21. 8. 2024 | Tomáš Nejedlo

Hronov v odvetě rozhodl ve třetí třetině

přát., středa 21. 8. 2024
Hronov - Benátky n.J. HRO - BEN
Ještě deset minut před koncem utkání vedli benátečtí hokejisté v Hronově o dva góly. Postupně se trefil Jakub Peca a pak dvakrát Jan Dvořák. Jenže domácí hráči v poslední třetině hned čtyřikrát překonali střídajícího Ježka v benátecké brance a v poslední minutě rozhodli o své těsné výhře 4:3. I v tomto utkání nechali hostující trenéři odpočívat své opory, které vyšlou na led až v následujícím domácím utkání s Vrchlabím.
Hronov: Sajdl - Táborský, Veselý, Pavelka, Kopecký, Voňka, Žaba, Boukal, Hrbek, Šír - Křehlík, Šedivý, Michal Beneš - Matěj Beneš, Hájek, Vaňkovský - Ahonen, Straka, Řezáč
Benátky n.J.: Hofman (41. Ježek) - Němeček, Klodner, Fišer, Novák, Hrouda, Antoš, Kraus - Hruška, Vacín, Dvořák - Martínek, Vágner, Terč - Hamršmíd, Pětník, Peca - Kredl
Branky a nahrávky: 46. Vaňkovský (Hájek), 52. Matěj Beneš (Křehlík), 53. Šedivý (Hájek), 60. Straka (Šedivý) - 17. Peca (Pětník), 18. Dvořák, 49. Dvořák (Hruška). Rozhodčí: ?. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120.

První třetina na hronovském ledě patřila gólově hostujícímu týmu. V 17. minutě se jako první zapsal do střelecké listiny Jakub Peca, který využil přihrávku spoluhráče Richarda Pětníka zpoza branky a překonal Sajdla v hronovské brance - 0:1. Druhý gól přišel bez jedné vteřiny po minutě. Jan Dvořák uplatnil svůj důraz před brankou a nadvakrát dostal kotouč za brankovou čáru - 0:2.

Ve druhé části hry sto dvacet diváků v Hronově branku nevidělo, a tak se vše podstatné událo ve třetí třetině. Do ní se vstupovalo za dvoubrankového vedení hostujícího týmu, které však nakonec vzalo za své. Ve 46. minutě po kombinaci Hájek našel Filipa Vaňkovského, který střelou po ledě překonal střídajícího Ježka v benátecké brance - 1:2. Na tuto trefu ale benátečtí hokejisté našli odpověď, když se podruhé v tomto utkání prosadil Jan Dvořák. Po Hruškově přihrávce si našel volný prostor v mezikruží a trefil naprosto přesně - 1:3.

V poslední desetiminutovce však dominovali domácí, kteří nakonec zvrátili zápas na svou stranu. V 52. minutě dostali domácí možnost dvojnásobné početní převahy po vyloučení Nováka a Hroudy, čehož využili ke snížení stavu. Matěj Beneš si vybruslil do střelecké pozice a trefil se přesně k tyči - 2:3. V 53. minutě vystřelil po vyjetí z modré čáry Daniel Šedivý a ten pro změnu zamířil k opačné tyči než předtím jeho spoluhráče Beneš a bylo vyrovnáno - 3:3.

Když už se zdálo, že stejně jako v Benátkách předchozí zápas skončí vyrovnaně 3:3, rozhodli domácí čtyřiadvacet sekund před koncem řádné hrací doby. Ježkovi propadl v brankovišti pokus Davida Straky až za brankovou čáru, a to znamenalo jediné - výhru Hronova - 4:3.

Jiří Kadlec (HC Benátky nad Jizerou): Utkání odehrála téměř totožná sestava, která nastoupila i do prvního zápasu. Hráli jsme jen na tři pětky. Nastoupili kluci, které jsme chtěli vidět v akci, aby nás přesvědčili o dalším pokračování. Z tohoto zápasu nedělám velký závěr. Je škoda, že když jsme 3:1 vedli, tak jsme v závěru třikrát inkasovali. Hráli vesměs mladší hráči, a tak to můžeme přičíst tomu, že nezvládli závěr zápasu, který jsme měli dobře rozehraný. Nebyl to ale pro nás stěžejní zápas.