20. 8. 2019 | Tomáš Nejedlo

Porážka s Drážďany se zbytečnou černou kaňkou v závěru

přát., úterý 20. 8. 2019
Benátky n.J. - Dresdner BEN - DRN
Hned den po domácím souboji se Sokolovem se benátecký celek postavil účastníku druhé nejvyšší německé soutěže Drážďanům. Dresdner Eislöwen předvedli u Jizery kvalitní výkon, jejich výhra byla zasloužená. Avšak prezentovali se i hrou mnohdy za hranicí pravidel a vyústěním jejich nečisté hry bylo zkratovité jednání kanadského útočníka Dale Mitchella, který se v 51. minutě snažil napadnout hlavního rozhodčího Čápa. Fyzickému kontaktu zabránili až čároví rozhodčí. Po tomto incidentu, který do hokeje a sportu vůbec rozhodně nepatří, čtveřice rozhodčích se souhlasem benátecké střídačky utkání předčasně ukončila.
Benátky n.J.: Schwarz (33. Žajdlík) – Žůrek, Buchtela, Kunst, Aubrecht, Kovář, Niko, Fereta – Špaček, Šír, Wiencek – Dlouhý, Chrtek, Šeliga – Křepelka, Bittner, Šafařovský – Vomáčka.
Dresdner: Proske (Eisenhut) – Uplegger, Hanusch, Dotzler, Kramer, Zauner, Lavallée, Ribnitzky, Heyter – Ritter, Pielmeier, Walther – Huard, Knobloch, Knackstedt – Biezais, Lamoureux, Mitchell – Rupprich, Kiss, Jentsch.
Branky a nahrávky: 5. Wiencek (Špaček, Buchtela), 22. Chrtek – 4. Ribnitzky (Jentsch, Rupprich), 6. Huard (Kramer, Knackstedt), 13. Mitchell (Biezais), 30. Knackstedt (Huard), 33. Lamoureux (Biezais), 50. Mitchell. Rozhodčí: Čáp, J. Jílek - Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 4:12 + navíc Mitchell (DRN) 10 minut OT, 20 minut OK, trest ve hře. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 105. Střely na branku: 19:23.

Úvod utkání byl gólově velmi bohatý, vždyť ještě nebylo odehráno ani šest minut a už padly tři góly. Do vedení hosty poslal přesnou střelou pod Schwarzovu vyrážečku Timon Ribnitzky - 0:1. Vyrovnáno bylo záhy, a sice po třinácti vteřinách první přesilové hry zápasu. Špačkovu střelu Proske vyrazil k Petru Wiencekovi, jenž doklepl puk do branky - 1:1. Vedení Drážďanům vrátila kombinační akce, na jejímž konci byl sjíždějící Nick Huard - 1:2. Třetí trefu hostujících Eislöwen obstaral Dale Mitchell, když se dostal za benáteckou obranu a v brejku chytře poslal puk po ledě do branky - 1:3. Pak ještě domácí dvakrát zachránila branková konstrukce, a sice když Knackstedt nastřelil tyčku a krátce poté ve stejné přesilovce Huard břevno.

Začátek druhé části hry přinesl snížení z domácí strany. Ondřej Chrtek ujel drážďanské obraně a po odrazu dopravil puk za brankovou čáru - 2:3. Jenže pak už do černého pálil jen hokejisté německých Drážďan. V polovině utkání si v početní převaze nabruslil do střelecké pozice Jordan Knackstedt a nemýlil se - 2:4. Snížit mohl Chrtek, jenže v cestě puku do branky stálo břevno. A tak přišel trest na druhé straně, Mario Lamoureux se vymanil zpoza branky a zamířil přesně nad Schwarzovo rameno - 2:5. Po této trefě došlo ke změně v benáteckém brankovišti, kam se postavil Matěj Žajdlík.

Třetí třetina nakonec trvala jen něco málo přes deset minut. V 50. minutě ještě kanadský útočník Dale Mitchell prokázal svůj hokejový um, když se pěknou kličku zbavil obránce a bekhendem zvedl puk mimo Žajdlíkův dosah - 2:6. O pár vteřin později však Mitchell předvedl zkrat, který v hokeji absolutně nemá co dělat! Vše odstartoval faul vysokou holí Maria Lamoureuxe na Jána Nika, kterého americký útočník ještě na ledě zcela zbytečně krosčekoval. Když rozhodčí začali udělovat tresty, Dale Mitchell po druhém desetiminutovém trestu v utkání vystartoval na hlavního sudího Davida Čápa a nebýt včasného zásahu čárových rozhodčích, zřejmě by došlo k inzultaci. Rozběsněného Mitchella pak drželi čároví i vlastní spoluhráči a poté ještě při odchodu z ledové plochy zaútočil na benáteckou střídačku, kde rozhodil všechny náhradní hokejky. Po zralé úvaze rozhodčích i benáteckých trenérů bylo utkání po této zbytečné černé kaňce předčasně ukončeno.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Byl to druhý zápas ve dvou dnech. Hráli jsme v trochu okleštěné sestavě. Vyzrálý a kvalitní soupeř přijel s kompletními čtyřmi pětkami. Bylo to fyzické utkání, trošku vyhrocené. Drážďany každou naši malou chybu dokázaly ihned popravit. Závěr byl ze soupeřovy strany vyhrocený. Někdy prostě taková utkání bývají.

Thomas Pielmeier (Dresdner Eislöwen): Od začátku utkání jsme ovládali hru a dostávali soupeře pod tlak. Stejně jako v posledním přípravném zápase rozdali rozhodčí spoustu trestů, se kterými ne vždy souhlasím. Rádi bychom dohráli zápas, protože jsme byli jednoznačně lepším týmem. Nakonec bylo rozhodnutí rozhodčích ukončit utkání logické, závěr by nepomohl ani jednomu z týmů.