20. 2. 2022 | Ondřej Nejedlo

Po dramatickém boji postupují do finále krajské soutěže Neratovice

SF2, neděle 20. 2. 2022
Benátky n.J. - B - Neratovice BEB - NER
Druhé semifinále krajské středočeské hokejové soutěže nabídlo zajímavou podívanou. Domácí hokejisté museli dotáhnout manko z neratovického ledu, a to se jim po šedesáti minutách povedlo, byť si svoji situaci řádně zkomplikovali. Po dvou třetinách totiž nad svým soupeřem vedli 3:1, ten ale záhy po zahájení poslední části hry vyrovnal. Zápas do prodloužení poslal přesnou střelou od modré čáry sedmatřicet vteřin před koncem kapitán Macura. V následném prodloužení rozhodla Horevajova přesilovková trefa. Domácímu týmu tak po tuhém boji sezóna končí.
Benátky n.J. - B: Šuhájek - Suk, Švach, Haspeklo, Macura, Němeček, Tišev - Křenek, Mocek, Votoupal, Belas, Horáček, Švejda, Najč, Kotrbatý, Hošek.
Neratovice: Vašíček - Vandirek, Vorobjev, Střížek, Šimek, Horevaj, Pařík - Važanský, Davídek, Veselý, Prejza, Štukheil, Macek, Pek, Volf.
Branky a nahrávky: 15. Votoupal (Macura), 23. Křenek (Horáček), 38. Horáček (Mocek), 60. Macura - 31. Važanský (Macek), 42. Macek (Horevaj), 45. Volf (Horevaj), 65. Horevaj. Rozhodčí: Noga - Buček, Košata. Vyloučení: 9:7, navíc Horáček (BEB) 5 min. a do konce zápasu - Macek (NER) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

Podobně jako ve včerejším utkání šli do vedení benátečtí hráči. Po patnácti minutách hry dostal puk za záda brankáře Vašíčka Jan Votoupal. Těsným jednobrankovým náskokem také skončila úvodní perioda.

Vyrovnaný hokej se hrál také ve druhé třetině. Neuplynuly ani tři minuty hry, když Lukáš Křenek využil početní výhodu střelou k bližší tyčce. Hosté však nesložili zbraně a taktéž v přesilovce se dotáhli na dostřel díky důrazu Martina Važanského. Do druhé přestávky ovšem odcházeli spokojenější benátečtí hráči, třetí branku totiž přidal dvě minuty před sirénou David Horáček.

V úvodu třetí třetiny nejprve využil početní výhodu hostující David Macek. Na tuto branku navázal o chvíli později David Volf a hosté měli k postupu rázem blíže. Tato třetina se nesla v nervózním duchu. Velice pěkná divácká návštěva viděl pěstní souboj Švacha s Paříkem i Horáčka s Mackem. Při závěrečném power play rozradostnil benátecké fanoušky přesnou střelou od modré Tomáš Macura. Benátečtí tak v základní hrací době vyhráli a o postupujícím muselo rozhodnout prodloužení.

V něm měl nejprve šanci domácí Křenek, jehož ale vychytal Vašíček. Poté právě Křenka přísněji vyloučil za útočný faul hlavní rozhodčí Noga a na hosty čekala přesilová hra. V ní si zprvu vážnější šanci nevypracovali. Poté ale napřáhl na modré čáře Jan Horevaj, který rozhodl o tom, že si Neratovice zahrají finále krajské soutěže proti Nymburku.

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou): Dnešní zápas byl z naší strany nepoměrně lepší, než ten včerejší. Hráčům můžu těžko něco vytknout. Škoda, že se do průběhu utkání vložil rozhodčí. Místo, aby při hře tří proti třem nechal hru plynout, odpískal nějaký pidifaul, kterých bylo x v celém zápase. V prodloužení se vylučuje za vraždu a ne za podobné kraviny. Do utkání se vložil zcela zbytečně. Je také škoda, že celou sezónu jsme dávali branky, avšak v posledních třech nebo čtyřech utkáních jsme měli se střeleckou potencí problém. Hráči, na které v této činnosti spoléháme, nebyli úspěšní. Moc dalších střelců nemáme. Nakonec jsme silou vůle dotlačili zápas při power play do prodloužení. Kdyby měl Martin Hošek formu, jakou měl v první polovině sezóny, mohli bychom se třeba dostat i do finále. Takhle jsme zklamaní. Dílčím cílem bylo, dostat se do play-off, to se podařilo. Poté jsme chtěli dojít, co nejdále.