5. 12. 2018 | Adam Pavlíček, Tomáš Nejedlo

Neskutečné drama urval Motor v nájezdech, Ordoš zazářil třemi góly!

31., středa 5. 12. 2018
Č. Budějovice - Benátky n.J. CBU - BEN
Neskutečný zápas sehráli v rámci 31. kola Chance ligy hokejisté Českých Budějovic a Benátek. Motor v utkání třikrát vedl, Středočeši ale vždy přispěchali s odpovědí a velký zápas navíc hrál hbitý Jan Ordoš! Ten v polovině zápasu vyrovnal, gólem do šatny poslal Benátecké do vedení, a když v 50. minutě zkompletoval hattrick a upravil na 5:3 pro hosty, zdálo se, že by snad Benátečtí mohli i favorita zaskočit. Jenže drama v závěru vrcholilo - sporný gól Šimánka znamenal vyrovnání, Kolmann poté znovu vrátil radost hostům, aby Plášil svým třetím gólem poslal duel do prodloužení. Až v nájezdech rozhodl Motor o bonusovém bodu, avšak ten by si, vzhledem k průběhu, spíše zasloužily Benátky!
Č. Budějovice: Da. Svoboda (33. Strmeň) – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil, M. Jandus – Karabáček, Gilbert, Endál – Beránek, Šimánek, Babka – Čermák, Bradley, P. Novák – Dančišin, R. Přikryl, Z. Doležal.
Benátky n.J.: Žajdlík – Kolmann, Kunst, Havlín, Maier, Niko, Žůrek – Ordoš, Chrtek, M. Zachar – Jeník, Najman, D. Špaček – Rychlovský, Průžek, Wiencek – Žemba, Čech, Cikhart.
Branky a nahrávky: 6. Pýcha (Babka, Šimánek), 24. Plášil (Beránek, Fillman), 30. Plášil (Šimánek, Babka), 54. Pýcha (Babka), 57. Šimánek (Beránek, Babka), 60. Plášil (Fillman, Babka), rozh. náj. Karabáček – 10. M. Zachar (Ordoš), 28. Průžek, 33. Ordoš (Kolmann, M. Zachar), 40. Ordoš (M. Zachar, Kolmann), 50. Ordoš (M. Zachar, Maier), 58. Kolmann (Jeník). Rozhodčí: Čech, Pilný - Zídek, Pechánek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4618. Střely na branku: 41:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:5, 5:5, 5:6, 6:6, 7:6 sn.

Motor vstoupil do utkání aktivně. Vybojoval si i přesilovou hru, žádný z úvodních pokusů ale Žajdlíkovu svatyni neohrozil nikterak nebezpečně. Českobudějovický celek tlačil na soupeře i nadále. A tentokrát se prosadil! Na modré čáře si našel prostor Pavel Pýcha, který zacílil přesně do horního růžku. Tlak na benátecké hokejisty však pokračoval i po prvním gólu. Zajímavou přihrávku do mezikruží dostal Lukáš Endál, který z otočky zamířil nad horní tyčku. Zhruba v polovině třetiny ale bylo zničehonic srovnáno. Marek Zachar pláchl domácí obraně a Svobodovi zasunul v rychlosti kotouč přesně mezi betony. Prospalovi svěřenci se pokusili o rychlou odpověď a šanci na ni měli dobrou, když Lukáš Endál dostal zajímavou přihrávku do mezikruží, nicméně poslal puk nad horní tyčku.

Na startu druhého dějství trefila nepříjemná střela Žigu Pavlina někam do ruky, českobudějovický obránce se ale oklepal a byl připraven naskočit již do dalšího střídání. Po něm mohl ze střídačky přihlížet tomu, jak šel jeho tým opět do vedení. A to když Karel Plášil z vrcholku kruhu zamířil přesně do horních pater branky. Dnes v nepříliš zaplněné Budvar aréně vzápětí o góly nebyla nouze. Nejprve Benátečtí znovu zkorigovali, když Jiří Průžek poslal kotouč před branku a do vlastní sítě si jej nešťastně srazil domácí Svoboda. Fanoušky Budějovic zase rozradostnil Karel Plášil, jenž z větší dálky prostřelil.

