11. 2. 2023 | Tomáš Nejedlo

Houževnaté Klatovy padly v Benátkách až v prodloužení

N9, sobota 11. 2. 2023
Benátky n.J. - Klatovy BEN - KLT
Ani poměrně drtivý rozdíl v počtu střel na branku nestačil benáteckým hokejistům k tomu, aby dokázali v domácím prostředí porazit soupeře z Klatov za plný počet bodů. Domácí vedli po přesilovkové trefě Davida Šafránka, hosté ještě do konce první třetiny srovnali Matouškem. Přes několik příležitostí nevedlo ke kýžené vedoucí trefě, a tak duel za stavu 1:1 dospěl do prodloužení, v němž nabídnutou přesilovku v gól přetavil opět David Šafránek, a tak Benátky ze zápasu se Západočechy braly dva body za výhru 2:1 v prodloužení.
Benátky n.J.: Sejpal - Mrkvička, Klodner, Čížek, M. Tondr, Antoš, Mašek - L. Tondr, Havlas, Dvořák - Hruška, Šafránek, Jankovský - Hašlar, Král, Hejňák - Šíma.
Klatovy: K. Kolář - Kovářík, Vajner, Houfek, Kremláček, Šilhán, Pánek, Walter - Ženíšek, Roubal, Čech, F. Kolář, Beránek, Beníšek, Kvasnička, Matoušek, Prokop.
Branky a nahrávky: 14. Šafránek (Mrkvička, L. Tondr), 63. Šafránek (Jankovský) - 18. Matoušek (Kovářík). Rozhodčí: Glanc - Hradil, Žídek. Vyloučení: 6:5, navíc Walter (KLT) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 41:18.

Jestliže předchozí utkání Benátek v Jablonci bylo gólově bohaté, pak v domácím souboji s mladým a bruslivým týmem Klatov to bylo přesně naopak. Přestože Benátečtí měli místy až drtivou střeleckou přehavu, naráželi na téměř bezchybného brankáře Koláře v klatovské brance. Toho se poprvé domácím podařilo překonat ve 14. minutě, když v přesilové hře putoval puk po ose L. Tondr, Mrkvička a zakončující David Šafránek, jehož dělovku zaregistroval Kolář až za svými zády - 1:0. Vyrovnání přišlo v 18. minutě, kdy nepřesnosti v zadních řadách Benátek dokonale využil Aleš Matoušek a střelou bez přípravy propálil Sejpala - 1:1.

Druhá třetina začala šancí Jankovského, který z dobré pozice nemířil mezi tři tyče, na druhé straně po akci Ženíška orazítkoval Kremláček tyčku Sejpalovy branky. Ve 27. minutě neposoudil sudí Glanc podražení Havlase před benáteckou střídačkou jako nedovolené a v následné brejku byl Kvasnička faulován Klodner a hlavní rozhodčí křížil ruce nad hlavou - trestné střílení. Benátečtí cítili křivdu, leč platné jim to nebylo. Vlastimil Kvasnička však z nájezdu branku nevstřelil, brankář Sejpal si na něho počíhal. Následná část druhé perioda patřila domácích, leč kýžený druhý gól nevstřelili. Nejblíže k němu měl Hejňák, který nepřehodil Kolářův beton, a zejména pak Šafránek, jenž netrefil odkrytou část klatovské branky.

Obraz hry se příliš neměnil ani ve třetí části, kdy Benátky pokračovaly v ostřelování klatovské klece, hosté pak hrozili z ojedinělých brejků. Klatovští dlouho odolávali a přečkali také dvojitou šanci Havlase a L. Tondra v 56. minutě, kteří nedokázali dostrkat kotouč za brankovou čáru. Ani příležitosti Klodnera a Šafránka v samém závěru třetí části při hře ve čtyřech na obou stranách gólem neskončily, a tak si hosté mohli zhluboka oddychnout ze získaného bodu, naopak domácí jednoznačně ztratili.

O druhý bod se hrálo přesně dvě minuty a osmnáct sekund. Přesilovce Benátek předcházel faul Waltera, který za brankou pěstí do hlavy udeřil do hlavy Jankovského a inkasoval trest ve hře. Na benátecké hráče tak čekala dlouhá přesilovka a ta byla využita poměrně záhy. Jankovský přes šíři útočného pásma vyzval ke střele Davida Šafránka a ten prakticky ze stejné pozice jako při prvním gólu trefil přesně - 2:1 pp.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Klatovy mají mladý, bruslivý tým, který dělá problémy každému druholigovému celku. Řekl bych, že jsme byli disciplinovaní, zejména po taktické stránce. S výkonem našeho týmu jsem spokojený.

Michal Straka (SHC Klatovy): Dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas. Z našeho pohledu bych řekl, že jsme se udrželi na kotouči. Bylo to 1:1, ale oba týmy mohly vstřelit branku. Ve třetí třetině jsme přestali hrát a domácí nás zatlačili. Nebyli jsme dobří na kotouči, nevyndavali jsme je ven z pásma, vraceli jsme je zpátky. Podržel nás ale Kristián Kolář. V prodloužení nevím, co rozhodčí vyloučil, a to rozhodlo. Bohužel přišla znovu křížná přihrávka a Šafránek to trefil, tím domácí vyhráli.