28. 11. 2018 | Richard Wagner

Koncert benátecké filharmonie dirigoval hattrickem Zachar!

29., středa 28. 11. 2018
Benátky n.J. - Slavia BEN - SLA
Benátečtí hokejisté potvrdili dobrou formu z posledního zápasu a po ligovém suverénovi obrali i Slavii. A to hned o všechny tři body. O výsledku rozhodla prakticky již první třetina, ve které se zaskvěl hattrickem Marek Zachar, jenž hned dvě branky vsítil v oslabení. Srdce diváků na zimním stadionu poté zaplesalo i nad dvěma zásahy zkušeného Jaroslava Vlacha a neméně působivý byl i výkon Marka Schwarze. Obrněný muž se zkušenostmi z NHL nakonec pochytal rovných třicet ran.
Benátky n.J.: Schwarz – Kolmann, Kunst, Žůrek, Maier, Kurka, Aubrecht – Jeník, J. Vlach, M. Zachar – Průžek, Šír, Teplý – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Žemba, Čech, Wiencek.
Slavia: Honzík – J. Novák, Duda, Saňa, J. Drtina, Hejda, Barák, Steinocher – M. Ondráček, Šagát, L. Krejčík – Kubica, Kverka, Šmerha – J. Veselý, Všetečka, J. Doležal – Tejral, Matějka, Panna.
Branky a nahrávky: 4. M. Zachar (Jeník, Kunst), 5. Teplý (Průžek, Maier), 13. M. Zachar (Žůrek), 14. M. Zachar (Jeník), 27. J. Vlach (M. Zachar, Maier), 58. J. Vlach (D. Špaček) – 9. J. Veselý (Šagát), 32. L. Krejčík (M. Ondráček, Šagát), 54. J. Veselý (M. Ondráček, J. Novák). Rozhodčí: Vokřál, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:3, navíc J. Veselý (SLA) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 350. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.

V úvodu lehce aktivnější hosté dostali ve čtvrté minutě první ránu. Z pravého kruhu si vybruslil do střelecké pozice Marek Zachar, jehož zakončení prošlo Honzíkovou výstrojí do sítě. O čtyřicet vteřin později bylo na domácí straně ještě veseleji. Průžkovu střelu od modré umě tečoval mimo dosah hostujícího brankáře Michal Teplý. Sešívaným se povedlo snížit v početní převaze. Chybu v obraně Benátek využil Šagát, který svou nabídkou vyzval ke skórování Jana Veselého. Nejlepší střelec Pražanů se ranou mezi Schwarzovy betony nemýlil.

V rozmezí dvanácté a třinácté minuty přišly velké chvíle Marka Zachara. Tomu se dvakrát povedlo ujet v oslabení. Nejprve jej posadil do rychlíku Žůrek a benátecká mašina dotáhla svůj vláček až ke třetí trefě. Půl minuty nato mu naservíroval při brejku kotouč Jeník a ruce loňského kapitána reprezentační dvacítky znovu umotaly branku - hattrick. Tristní vizitku defenzivy Slavie z prvního dějství podtrhuje fakt, že to byla teprve pátá střela domácích. Honzíkova cesta na střídačku se však nekonala a brankář vršovického celku duel hrdinně dochytal.

V úvodu druhé části se povedlo středočeské ekipě dovršit bůra. A znovu u toho byl Zachar, který tentokrát objel bránu a naservíroval touš přímo na hůl přesně střílejícího Jaroslava Vlacha. Jeho rána z brankoviště zapadla přímo k tyči. Slavii se povedlo snížit ve 32. minutě. Po závaru před brankou vyslal Ondráček přesný pas na Lukáše Krejčíka, který parádní ranou z vrcholu pravého kruhu našel přesně prostor mezi Schwarzovou lapačkou a horním růžkem. Do konce prostřední periody už ale Benátky svému protivníkovi noc nepovolily.

Ve třetí třetině zadělal Veselý na drama, když v 54. minutě přetavil v gól další lahůdkovou nahrávku Martina Ondráčka, po které na něj zívala při brejku dva na jednoho prázdná klec. Hosté z metropole měli v závěru zápasu k dispozici přesilovou hru, při které odvolali brankáře a zkusili power-play. Již při hře pět na šest vyslal ale Špaček do úniku na prázdnou klec Jaroslava Vlacha. Jeho střela z mezikruží znamenala definitivní tečku za výsledkem. Benátečtí hokejisté si tedy připsali důležité vítězství, které je odpoutalo od posledních pozic, naopak Slavia ztratila kontakt se špičkou tabulky.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Jsme rádi, že jsme dnes potvrdili dobré výkony z předešlých utkání. Naši dobrou hru jsme vyjádřili i proměněním brankových příležitostí. Vzadu jsme měli spolehlivého Marka Schwarze. Za předvedený výkon kluci zaslouží velikou pochvalu. Proti zkušenému slávistickému týmu si vítězství velmi ceníme. Pro náš mladý tým je to velký úspěch a velké povzbuzení do další práce. Trošku nás mrzí třetí třetina, ve které jsme si to zkomplikovali svými fauly, kvůli kterým jsme drželi Slavii ve hře. Jinak si ale myslím, že jsme dnes byli lepší a zaslouženě zvítězili.

Miloš Říha ml. (HC Slavia Praha): Na začátku utkání jsme inkasovali dvě rychlé branky ze dvou soupeřových akcí. Pochopitelně to pro nás bylo nepříjemné. Nicméně vzápětí jsme snížili na 1:2 a měli dvě šance na vyrovnání. Poté jsme dostali přesilovou hru, avšak místo toho, abychom to dotáhli na 2:2, tak jsme v ní nesmyslně inkasovali dva góly. První třetina tohle utkání rozhodla. Dá se říci, že jsme byli lepší až ve třetí třetině. Za stavu 1:5 či 2:5 se zápas těžko otáčí. Domácí měli výborný pohyb a vyhráli zaslouženě.