16. 2. 2022 | Vanessa Vařeková, Tomáš Nejedlo

Klapkův vedoucí gól na body nestačil, ze Šumperka s nulou

46., středa 16. 2. 2022
Šumperk - Benátky n.J. SUM - BEN
Náročný program posledních dní završili benátečtí hokejisté třetím zápasem v rychlém sledu na šumperském ledě. S místními Draky, kteří bojují o každý bod v boji o záchranu, Benátečtí sehráli vyrovnanou partii a dokonce vedli po trefě Adama Klapky. Jenže jeho gól byl pohříchu poslední, který hosté na šumperském ledě vyprodukovali. Dvěma slepenými brankami Kratochvíla a Kohúta domácí skóre otočili a Macuh pak ve třetí části diskutabilním gólem stvrdil výhru Šumperka 3:1, čímž si celek z podhůří Jeseníků opět pomohl, zatímco hosté už sezónu bohužel jen dohrají.
Šumperk: Mokry (R. Běhula) – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, L. Rutar, Řezáč, Dudycha, Březák – Žálčík, D. Kindl, P. Kratochvíl – Kohút, Vildumetz, Vachutka – Šuhaj, Šilhavý, A. Furch – Spratek, Macuh, Scheuter.
Benátky n.J.: J. Pavelka (Žajdlík) – Dvořák, Aubrecht, Bukač, Hampl, Kunst, Patzelt – Klapka, Dušek, Daniel Špaček – A. Dlouhý, Čederle, Wiencek – Pabiška, Čermák, Vomáčka - Křepelka, Kalaj.
Branky a nahrávky: 25. P. Kratochvíl (Pěnčík, Kindl), 26. Kohút (Vildumetz, Vachutka), 52. Macuh (Furch, Spratek) – 23. Klapka (Pabiška, Čederle). Rozhodčí: Skopal, Vrba - Juránek, Maštalíř. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 22:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Úvodní třetina vyšla herně lépe hostujícím Benátkám, přesto se jim gól vstřelit nepodařil. Do první větší šance se nejprve dostal domácí kapitán Denis Kindl, který se po krásné individuální akci dostal ke střele, ale benátecký gólman Pavelka nenechal skulinku volnou. Na druhé straně zneškodnil Mokry střelecký pokus Klapky, následně si také poradil s dorážkou Duška. Oba celky si během prvních dvaceti minut vyzkoušely přesilové hry, ani jedna však nebyla proměněna. Po první siréně tak na výsledkové tabuli svítil bezbrankový stav.

Na začátku druhého dějství byli hráči Benátek nad Jizerou odměněni za svoji aktivitu první brankou zápasu. Ve 23. minutě otevřel skóre při vlastní početní výhodě Adam Klapka, který dostal přihrávku na modrou čáru. Nic nevymýšlel a tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě. O dvě minuty později dokázali Draci na tuto branku odpovědět. Šumperskou přesilovku dokázal zužitkovat útočník Petr Kratochvíl, jemuž se povedlo dorazit neúspěšnou střelu svého kolegy Martina Pěnčíka. Vyrovnávací gól Drakům vlil krev do žil a o minutu později se radovali podruhé. O bleskurychlou otočku se postaral Dávid Kohút, který to trefil skvěle a nedal Pavelkovi žádnou šanci zasáhnout. V závěru druhé periody si šumperský Drtil počínal nedovoleně, Benátky tak měly šanci při početní výhodě srovnat krok. To už ale před druhou sirénou nestihly.

Benátečtí hokejisté v úvodu poslední třetiny ještě dohrávali přesilovou hru, ta ale vyrovnávací gól nepřinesla. Hra se nám následně trochu přiostřila. Disciplína chyběla zejména na straně hostů, kteří si v této části šli odpočinout na trestnou lavici hned čtyřikrát! Nicméně Šumperk ani jednu z nabídnutých výhod neproměnil. Benátky tak stále měly naději minimálně na vyrovnání. Definitivní tečku za tímto urputným soubojem udělal v 52. minutě centr čtvrté formace Rok Macuh, který ve velkém závaru před Pavelkou dokázal s velkým důrazem dotlačit puk za brankovou čáru. Možná trochu sporná gólová situace Benátky srazila na kolena. Zápas se v posledních minutách už spíše jen dohrával. Draci nakonec potvrdili roli favorita a porazili Benátky 3:1. Benátečtí se tak musí začít smiřovat se sestupem do druhé ligy.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Od covidové přestávky je pro nás každý zápas v podstatě takovou hrou o naději a o to žití a přežití. My jsme to úplně nebrali nějak speciálně, samozřejmě jsme ale věděli, že můžeme Benátky poslat pryč ze hry. Na druhou stranu my už se teď nedíváme na to, s jakým soupeřem hrajeme. Snažíme se krok za krokem každé utkání dávat si šanci na splnění předsezónního cíle. Překvapuje mě, že Benátky mají tak málo bodů, protože jsou extrémně nepříjemné, bruslivé a mají výborný přechod přes střední pásmo a rychlý protiútok. My jsme se drželi plánu směrem do defenzivy, který byl podpořený klidným výkonem gólmana. I když se to možná nezdálo, pro nás byl výkon Vojty extrémně důležitý. Teď je potřeba odpočinout a následně navázat na minulý výkon. Tady není na co čekat. Každý musí hrát maximálně až za hranou svých možností. Závěrem bych chtěl smeknout před výkonem a celkovým přístupem Benátek. Ještě bych chtěl poděkovat našim fanouškům, protože to že bodujeme doma, není náhoda. Opravdu ta podpora je extrémně cítit. A zpětně děkujeme za bouřlivou podporu na Slavii.“

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): „První třetina byla z naší strany odehraná velice slušně. Myslím si, že jsme převyšovali soupeře, ale bohužel jsme nedokázali skórovat. Utkání se asi lámalo ve druhé třetině, kdy jsme byli vyloučeni a dostali jsme na 1:1. Hned v zápětí jsme pak dostali gól na 2:1, který soupeře nakopl. Třetí třetina už byla o tom, kdo bude skórovat, jestli my nebo soupeř. Bohužel jsme inkasovali my a ten výsledek je takový, jaký je.“