18. 8. 2020 | Raina Tomanová, Ondřej Nejedlo

Proti Vrchlabí znovu neskórovali

přát., úterý 18. 8. 2020
Vrchlabí - Benátky n.J. VRC - BEN
Ani ve druhém přípravném zápase proti nováčkovi druhé nejvyšší hokejové soutěže z Vrchlabí se benátečtí hráči střelecky neprosadili. Ve druhé třetině měli Jirušovi svěřenci ke gólu rozhodně nejblíže, několik velmi dobrých příležitostí se jim ale proměnit nepodařilo. Zkušenější soupeř nemilosrdně trestal. V závěrečné části hry potrestali domácí hráči sebemenší chybičku benáteckých hokejistů a připsali si tak svoji třetí výhru v přípravném období.
Vrchlabí: Štěpánek – Linhart, Faltys, Oliva, Niko, Voženílek, Moník J., Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, Kratochvil, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Šlaicher R.
Benátky n.J.: Hrstka – Bohm, Kolmann, Kunst, Štibingr, Aubrecht, Kovář – Špaček, Jansa, Dlouhý - Jiruš, Čederle, Pabiška - Cikhart, Strnad, Žemba - Šeliga, Šafařovský, Kotyza
Branky a nahrávky: 10. Linhart (Heřman, Chrtek), 42. Kratochvil (Matýs), 47. Heřman (Nouza), 55. Machač (Oliva). Rozhodčí: Šmika, Veinfurter - Řezníček, Všetečka. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 386. Střely na branku: 30:23.

Začátek utkání přinesl domácímu týmu vyloučení. Benátky se sice usadily v útočném pásmu, ale nepřesné přihrávky je připravily o puk. Další vyloučení přišlo ve 3. minutě na hostující straně. Niko se pokusil o střelu, trefil ale pouze betony Hrstky. V 6. minutě byl vyloučen další benátecký hráč. Hosté se osvobodili, Šeliga dokonce ujel sám na Štěpánka. Nouza poté střílel z mezikruží, ale jeho pokus šel mimo branku. Hrstka poté vychytal Nika. V čase 9:01 otevřel skóre utkání Tomáš Linhart, který střílel od modré čáry. V 11. minutě ujel na Hrstku Nouza, brankář ale sklapl betony včas. Štěpánek se poté musel v brance otáčet, Špaček se ani nadvakrát neprosadil. Ve 13. minutě byl vyloučen domácí Mrňa. Přesilová hra se Benátkám nedařila, k ničemu se nedostaly. Jiruš zakončoval, ale neměl puk správně na holi. Hrstka musel zlikvidovat nahození od Olivy. V 17. minutě byl vyloučen hostující Jiruš. Domácí se usadili v útočném pásmu a poslali na gólmana několik střel. Gól však nepadl.

Druhá část mohla začít brankou. Hostující Špaček nadělal Štěpánkovi velké problémy. Ve 23. minutě pálil na branku Hozák. Poté si šel na trestnou lavici odpočinout Jansa. Síly na ledě se srovnaly o minutu později, kdy byl vyloučen domácí Hozák. Voženílek nepustil ke střele útočníka Benátek. Prázdnou branku netrefil Kotyza. Štěpánek si poradil se střelou Pabišky. Kratochvíl tečoval puk těsně vedle branky. Nepřesnosti byly viděny na obou stranách. V polovině utkání byl vyloučen Linhart. Kolmannův pokus skončil na gólmanově vyrážečce. Ve 33. minutě byl vyloučen hostující Hrstka, jehož trest odpykal Kotyza. Také domácím se přesilovka nedařila. Mrňův pokus Hrstka vychytal. Další vyloučení na hostující straně přišlo ve 38. minutě. Ani tentokrát HC Stadion neskóroval.

Třetí třetina byla nejbohatší na vstřelené góly. Štěpánek ramenem vyrazil středu Bohma. V čase 41:37 navýšil náskok domácích Matouš Kratochvil, který zakončoval do prázdné branky. Následovalo vyloučení hostujícího hráče. Nouza se pokusil dostat puk do branky. Hrstka se v brance rozhodně nenudil. Ve 45. minutě byl vyloučen Kratochvíl a také hosté dostali možnost přesilové hry. Domácí ale nic nedovolili a po naskočení vyloučeného hráče na led se prosadil v čase 46:13 Martin Heřman, a bylo to již 3:0. Hosté si vzali oddechový čas a vymýšleli strategii. Ve 47. minutě byl vyloučen domácí Oliva. Štěpánek vyrazil nejprve střelu Špačka, poté si poradil s Pabiškou. Pokus Kratochvíla chytil Hrstka do náručí. Na hostujícího gólmana nevyzrál ani jeden z trojice Mrňa - Chrtek - Hozák. V 51. minutě byl vyloučen vrchlabský Nouza. Hra se vyrovnala vyloučením Pabišky, o chvíli později už byl HC Stadion v plném počtu. Heřman střílel z levého kruhu, ale jen vyprášil betony Hrstky. V čase 54:51 se do benátecké branky trefil Michal Machač. Snížit mohl Čedrle, ale Štěpánek si branku hlídal. V 58. minutě Niko probruslil celé kluziště, ale Hrstku nepřekonal. Domácí se na konci ještě snažili o pátou branku, nakonec ale vyhráli 4:0.

Václav Baďouček (HC Vrchlabí): K utkání jsme nastupovali z plného tréninkového zatížení a za účelem většího vytížení hráčů pouze se třemi formacemi. Zvláště ve druhé třetině to na hráčích bylo znát. Měli jsme špatný pohyb a ve hře bylo mnoho nepřesností. Ve třetí části hry se náš výkon zlepšil a po zásluze jsme vstřelili tři branky.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V první třetině dal soupeř trošičku šťastný gól. Měli jsme výborný nástup do druhé třetiny. Myslím si, že jsme v ní byli lepším týmem, ale nepodařilo se nám skórovat. V poslední třetině, kdy jsme nabádali tým ke zodpovědné hře, si náš mladý kádr vybral slabší chvilku a v podstatě jsme soupeři darovali tři góly. Samozřejmě nás prohra mrzí, podruhé jsme prohráli s Vrchlabím, podruhé jsme mu nevstřelili žádnou branku. Tohle je k zamyšlení. Soupeři gratulujeme.