1. 12. 2020 | Tomáš Nejedlo

Přerov přichystal Benáteckým první domácí porážku v této sezóně

13., úterý 1. 12. 2020
Benátky n.J. - Přerov BEN - PRE
Že Přerov nebude snadným soupeřem, bylo jasné už před zahájením duelu 13. kola Chance ligy. O formě Zubrů se benátecký celek na vlastní kůži přesvědčil, když trpěliví hosté nakonec díky skvělé třetí třetině u Jizery zvítězili celkově 4:1, čímž tak připravili Benáteckým první porážku na domácím ledě v této sezóně. O jedinou trefu Benátek se postaral ve druhé části hry Vojtěch Jiruš, avšak na body to tentokrát nestačilo.
Benátky n.J.: Pařík (Žajdlík) – Kolmann, Šedivý, Štibingr, Kunst, Haš, Aubrecht, Kovář – A. Dlouhý, Najman, D. Špaček – Pabiška, Čederle, Jiruš – Wiencek, Měchura, Šafařovský – Jansa, Gajda.
Přerov: Kacetl (D. Dvořák) – Kubeš, Hrabal, Krisl, Zbořil, Svozil, Kučeřík, Dřímal – Dostálek, Pšurný, T. Doležal – Číp, Hejcman, Svoboda – Šoustal, Süss, Matěj Svoboda – Dobša, Fencl.
Branky a nahrávky: 22. Jiruš (Pabiška, Štibingr) – 4. Svoboda (Hejcman, Číp), 46. Pšurný (T. Doležal, Dostálek), 59. Svoboda (Hejcman, Svozil), 60. Hrabal (Šoustal, Süss). Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Bosák, Ševic. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 15:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Úvod utkání na benáteckém ledě vyšel lépe hostům z Přerova, když zkraje třetí minuty domácím chybovali na útočné modré a za jejich záda se dostala v přečíslení dvojice útočníků soupeře. Střelu Darka Hejcmana ještě Pařík stačil vyrazit, avšak dojíždějící Jakub Svoboda si už s dorážkou věděl rady a hosté záhy vedli - 0:1. Přerovští byli v první části hry i nadále aktivnějším týmem, šanci Süsse domácí s trochou štěstí přestáli. Poté Benátecké podržel dobrým zákrokem brankář Pařík, když se vyznamenal proti akci Pšurného a zakončujícího Dostálka.

Vstup do druhé periody měli lepší Benátky a úvod, který předcházel gólové akci, byl velmi podobný hostující první trefě. Byl to totiž podobný rychlý brejk, v němž ujel mladík Vojtěch Jiruš spolu se zkušeným Lukášem Pabiškou, společně si vyměnili puk a prvně jmenovaný zamířil přesně mimo dosah brankáře Kacetla - 1:1. Vstřelený gól domácí celek nabudil, leč několik slibných šancí neskončilo v síti, a tak i přes velké příležitosti hostujícího Hejcmana a domácího Gajdy svítilo na ukazateli skóre po dvou třetinách nerozhodné skóre.

Duel Benátek a Přerova, jak se později ukázalo, rozhodla situace z 46. minuty. Od mantinelu střílel hostující Doležal, puk po několika tečích změnil směr a nakonec ta rozhodující od Romana Pšurného znamenala přerovské vedení - 1:2. Třetí část hry byla poznamenána několika vyloučeními, v jedné z přesilovek své příležitosti díky dobrým zákrokům Paříka neproměnili Dostálek s Čípem. Vše však bylo stále otevřené, přesilovku měly i Benátky. Ani z tohoto mráčku však nezapršelo, a tak při závěrečné power-play při vší snaze domácích o vyrovnání, ujel Jakub Svoboda a bylo jasno - 1:3. V samém závěru ještě hosté utvrdili svou výhru čtvrtým zásahem do černého, když se prosadil obránce Josef Hrabal - 1:4.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Máme za sebou dobré utkání se špatným koncem. V první třetině byl soupeř trošku živější, využil jednu šanci a dostal se do vedení. Ve druhé třetině jsme dominovali, srovnali skóre a hráli velice slušně. Měli jsme tři nebo čtyři vyložené šance, které jsme nevyužili. Utkání mělo pro nás smutný konec, protože jsme dostali nešťastný gól na 1:2 po tečované střele z dálky. Poté v power play jsme zlomili hůl, soupeř využil šanci a utkání dostal na svoji stranu. Našemu týmu se nějaké maličkosti dají vytknout, avšak kluci makali celých šedesát minut.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): V první a třetí třetině jsme podali solidní výkon, který nám nakonec zajistil všechny tři body. Výkon ve druhé třetině si kluci vyříkali v kabině a i díky tomu závěrečnou třetinu zvládli, takže jsme nakonec brali plný počet bodů.