18. 1. 2023 | Tomáš Nejedlo

S Vlky i potřetí vítězně, od Jizery si odvezli sedm gólů

N2, středa 18. 1. 2023
Benátky n.J. - Jablonec n. N. BEN - JAB
Tým Vlků z Jablonce je pro benátecké hokejisty oblíbeným soupeřem. Porazili ho totiž i potřetí v této sezóně a opět si proti nim zastříleli, brankář Jelínek lovil puk ze své branky celkem sedmkrát. Pěti kanadskými body za gól a čtyři asistence se blýskl Jan Dvořák, dvě branky vsítil i David Šafránek a opět potvrdil, že se mu proti Jablonci náramně daří - vždyť ve třech zápasech proti Severočechům skóroval už devětkrát! Malou kaňkou na tomto utkání je snad jen přelom druhé a třetí třetiny, kdy za stavu 5:1 ještě Benátečtí vrátili soupeře zpět do hry, avšak po gólu na 5:4 domácí přidali ještě dva góly a odpor Vlků definitivně odrazili. Další duel čeká na Benátky v sobotu, když vyrazí do Klatov.
Benátky n.J.: Sejpal (41. Hofman) - Čížek, Rajgl, Mrkvička, Klodner, Antoš, Mašek - Tondr, Bříška, Dvořák - Hašlar, Šafránek, Jankovský - Král, Havlas, Hejňák - Šíma.
Jablonec n. N.: Jelínek - Duschka, Starý, Koutecký, Abraham, Had, Pavlů - Dospěl, Grešl, Špaček, Brokeš, Kačírek, Foerster, Bouřil, Kollert.
Branky a nahrávky: 7. Šafránek (Jankovský), 8. Dvořák (Havlas), 13. Jankovský (Šafránek, Hašlar), 30. Havlas (Dvořák, Antoš), 37. Šafránek (Bříška, Dvořák), 47. Bříška (Čížek, Dvořák), 48. Jankovský (Šafránek, Dvořák) - 28. Pavlů (Kačírek), 38. Brokeš (Abraham, Foerster), 39. Kollert (Grešl, Koutecký), 41. Foerster (Pavlů). Rozhodčí: Šperl - Pěkný, Tuháček. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 2:1. Diváci: 130. Střely na branku: 33:27.

Zápas Benátek s Jabloncem bývají v této sezóně gólově bohaté a nejinak tomu bylo také ve druhém kole nadstavby. Už první třetina nabídla tři trefy, všechny do jablonecké branky! Jako první mohl skórovat ostrostřelec Kamil Bříška, jenže svůj únik ke gólové tečce nedotáhl. Poté však z trestné lavice, kam byl odeslán na dvě minuty za podrážení, sledoval, jak jeho spoluhráči v jednom oslabení hned dvakrát skórovali! Jako první otevřel gólový účet David Šafránek, když po přihrávce parťáka Jankovského počkal na Jelínkův pohyb a poté mezi jeho betony uklidil puk do branky - 1:0. Poté unikla dvojice Vojtěch Havlas a Jan Dvořák a druhý jmenovaný ideální pas od parťáka usměrnil za přesunujícího se Jelínka - 2:0. Při třetím gólu se situace jako u prvního gólu prohodila - Šafránek tentokrát v roli nahrávače počkal na vhodný moment a Václav Jankovský z úhlu mířil zcela přesně - 3:0.

Ve 28. minutě poprvé skórovali hosté, a to ve vlastním oslabení. Brejkovou situaci střelou po ledě zakončil zkušený Michal Pavlů - 3:1. Benátecké odpověď netrvala ani dvě minuty, Dvořák poslal na zteč Vojtěcha Havlase, který střelou k tyči vstřelil svůj letošní první mistrovský gól - 4:1. Ve 37. minutě nepopulárního bůra hostům uštědřil střelec David Šafránek, když po přihrávce Bříška skrz celé pásmo chytře bekhendovým blafákem obelstil Jelínka - 5:1. Přesto ještě do druhé pauzy dovolili domácí Vlkům dvakrát skórovat. Tomáš Brokeš z rohu hřiště našel skulinku mezi tyčí a Sejpalovou výstrojí - 5:2. Na počátku 39. minuty střílel z mezikruží Tomáš Kollert a trefil se přesně k tyči - 5:3.

Hned v úvodní minutě třetí části hry střílel z prostoru mezi kruhy Petr Foerster a kotouč propadl skrz Sejpalovu výstroj až za brankovou čáru - 5:4. Vlci byli rázem ve hře a benátecká střídačka reagovala změnou mezi tyčemi, odchovanec Daniel Hofman byl postaven do nelehké pozice, avšak zhostil se jí velmi dobře, do konce zápasu už neinkasoval a týmu pomohl jedenácti úspěšnými zásahy! Uklidňující šestý gól zaznamenal v přesilovce Kamil Bříška, jehož dělovku sice Jelínek ztlumil, ale ne natolik, aby zabránil puku v cestě za čáru - 6:4. Půlminutu po Bříškovi se trefil také další střelec - Václav Jankovský, když ho v rámci osvědčené spolupráce našel kdo jiný než David Šafránek a exkolínský forvard mířil přesně pod břevno - 7:4. Vlci se po sedmé inkasované brance již na zvrat v utkání nezmohli, a tak v jedenáctigólové přestřelce slavili Benátečtí povinné tři body.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Podařila se nám první třetina, v níž jsme měli zápas pod kontrolou. Zkomplikovali jsme si to ve druhé třetině slepenými brankami. Klukům musím poděkovat, že to ve třetí třetině ustáli. Poté jsme zvýšili náskok, který jsme si pohlídali.

Jan Šuráň (HC Vlci Jablonec nad Nisou): Srazily nás dvě branky, které jsme obdrželi při vlastní přesilové hře. Nedokážu si to vysvětlit. V prosinci jsme měli problém, že jsme inkasovali hodně branek při vlastních přesilovkách, což nyní trošku vymizelo. Vrátili jsme se ale k tomu, že při naší přesilovce dostaneme dva góly. To je úplně špatně. Nad tím se musíme zamyslet. Naštěstí jsme se za stavu 1:5 dokázali do zápasu vrátit. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku na 5:5 a utkání se poté dohrávalo v režii domácích.