27. 8. 2009 | Tomáš Nejedlo

Farma na Tygry nestačila

přát., čtvrtek 27. 8. 2009
Benátky n.J. - Liberec BEN - LIB
K dalšímu zápasu přípravy si Benátky přizvaly soupeře z kategorie nejatraktivnějších. U Jizery se totiž představili liberečtí Bílí Tygři a o favoritu utkání snad ani nemohlo být sporu. Papírové předpoklady se do puntíku naplnily a Liberečtí si z Benátek odvezli jasnou výhru 6:1. Na tomto výsledku měl největší zásluhu Zdeněk Blatný, autor hattricku. Trefili se i Ctibor Jech a Miroslav Kopic, tedy hráči, kteří prakticky celou loňskou sezónu strávili v benáteckém dresu. Za domácí ve třetí třetině zaznamenal čestný úspěch Petr Weiss. Další přípravný mač mají Benátky na programu již tento pátek, když budou zajíždět na led Berouna.
Benátky n.J.: Stejskal (Nedvídek) - Hrach, Hobza, Kajínek, Lukáč, Mrkvička, Drábek, M. Tondr, Pavlů - Hudíček, Skořepa, Weiss, Kudrna, Kazatel, Šinkovič, Pabiška, Krupka, Nevyhoštěný, Kica, Urban, L. Tondr, Markulinec
Liberec: Leinonen (Fikrt) - Moravec, Jareš, Rýgl, Ton, Holub, Kolmann - Špaček, Nedorost, Vantuch, Blatný, Plodek, Ondřej, Jech, Dušek, Bárta, Kopic
Branky a nahrávky: 46. Weiss (Kazatel) - 16. Kopic (Jech), 22. Blatný (Ondřej , Rýgl), 37. Jech (Bárta), 43. Blatný (Moravec), 45. Plodek, 60. Blatný (Ondřej, Nedorost). Rozhodčí: Wagner - Macháč, Prokop. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 270.

Do benátecké sestavy poprvé v přípravě poprvé nakoukl Petr Markulinec a bek Martin Ton si naopak zahrál za Liberec. Utkání se neslo celkově v přátelském duchu, vždyť sudí Wagner udělil jen osm dvouminutových trestů. Oba celky na střídačce vedli asistenti, neboť hlavní trenéři Černý a Kalous společně zápas sledovali z tribuny. Inu není nad to, když mají trenéři nadhled.

Úvodní část utkání se nesla celkově ve velmi přátelské atmosféře a před oběma brankami se jiskřilo jen minimálně. Mírnější převahu měli přecijen hosté z Liberce a Tero Leinonen v brance tak byl prakticky bez práce. Za hosty poprvé zahrozil Václav Nedorost, pro kterého byl zápas vůbec první v přípravě. Vantuchovu nabídku ale na hranici brankoviště netrefil. Leinonen se poprvé zahřál při dálkovém pokusu beka Lukáče. Plachtící kotouč však pro něj byl jen lehkou rozcvičkou. Jediná branka první třetiny padla v polovině 16. minuty a postarali se o ni hráči, kteří prakticky celou loňskou sezónu strávili v Benátkách. Ctibor Jech jako uragán vlétl do útočného pásma, křížně přihrál najíždějícímu Miroslavu Kopicovi, který střelou z první trefil přesně horní polovinu branky - 1:2.

Úvod druhé části vyšel Tygrům na výbornou. Vše bylo umocněno tím, že Liberečtí hráli dvojnásobnou přesilovku. Zdeněk Ondřej ještě před prázdnou brankou neskóroval, ale o chvíli později se prosadil Zdeněk Blatný. Zarputilý forvard nejprve nastřelil horní tyč a odražený kotouč sám bekhendem umístil přesně pod víko - 0:2. Bílí Tygři se dostali do tempa a střílejícího Plodka hbitou lapačkou vychytal Stejskal. Na druhé straně se Leinonen poprvé výrazněji zapotil při šancích Nevyhoštěného a benáteckého kapitána Skořepy. Liberec se ještě před druhou přihrávkou dočkal třetího zásahu v domácí síti. Opět se o to postarali hráči třetí formace. Michal Bárta přes celou šíři kluziště našel Ctibora Jecha, který tvrdou ranou z levého kruhu nedal Stejskalovi pražádnou šanci - 0:3. Zítřejší oslavenec Jech tak k asistenci přidal i brankou a dal si tak hezký dárek ke svým šestadvacátým narozeninám.

Brankostroj Libereckých se nezastavil ani ve třetí části a Tygři podnikali další oku lahodící akce. Na konci 43. minuty vypátral netečný puk vedle Stejskalova betonu Zdeněk Blatný a jemně jej šťouchl do branky - 0:4. Třetí liberecká formace sehrála velmi povedené utkání. Bárta nabral rychlost, přesnou nahrávkou našel Jecha, jenž ač tísněn, ohrozil Stejskala. Benátecký gólman proti tomuto pokusu ještě odolal, ale na situaci ze 45. minuty již byl krátký. Jan Plodek se u mantinelu krásnou stahovačkou zbavil obránce a z mezikruží švihl svou hokejkou a jeho střela hodna hokejového oskara cinkla o spojnici tyče a břevna a skončila v brance, krásný hokejový moment - 0:5. Dosáhnout čestného úspěchu se domácím podařilo záhy. Michal Kazatel vyslal do úniku Petra Weisse, jenž si položil Leinonena a pohodlně zavěsil - 1:5. Ve 49. minutě v rozmezí dvaceti vteřin byly k vidění dvě velké šance na obou stranách. Kolmannovu střelu tečoval Bárta těsně nad a na druhé straně manévrujícího Skořepu vychytal pozorný Leinonen. Tečku za utkáním udělal muž zápasu Zdeněk Blatný. V samém závěru se dostal do samostaného nájezdu a s lehkostí zkušeného mazáka trefil mezeru nad Stejskalovým ramenem - 1:6.