9. 9. 2022 | Tomáš Nejedlo

Dvojnásobná přesilovka v závěru rozhodla o výhře Kobry

přát., pátek 9. 9. 2022
Benátky n.J. - Kobra Praha BEN - KOB
Ve třetím domácím přípravném utkání benátečtí hokejisté padli v samém závěru. Vyrovnaný duel byl dlouho o jediné brance, kterou zaznamenal v úvodu hostující Jedlička. Vyrovnání přinesla přesilovková trefa Davida Šafránka, který podobně reagoval i na druhý gól hostí. Ani dva góly benáteckého kanonýra nestačily, v samém závěru rozhodl svou druhou trefou v zápase hostující Šťastný, čímž využil dvojnásobnou přesilovku. Generálka na soutěž čeká Benátky příští středu 14. září, když doma změří síly s Letňany.
Benátky n.J.: Sejpal (Šuhájek) – Čížek, Klodner, Antoš, Tondr, Mrkvička, Mašek – Bříška, Šafránek, Špaček – Stehlík, Havlas, Zumr – Křenek, Král, Dvořák – Peca.
Kobra Praha: Sochůrek (Peyerl) – Šteiner, Straka, Knesl, Holý, Svach, Ženíšek – Šťastný, Jedlička, Kolda – Martínek, Míšek, Petrák – Novák, Janča, Ksandr – Zídek.
Branky a nahrávky: 49. Šafránek (Bříška, Špaček), 55. Šafránek (Bříška) – 8. Jedlička (Šteiner, Straka), 49. Šťastný (Šteiner), 60. Šťastný (Straka). Rozhodčí: Čáp - Horažďovský, Svobodová. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Hostující celek se poprvé v utkání prosadil hned ve své první přesilové hře v utkání. V 8. minutě utkání se ke střele dostal Jakub Jedlička, jehož první střelu ještě Sejpal dokázal vyrazit, na dorážku stejného hráče už byl ale krátký – 0:1. To byla pohříchu v podstatě jedna z ojedinělých větších akcí, která by snad stále za zmínku. Bruslivější a aktivnější hosté častěji zaměstnávali brankáře Sejpala, který všem jejich výpadům odolal.

Na druhé straně měl srovnání na své holi David Šafránek, avšak v 16. minutě mu puk po Antošově přihrávce přeskočil před odkrytou brankou hokejku. Trochu vzruchu pak v závěru první části vzbudila ještě drobná šarvátka Tondra s Martínkem, ale do kabin se šlo za jednobrankového vedení Kobry.

Druhá třetina příliš vzruchu nepřinesla, Benátky v ní opticky srovnaly hru, leč žádné větší šance si nevytvořily. V závěru prostřední dvacetiminutovky si na modré čáře při pokusu o střelu a následném pádu na led nešťastně přivodil zranění kolene domácí obránce Václav Čížek a ledovou plochu opouštěl za pomoci spoluhráčů s velmi bolestivou grimasou. Věřme, že zranění nebude příliš vážné a zkušený bek se brzy vrátí na ledovou plochu.

Úvod třetí části hry zastihl Benátecké ve zvýšené aktivitě a hned to bylo znát. Krátce po skončení přesilové hry Špaček našel Kamila Bříšku, při Sochůrkovi v ten moment stálo štěstí a tuto velkou šanci hosté přestáli. Aktivita domácích neustávala, umocnila ji ještě další přesilová hra při špatném střídání Pražanů a v ní už domácí udeřili. Kombinaci prvního útoku zhodnotil střelou z jedničky kanonýr David Šafránek a rozvlnil síť za Sochůrkem – 1:1.

Z vyrovnání se Benátky radovaly přesně čtyřicet sekund. Malý důraz ve vlastním obranném pásmu znamenal návrat vedení hostí, když Tomáš Šťastný obkroužil branku a doslova procpal puk za ležícího Sejpala až za brankovou čáru – 1:2. Další příležitost hostí měl Petrák, po rychlé kličce se zjevil až před brankou, ale těsně minul. V čase 54:17 usedl na trestnou lavici hostující Míšek a vydržel tam pouhé tři vteřiny. Bříška vyhrál buly na Davida Šafránka a jeho dělovka se zastavila až v brance – 2:2.

Do prodloužení se přesto nešlo, v samém závěru byli za katr posláni dva domácí hráči a dvojnásobnou přesilovku se Kobře podařilo využít. Benátky poměrně dlouho odolávaly, až se kotouč na kruhu dostal k Tomáši Šťastnému a ten propálil Sejpala – 2:3. Na zbytek už Benáteckým nezbyl čas, a tak si Kobra vezla těsnou přípravnou výhru.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): První třetina nebyla z naší strany ideální. Hráli jsme moc profesorsky, málo jsme stříleli. Právě v tomto nás soupeř v první třetině převyšoval. Ve druhé třetině jsme se stali aktivnějším týmem, bohužel jsme ale neskórovali. Závěrečná třetina byla z naší strany asi nejlepší. Oba týmy vstřelily dvě branky z přesilových her, hosté skórovali jednou i ve hře pět na pět. Bylo to vyrovnané utkání, kde hrály prim přesilové hry. Nejsem vůbec nadšený z výkonu v první třetině. Něco jsme si k tomu řekli, poté se to trošku zlepšilo. Ve třetí třetině jsme museli hýbnout se sestavou. Mrzí mě zranění Čížka, který je naším stěžejním bekem, ale to je sport.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Vzhledem k tomu, že jsme dnes v sestavě měli pět náhradníků, které jsme chtěli vyzkoušet, výsledek je pro nás dobrý. Stále je to ale příprava, ukáže se až v mistrovských zápasech. Kluky musím pochválit, protože plnili to, na čem jsme se dohodli. Bylo to vyrovnané utkání, přesto si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát.