4. 8. 2016 | Martina Nová

Našli se střelci, Benátky pokořily Almetěvsk 7:2!

přát., čtvrtek 4. 8. 2016
Benátky n.J. - Almetyevsk BEN - ALM

Benátečtí v předchozích dvou přípravných utkáních na své soupeře nevyzráli. Proti Almetěvsku se minulý pátek dokázal prosadit pouze Kolmann, proti Slovanu v úterý se střelecky uvedli ještě Ďurač s Bittnerem. Dnes proti mistrovi VHL se ale objevili i další hráči s přesnou muškou! Sestava trenéra Čelanského, která byla již posílena zkušenými hráči jako Plodek, Víšek či Kočí a s brankářem Lukášem v zádech, nastřílela svému sokovi hned sedm gólů a v utkání si vytvořila dokonce až šesti brankový náskok! Benátky tak zvítězily konečným skóre 7:2, další duel je čeká již u řeky Jizery 9. 8. od 18 hodin proti ústeckému Slovanu.

Benátky n.J.: Lukáš (Hosnedl) - Havlín, Kolmann, Jandejsek, Kočí, Husa, Mikliš, Tržický - Hrníčko, Plodek, Špaček - Ordoš, Mikyska, Víšek - Král, Havlas, Svoboda - Paločko, Černoch, Havel.
Almetyevsk: Zhuchin (Reyzvich) – Sergeyev, Trubkin, Ermolaev, Kostev, Sumin, Poleshuk, Misyul, Tomkin – Makarov, Khapov, Mnikhovich, Demidov, Gilmanov, Abmeyotka, Nasybulin, Fakhrutdinov, Širokovs, Fedin, Konkov, Polozov.
Branky a nahrávky: 4. Plodek (Hrníčko), 5. Ordoš (Kočí, Mikyska), 8. Král (Svoboda), 22. Jandejsek (Mikliš, Plodek), 27. Mikyska (Ordoš), 29. Plodek (Špaček, Hrníčko), 36. Ordoš (Paločko) – 33. Khapov (Demidov, Gilmanov), 45. Mnikhovich (Konkov). Vyloučení: 11:13, navíc Trubkin (ALM) 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Wagner - L. Podrazil, Žídek. Střely na branku: 46:25. Diváci: 70. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2.

Hned od začátku utkání domácí celek udával tempo hry a i střel. Již ve 4. minutě načnul střelecké hody Jan Plodek trefou pod lapačku brankáře Zhuchina. O několik sekund později vedení 2:0 zajistil Jan Ordoš, jenž tečoval Kočího dělovku od modré čáry. Třetí a nakonec i vítězný gól vstřelil v 8. minutě Zdeněk Král, který se nejlépe zorientoval ve zmatku před almetěvskou bránou.

Do druhého dějství Benátečtí vstoupili obdobně jako do té první. Dvojnásobnou početní výhodu střelou pod břevno využil Adam Jandejsek díky precizní nahrávce kolegy z obrany Mikliše. Už pětigólový trhák zajistil navrátilec do modrobílého dresu Josef Mikyska po přesné trefě k pravé tyči Zhuchinovi branky. Druhý gól během večera si připsal Jan Plodek, jenž zvýšil na 6:0 v přesilovce. O čisté konto gólmana Lukáše připravil Maxim Chopov v oslabení Benátek, jenže ani tato malá kapka radosti hostům nevydržela nikterak dlouho. Před koncem prostřední dvacetiminutovky sedmý gól Středočechů zaznamenal Jan Ordoš. Ten správně tečoval Paločkovu otočku zpoza branky a domácí se tak dokázali prosadit dokonce i ve vlastním oslabení!

I přes tvrdou hru hostujícího Něfťaniku a závěrečný gól ve třetí třetině, kdy Maxim Mnichovich procedil puk za Lukáše, který v jednom ze zákroků ztratil hůl, se Benátky nenechali ničím rozhodit a díky proměněným šancím se zaslouženě mohou radovat z vysoké výhry 7:2!

Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): I ve druhém zápase proti ruskému soupeři jsme byli jasně lepším týmem. Tentokrát jsme však dokázali využívat své šance. Před poslední třetinou jsme nechali zkušené kluky odpočinout, protože jsme si to díky komfortnímu výsledku mohli dovolit. Rusové nepříznivý stav neunesli. Mladí kluci však podobné zápasy potřebují. Jsem rád, že jsme se konečně ve třetím zápase střelecky prosadili. Dle mého názoru byla všechna tři utkání v naší režii. Bohužel v těch dvou předchozích jsme nedávali branky. Dnes musím ještě pochválit brankáře Honzu Lukáše, který nás podržel.