkou

2., sobota 24. 9. 2022
Benátky n.J. - Klatovy BEN - KLT
Dva domácí zápasy mají na prahu nové druholigové éry za sebou hokejisté Benátek. A v obou se jim podařilo zvítězit! Po vydřených dvou bodech s Hronovem Benátečtí v sobotu zabodovali naplno, když zdolali Klatovy těsně 2:1. Domácí museli otáčet skóre, na přesilovkový gól Roubala ještě do konce druhé pauzy odpověděli Stehlík s Králem a i výborný výkon Martina Sejpala v brance přispěl k tomu, že Benátky mají po dvou kolech na kontě pět bodů. Ve sváteční středu se Středočeši vydají do Tábora, kde poměří síly s jedním z největších favoritů západní skupiny druhé ligy.
Benátky n.J.: Sejpal – Mrkvička, Klodner, Antoš, Tondr, Macura, Mašek, Šípek – Havlas, Bříška, Špaček – Stehlík, Šafránek, Zumr – Křenek, Král, Dvořák – Šíma, Hejňák.
Klatovy: K. Kolář – Pánek, Zich, Vajner, Vitaloš, D. Kvasnička, Kovářík, Houdek – Roubal, F. Kolář, Matoušek, Beníšek, V. Kvasnička, Čech, Šeba, Ženíšek, Sedlák.
Branky a nahrávky: 35. Stehlík (Bříška, Šafránek), 39. Král (Křenek, Tondr) - 28. Roubal (D. Kvasnička, Sedlák). Rozhodčí: Hacaperka - Figer, Jiruška. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 245. Střely na branku: 35:24.

První šanci sobotního utkání měl domácí Šafránek, který ovšem po přihrávce Stehlíka bekhendem nezacílil přesně. Za hosty zlobil zejména z extraligové Plzně zapůjčený Zdeněk Sedlák, několikrát nebezpečně zahrozil, avšak se vším si poradil Martin Sejpal v benátecké brance. Jinak se ale nic většího v první části hry neurodilo, až na počátku druhé třetiny Ženíšek v pádu netrefil odkrytou část branky.

Ve 28. minutě už se poprvé měnilo skóre, hosté využili svou druhou přesilovku v utkání. Josef Roubal po přihrávce Davida Kvasničky procedil svou střelu skrz Sejpalovu výstroj až za brankovu čáru - 0:1. Vyrovnat mohl v přesilovce Dominik Zumr, jenže z ideální parkety netrefil prostor branky. Krátce po skončení přesilovky už se domácí radovali. Puk se přes Šafránka a Bříšku dostal až k Janu Stehlíkovi, který trefil přesně - 1:1.

Ještě do konce druhé části hry se domácí radovali z otočky. Křenkovu střelu vyrazil Kolář k najíždějícímu Petru Královi, který si rukou srazil puk a poté ho neomylně napálil do branky - 2:1. Tento gól domácím velmi pomohl, jak se později ukázalo, byla to trefa vítězná. Ve vlastním oslabení ve třetí třetině bohužel v rozhodující chvíli Kamilu Bříškovi utekl puk z hokejky, pojistka by se Benáteckým v ten moment hodila.

Velmi důležitý zákrok si Martin Sejpal připsal v 55. minutě, když vychytal obrovskou příležitost Davida Kvasničky z bezprostřední blízkosti. Klatovy zkusily v samém závěru ještě power-play, jenže Benátky už je víceméně k ničemu nepustily, a tak slavily druhé vítězství v této sezóně.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Sledoval jsem zápas Klatov v Chomutově. Viděl jsem, že byly bruslivým týmem, forčekovaly dvěma hráči. Přizpůsobili jsme tomu hru. Začali jsme hrát odstoupenou obranu, což se nám celý zápas dařilo. Když byla příležitost, forčekovali jsme. Kluci plnili to, co jsme si naordinovali. Postupnými kroky a trpělivostí jsme se dostali k brankám. Klukům bych rád poděkoval a vyzdvihl dobrý výkon našeho brankáře. Díky tomu všemu jsme uspěli, byť jen těsným výsledkem. Tohle je naše cesta, kterou můžeme jít.

Michal Straka (SHC Klatovy): Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. Je škoda, že za stavu 1:0 pro nás jsme měli dvě nebo tři šance do prázdné branky. Pokud bychom odskočili, povzbudilo by nás to, protože máme mladý tým. Bohužel jsme branky nevstřelili a domácí nám poté z přesilovky a z dorážky stav otočili. Ve třetí třetině to bylo těžké. Měli jsme nějaké přesilové hry, bohužel jsme je ale nesehráli příliš dobře. Domácí si poté už výsledek pohlídali. Je to škoda.