16. 2. 2020 | Tomáš Nejedlo

Opět jen jeden gól body v Prostějově nevynesl

50., neděle 16. 2. 2020
Prostějov - Benátky n.J. PRO - BEN
Stejně jako v domácím utkání s Jihlavou, také v Prostějově benátečtí hokejisté jen jedenkrát skórovali, což nakonec na body nestačilo. Už bez Radka Dudy, který nedávno odešel do rakouského Lustenau, Benátky v první třetině díky brance Dlouhého vedli, ale Prostějov ve druhé třetině dvěma slepenými góly výsledek otočil. Hosty držel nad vodou dobrými zákroky brankář Schwarz, jenže ani to nestačilo. Jandus ve třetí části ještě neproměnil trestné střílení a definitivní podobu výsledku dala trefa domácího Mrázka. Další utkání čeká benátecký celek v netradičně v úterý, kdy k Jizeře přijede Frýdek-Místek.
Prostějov: Huf (Štůrala) – Hrádek, Mrázek, P. Krejčí, Husa, Muška, Březák, Hamrlík – T. Jandus, Chlán, Pochobradský – Žálčík, Račuk (C), Hrníčko – Nouza (A), Divíšek (A), Machač – M. Novák, V. Meidl, Antoníček.
Benátky n.J.: Schwarz (Hrstka) – Böhm, Kunst (A), Buchtela, Charvát, Žůrek, Had – Gajda (A), Chrtek (C), D. Špaček – Pabiška, Měchura, A. Dlouhý – Žemba, Šeliga, Wiencek.
Branky a nahrávky: 34. Nouza (Mrázek, Divíšek), 34. M. Novák (Hamrlík, V. Meidl), 57. Mrázek – 6. A. Dlouhý (Měchura, Pabiška). Rozhodčí: Kašík, Vrba - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 39:19. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Začátek dnešního utkání se nesl ve znamení nepřesností na domácích hokejkách a hosté byli nebezpečnějším týmem a kontroloval hru. Paradoxně se do největší šance začátku zápasu dostali Lukáš Žálčík s Dominikem Hrníčkem. Marek Schwarz však hostující tým podržel. O minutu později se poprvé měnilo skóre na světelné tabuli. Adam Měchura vystřelil na branku a odražený kotouč si našel Adam Dlouhý, který neměl problém svoji šanci proměnit - 0:1. Dvě minuty nato se Lukáš Žálčík dostal do další příležitosti, ale Schwarz byl opět na svém místě. na druhé straně se předvedl i Daniel Huf, který efektním semaforem vyrazil kotouč a následnou dorážku vyrazil do tyče. Do další šance se dostal prostějovský Divíšek, který svou dorážku nasměřoval pouze do levé tyče. Do konce třetiny se oba dva týmy dostali ještě do několika slibných příležitostí, ale žádní neskončila brankou.

Domácí nebyli s výsledkem spokojení a projevilo se to na jejich nástupu do druhé třetiny. Lépe pracovali na kotouči a pomalu překlápěli utkání na svou stranu. Michal Machač na levém křídle šlápl do pedálů a na bodu kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Marek Schwarz ji ale levým ramenem vyrazil a připsal si další skvělý zákrok! Z další šance zahrozil Matěj Novák. Ten si najížděl na vzdálenější levé tyči na pěknou přihrávku z pravého křídla, jenže se ocitl zády k bráně a do zakončení se pod tlakem protihráče nedostal. Poté se osmělili i hosté. Dominik Šeliga se protáhl mezi dvěma protihráči do samostatného úniku a jeho bekhendové zakončení po ledě těsně minulo vzdálenější levou tyč! Po této šanci se opět potvrdilo otřepané pravidlo nedáš - dostaneš. Jaroslav Mrázek na levém křídle nyní vystřelil po zpětné přihrávce Tomáše Divíška od modré čáry a Tomáš Nouza kotouč skvělou tečí usměrnil ke vzdálenější pravé tyči - 1:1! O několik desítek vteřin bylo ještě veseleji. Matěj Novák na pravém křídle pěkně objel trojici hráčů Benátek, kteří se ocitli v roli kuželů, a rychlou střelou zápěstím z blízkosti zamířil mezi betony Marka Schwarze ke vzdálenější levé tyči – 2:1! Benátky po obdržené brance nesložily zbraně a dostaly se do zajímavé šance. Jan Žemba se dostal do zakončení v prostoru mezikruží a jeho bekhendové zakončení mířilo mezi betony Daniela Hufa, jenže domácí brankář předvedl úžasný rozštěp a nakonec puk dokázal zastavit!

V úvodu třetí třetiny se domácí dopustili dvou faulů a Benátkám se naskytla jedinečná příležitost vyrovnat utkání. Ovšem Měchura ani Dlouhý své šance neproměnili a tak o konci trestů zahrozil domácí Nouza, který skočil do hry z trestné lavice. Z mezikruží mířil k pravé tyči, Marek Schwarz teď ale jeho střelu po ledě vyrazil levým betonem. Poté domácí opět pykali za svou nekázeň, ale do největší šance se dostal Tomáš Jandus, který byl faulován v samostatném úniku a rozhodčí nařídil trestné střílení. Jandus se snažil Schwarce překvapit rychlou střelou, ale nemířil přesně. Poté agilní Žálčík zkusil pozornost brankáře hostí, ale už po několikáté si vylámal zuby. Od této chvíle byla domácí letka jasně lepší a po akcích Chlána, Pochobradského a Machače mohla své vedení potvrdit, ale puk do branky z dobrých střeleckých pozic nedostali. To se povedlo až Jaroslavu Mrázkovi, který zachytil kotouč na modré čáře, sjel si do prostoru kruhÚ a nechytatelně zavěsil pod břevno - 3:1.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnes jsme odehráli velice dobrou první třetinu, ve které jsme byli lepším týmem. Ve druhé třetině jsme dvakrát zaváhali a soupeř překlopil utkání na svou stranu. Ve hře nás držel vynikající Marek Schwarz. V poslední třetině jsme měli příležitost utkání zvrátit na naši stranu v přesilových hrách, ale nezvládli jsme je a utkání ztratili.