13. 8. 2022 | Tomáš Nejedlo

S přeborovým Mělníkem si Benátečtí s chutí zastříleli

přát., sobota 13. 8. 2022
Benátky n.J. - Mělník BEN - MEL
Málo vídanou porcí čtrnácti gólů zatížili konto Junioru Mělník hráči Benátek. Hosté přijeli k Jizeře v okleštěné sestavě a drželi s domácími krok jen v úvodní desetiminutovce. Pak už se naplno rozjel gólostroj domácího týmu, který se zastavil až na čísle čtrnáct. Přesně tolik puků museli tahat oba mělničtí brankáři ze své branky. Dvěma brankami ke snadné výhře přispěli kanonýr Kamil Bříška, obránce Jan Klodner či hrající manažer Jan Stehlík. O poznání těžší zápasová zkouška čeká na Benátky už v pondělí, to se představí na ledě pražské Kobry.
Benátky n.J.: Sejpal (31. Šuhájek) – Mašek, Tondr, Klodner, Antoš, Kulvejt, Šípek, Haspeklo – Foerster, Bříška, Havlas – Zumr, Šafránek, Stehlík – Dvořák, Král, Křenek – Hejňák, Bouřil, Kusý.
Mělník: Šimáček (31. Houserek) – Krejsa, Prejza, Kapoun, Cicvárek, Kotek, Halman – Šubrt, Štrombach, Litera – Fedymycz, Lenc, Šnajdr – Richtr, Šimon.
Branky a nahrávky: 10. Kulvejt, 12. Dvořák (Král), 19. Zumr (Stehlík, Kulvejt), 22. Stehlík (Šafránek, Zumr), 24. Klodner (Stehlík), 28. Bříška (Foerster), 31. Bříška (Foerster), 39. Klodner, 43. Stehlík (Zumr, Klodner), 47. Zumr (Stehlík, Mašek), 50. Antoš, 50. Bouřil (Kusý), 52. Šafránek, 57. Král (Dvořák, Kulvejt). Rozhodčí: Šmika - Kettner, Záhora. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 144. Střely na branku: 51:13. Průběh utkání: 14:0.

Domácí s přeborovým soupeřem začali aktivně, Mělničtí se deset minut ještě úspěšně bránili tlaku Benátek, přestáli i střelu Milana Antoše v oslabení, která orazítkovala břevno. V 10. minutě padla první branka tohoto utkání a zároveň první benáteckého týmu v této sezóně. Od modré čáry střílel Lukáš Kulvejt a s pomocí odrazu od jednoho z mělnických beků skončil puk v síti - 1:0. Za další dvě minuty už to bylo o dva góly, když Jan Dvořák objel branku a našel mezírku u Šimáčkovy tyčky - 2:0. Do konce první třetiny se Benátky prosadily ještě jednou, Dominik Zumr byl na konci kombinace a uzavřel první část na tříbrankový rozdíl - 3:0.

Druhá třetina začala krásnou kombinací exkolínského útoku, když Šafránek se Zumrem připravili palebnou pozici pro hrajícího manažera Jana Stehlíka, jehož rána skončila pod břevnem - 4:0. S chutí hrající benátecký tým svého soupeře nešetřil, vyloučení Cicvárka potrestal Jan Klodner a svou střelou našel přesně místo u Šimáčkovy tyčky - 5:0. Šestá trefa domácích v podání kanonýra Kamila Bříšky byla pro Šimáčka absolutně nechytatelná, hostující gólman byl v té chvíli možná hodně rád, že ho tato dělovka netrefila - 6:0. V polovině zápasu si připsal dva těžké zákroky i Martin Sejpal, když vyřešil dva výpady mělnického celku, aby následně přepustil své místo náhradníkovi Šuhájkovi. Stejně tak se vystřídali i hostující brankáři.

Ještě však krátce předtím inkasoval šestý gól, byl opět z dílny Kamila Bříšky, který parádně trefil horní roh mělnické branky - 7:0. Do konce druhé části hry padl ještě gól, a sice opět do hostující klece, Houserek inkasoval po střele Jana Klodnera přesně k tyči - 8:0. Blízko k hattricku měl po Šafránkově přihrávce zkraje třetiny obránce Klodner, trefil však spojnici tyče a břevna! Přesto akce pokračovala a devátou trefu po přihrávce Dominika Zumra zaznamenal Jan Stehlík, když trefil odkrytou část branky - 9:0.

Jubilejní desátou trefu měl na svědomí Dominik Zumr, který zhodnotil práci svých útočných kolegů Stehlíka a Šafránka v útočném pásmu a zakulatil počet gólů v hostující síti - 10:0. Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat, v závěru přesilové hry přidal ten jedenáctý Milan Antoš - 11:0. Zdecimovaní a unavení hosté inkasovali záhy znovu, Kusého přihrávku zužitkoval střelou po ledě Kryštof Bouřil - 12:0. Svou první branku v benáteckém dresu pak zaznamenal i kanonýr David Šafránek, který chytře využil zaváhání brankáře Houserka - 13:0.

Gólový apetit Benátek neutuchal ani s blížícím se koncem zápasu, kdy už mělničtí borci vyhlíželi závěrečnou sirénu. Čtrnáctý gól byl z dílny Petra Krále, jenž zamířil přesně za Houserkova záda po buly - 14:0.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to pro nás druhé přípravné utkání. Nešli jsme do něho ještě v úplném složení, ale chtěli jsme k němu přistoupit zodpovědně. Všímali jsme si sami sebe, chtěli jsme hodně bruslit a hodně střílet, abychom byli připraveni na další zápasy. Jsme nový tým, který přípravné zápasy potřebuje. S prvními deseti minutami jsem rozhodně nebyl spokojený, trošku jsem na tým zatlačil, abychom více bruslili a také se dostali více do kondice.