V zakončení byl úspěšný ale také Jan Ordoš. Ten dostal přihrávku na levý kruh, odkud zacílil k bližší tyči - 3:3. Motor samozřejmě věděl, že musí zabrat, a tak se hrálo především v pásmu hostí. Benátecká obrana v čele se Žajdlíkem ale byla více než pozorná a paradoxně nastala větší šance před Strmeněm, jenž přebral místo po Svobodovi po třetí inkasované brance. Českobudějovický strážce svatyně totiž vykopl kotouč přede sebe, přičemž jeho dojíždějící spoluhráč si jej málem skopl za brankovou čáru. Druhá třetina moc radosti domácím příznivcům nepřinesla - těsně před odchodem do kabin zaznamenal druhou trefu Jan Ordoš, který tak poslal Benátky poprvé v zápase do vedení.

V posledním dějství dlouho žádná větší šance k vidění nebyla. Ještě příznivěji se mohl zápas pro Benátecké vyvíjet po přesilové hře, nicméně Strmeň si se všemi pokusy poradil. I s tím Ordošovým. Právě hostující Jan Ordoš ale dnes na jihu Čech předvedl parádní výkon. V padesáté minutě předvedl krásnou akci, když se dostal až před branku a svatyni Jihočechů zneuctil popáté - 4:5. Na ledovou plochu se snášel především pískot. Českobudějovičtí byli vyloučeni a nebyli daleko od další obdržené branky. Žiga Pavlin ale sáhl do přihrávky při přečíslení hostujících útočníků. Přesto jsme se vyrovnání nakonec dočkali. Jiří Šimánek si najížděl před branku, když v tom se k němu odrazil kotouč, který v rychlosti stačil dorazit za brankovou čáru. Smolný zápas pro českobudějovické hokejisty ale pokračoval. Po vhazování v obranném pásmu dostal kotouč na modrou čáru exbudějovický Petr Kolmann, nyní kapitán Benátek, a z nápřahu krásně trefil horní roh Strmeňovy branky.

Neskutečné rozuzlení základní hrací doby ale mělo své pokračování. Karel Plášil potvrdil, že byl ve střelecké formě, když dalekonosnou střelou zapsal hattrick i on. Především ale chviličku před koncem šedesáti minut obstaral opětovné vyrovnání.

V prodloužení měl více šancí domácí celek. Dokonce se dočkal branky, sudí ji ale viděli propadnout za brankovou čáru až po vypršení času určeného pro prodloužení. Dostalo se tedy i na nájezdy. V nich byli úspěšnější Prospalovi svěřenci, kteří tedy nakonec bláznivý zápas uzmuli pro sebe.

Václav Prospal (trenér Motoru): „Mančaft chválím za to, že za stavu 3:5 kluci nesložili zbraně, bojovali do posledních okamžiků a nakonec vyhráli na nájezdy. Zbytek hodnocení, týkající se týmu a individuálních výkonů, si nechám do kabiny. Při pohledu na poslední čtyři výsledky Benátek jsme věděli, že nás nečeká jednoduchý soupeř, vždyť jejich hráči bojují o flek v sestavě Liberce. Pokud jde o nasazení gólmana, bez jakéhokoliv disrespektu k soupeři jsme si mysleli, že je to dobrý zápas k tomu, aby chytal Svoboda. Za tímto rozhodnutím si stále stojím.“

Jiří Kudrna (trenér Benátek): „Těžké utkání s favoritem ligy. Na začátku jsme byli zakřiknutí, pak jsme se ale rozehráli k dobrému výkonu. Samozřejmě jsme trochu zklamaní, jelikož ještě pár minut před koncem jsme vedli 5:3. Čtvrtá branka byla laciná, pátou podle našeho názoru dosáhli domácí nohou, a když jsme se utrhli na 6:5, Motor v power play vyrovnal. Chválím kluky za předvedený výkon, odehráli perfektní partii, bohužel stejně jako z Jihlavy odjíždíme pouze s bodem. Hráčům takové utkání pomůže získat další zkušenosti. Doufám, že štěstí se k nám v průběhu sezony ještě otočí čelem.“