27. 8. 2020 | Ondřej Nejedlo

Kolín oplatil Benátkám stejnou mincí

přát., čtvrtek 27. 8. 2020
Kolín - Benátky n.J. KOL - BEN
Minulý týden prohráli kolínští kozlové v Benátkách nad Jizerou 2:6, doma ale svému soupeři vrátili tuto porážku navlas stejným výsledkem. Což o to, benátečtí hráči byli střelecky aktivnějším týmem, naráželi ale na výtečného Štěpána Lukeše v kolínské brance. Hlavně díky němu skončila úvodní perioda remízou. Když jeho spoluhráči dokázali ve druhé třetině využít dvojnásobnou a posléze i klasickou přesilovku, získali rozhodující náskok, který si pečlivě hlídali až do konce zápasu. V pohodě hrající Kolín svému sokovi zasadil ještě další tři údery, Benátečtí odpověděli pouze Najmanovou brankou.
Kolín: Lukeš - Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Váchal, Muška, Zdeněk, M. Barták - Jankovský, Šafránek, Král - Síla, Zumr, Krejčík - Hasil, Kozák, Poppel - Pilný, Barták, Dotter.
Benátky n.J.: Žajdlík - Štibingr, Kunst, Šedivý, Aubrecht, Kovář, Hampl - Rychlovský, Najman, Vlach - Šír, Čederle, Jiruš - Klapka, Dlouhý, Cikhart - Wiencek, Šeliga, Žemba.
Branky a nahrávky: 15. Krejčík (Zumr, Pýcha), 29. Husa (Král, Kukla), 29. Zumr (Krejčík), 32. Šafránek (Jankovský), 45. Pýcha (Krejčík), 57. Král (Šafránek) - 9. Cikhart (Klapka, Štibingr), 42. Najman (Rychlovský, Šedivý). Rozhodčí: Čáp, Jaroš - Kettner, Tasch. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 600. Střely na branku: 24:36.

Úvod utkání patřil hostujícím hráčům, byť je trochu přibrzdilo oslabení, které ale zvládli ubránit na jedničku. Na kolínského brankáře Lukeše létal jeden puk za druhým a výpomoc z Hradce Králové se tak mezi tyčemi určitě nenudila. Lukeš odolával až do 9. minuty, kdy slavil úspěch důraz Jana Cikharta před brankovištěm a hosté šli do zaslouženého vedení. To jeho protějšek Žajdlík měl v polovině první třetiny v kolonce zásahů pouhé dvě čárky. Po jeho nepřesné rozehrávce pak mohl zasunout puk do odkryté části branky Poppel, svatyně hostů ale byla posunuta. V 15. minutě projel jako nůž máslem středem kluziště Lukáš Krejčík a tvrdou střelou prakticky z modré čáry napnul síťku za Žajdlíkovými zády. A s hosty mohlo být ještě hůře. Klapka před Žajdlíkem chyboval, puk mu sebral Poppel, mířil ale nad branku. První třetina tak skončila smírně, poměr střel na branku ale vyzníval jednoznačně pro hosty – 15:5.

V podobném duchu začala také druhá třetina. Hosté měli navíc výhodu přesilové hry po faulu Kukly, ta se jim však příliš nepovedla. Jak využít přesilovou hru ukázali domácí ve 29. minutě. Pravda, měli výhodu rovnou dvou mužů v poli. Král nabil na modrou čáru exbenáteckému Jakubu Husovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Dlouhý se tak z trestné lavice předčasně vrátil, ale ani druhý hříšník Aubrecht na ní nesetrval celé dvě minuty. Zpoza kruhu totiž napřáhl Dominik Zumr a radost kolínských kozlů propukla potřetí. S benáteckými hráči inkasované branky notně zacloumaly, hlavní trenér Jiruš si dokonce vyžádal oddechový čas. Z nesnází je mohla dostat přesilová hra po dalším faulu Kukly. V ní se pěknou střelou prezentoval Vlach, Lukeš ale chytal velký zápas. O chviličku později byl po další střele Vlacha již domácí brankář překonán, zachránila jej ale tyčka. Zmar hostů dovršil ve vlastním oslabení David Šafránek, kterého našel Jankovský, jenž vystihl nepřesnou benáteckou přihrávku. Šafránek poté zcela neomylně zavěsil puk do branky. Druhá perioda tak vyzněla pro domácí tým, na jehož herním projevu byl získaný náskok patrný.

Hned v úvodu třetí třetiny mohl přidat pojistku Zumr, který ale neuspěl. Jiskřičku naděje vykřesal po přesné přihrávce Rychlovského šikovně zakončující Adam Najman. Ta však pohasla o tři minuty déle, kdy se další střelou od modré čáry prosadil Petr Pýcha. Poté pohrdl velkou šancí Zumr, což ale domácí tým příliš mrzet nemohlo. Na druhé straně se po bleskovém přesunu blýskl výborný Lukeš. V 53. minutě nebezpečně pálil z pravého křídla Krejčík, Žajdlík ale dokázal kotouč vyrazit. S bytelným náskokem v zádech hrající Kolín pak přidal ještě jeden úder. Šafránek vystihl nepřesnou rozehrávku hostí, oslovil Zdeňka Krále a i další bývalý benátecký hráč se v tomto zápase dokázal prosadit, čímž uzavřel na chlup stejný konečný stav, jako před týdnem v Benátkách. Nyní však slavili kozlové.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V dnešním utkání jsme hrubě nezvládli druhou třetinu. Právě tato část hry rozhodla o celém zápase. Kolínskému týmu gratulujeme.