29. 11. 2023 | Ondřej Nejedlo

Marodkou sužované Benátky s Vrchlabím dotahovaly marně

19., středa 29. 11. 2023
HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Vrchlabí BEN - VRC
Benátecký hokejový tým sužuje stále větší a větší marodka. Od minulého utkání proti Chebu na ni přibyl ještě nejproduktivnější domácí hráč Jankovský. Absentoval také útočník Dvořák, který si plnil studijní povinnosti. Hlavní trenér Novák se tak v souboji s Vrchlabím musel obejít bez sedmi hráčů. Šanci dostali zejména mladíci z místní juniorky. Pro sedmnáctiletého útočníka Doušu se jednalo o debut mezi druholigovými mantinely. Přesto benátečtí hráči podali sympatický výkon a téměř až do závěrečné sirény sahali po bodu. Kýžený vyrovnávací gól se jim ale vstřelit nepodařilo, hosté utkání rozhodli v power play.
HC Benátky nad Jizerou: Brázdil - Antoš, Lytvynov, Klodner, Mašek, Němeček, Čížek - Kučera, Havlas, Hozák - Zumr, Vágner, Plíšek - Kusý, Husák, Hejňák - Peca, Douša
HC Stadion Vrchlabí: Vacek - Sýkora, Abraham, Bendík, Boukal, Kynčl, Hladík, Fiala - Šlaicher, Chrtek, Tatar - Chalupa, Urban, Krsek - Jirků, Kozák, Moník - Cerman, Mach
Branky a nahrávky: 23. Husák (Zumr, Plíšek) - 2. Kynčl (Kozák), 35. Urban (Chalupa), 60. Chalupa. Rozhodčí: Šmika - Herles, E. Hlinka. Vyloučení: 2:2, navíc Kučera (BEN) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 170. Střely na branku: 16:31.

Uplynulo pouhých dvaadevadesát sekund hry, když téměř na modré čáře napřáhl hostující obránce Kynčl, který svižnou ranou trefil přesně nad Brázdilovu lapačku. Domácí se do koncovky dostávali ztěžka a byli to hosté, kdo po většinu první třetiny diktoval tempo hry. O vzruch se postarala až Klodnerova střela, která orazítkovala břevno. Chvilku před koncem první periody zvonila tyč za zády vrchlabského brankáře Vacka podruhé, tentokrát ji orazítkoval Hozák.

Domácí opláceli ve druhé třetině svému soupeři stejnou mincí. Běžela 22. minuta, když nenápadná bekhendová střela místního odchovance Husáka propadla mezi Vackovými betony do branky. Pro mladého benáteckého útočníka se jednalo o premiérový zásah v druholigovém dresu. Domácímu týmu rázem narostla křídla a před Vackem bylo několikrát pořádně horko. Hejňáka ve velké šanci ale vychytal vrchlabský gólman. Ten následně vůbec neviděl Klodnerovu střelu od modré čáry, která ale o kousek minula jeho svatyni.

Pět minut před druhou sirénou se chopil puku na pravém křídle hostující kapitán Urban, který s pomocí tyče poslal svůj tým opět do vedení. Několik sekund poté zachránil benátecký brankář Brázdil svůj tým při střele Kozáka, kterou vyrazil špičkou betonu.

Tyčka zvonila v úvodu třetí třetiny také na druhé straně, kdy zastavila pokus Jirků. Do trháku mohl poslat svůj tým Chrtek, který ale trefil jen přesunujícího se Brázdila. Domácí poté měli výhodu přesilové hry, v níž se před Vacka natlačil Zumr, nadvakrát se mu jej ale nepodařilo překonat. Benátečtí se hnali za vyrovnáním, minutu a půl před koncem opustil svoji branku gólman Brázdil.

V následném power play se ale ve středním pásmu chopil puku Chalupa a neomylně ho poslal do odkryté části branky, čímž stvrdil výhru podkrkonošského celku.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Dnešní zápas byl takovou investicí do benáteckého hokeje, aby diváci viděli, jaké tu máme hráče. Utkání jsme nechtěli odkládat, chtěli jsme ho odehrát. Této sestavě jsem strašně věřil. Jsem moc rád, jak k tomu kluci přistoupili. Bohužel jsme zklamali v zakončení, na jednu branku se vyhrávat nedá. Klukům přesto děkuji, jedeme dál.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí): Neviděli jsme žádné krásné utkání, které nepobralo příliš hokejové krásy. Pro nás to jsou strašně důležité tři body, protože se nám momentálně úplně nedaří. K vidění bylo hodně bojovnosti a také nepřesností. Jak jsem řekl, pro nás to jsou zlaté tři body.