20. 1. 2021 | Tomáš Nejedlo

Sedm a dost! Benátečtí udolali Prostějov 3:2

22., středa 20. 1. 2021
Benátky n.J. - Prostějov BEN - PRO
Sedm zápasů čekali benátečtí hokejisté na plný bodový zisk. Zlomilo to domácí utkání s Prostějovem, které se sice nevyvíjelo pro benátecké mladíky po trefě hostujícího Motlocha dobře, ale trefy Vomáčky, Šedivého a Štibingra zcela otočily misky vah na stranu domácích. Kaut sice vrátil jestřábí letku do utkání, avšak obětavost, týmový výkon a pozorný Král v brance znamenalo, že tři body putovaly do kabiny Jirušových svěřenců. Pro ně je to jistě vítaná vzpruha, na níž budou chtít Benátky navázat v sobotu v Kolíně!
Benátky n.J.: Král (Žajdlík) – Kunst, Šedivý, Štibingr, Böhm, Aubrecht, Hampl, Kollert – A. Dlouhý, Měchura, D. Špaček – Wiencek, Čederle, Jiruš – Gajda, Jansa, Strnad – Vomáčka, Šafařovský, Křepelka.
Prostějov: Bláha (Wolf) – Hrdinka, Matyáš, P. Krejčí, Drtil, Pěnčík, Piegl – Gago, Bartoš, Mrázek – Hrníčko, Chlán, Žálčík – Vachutka, T. Kaut, Janeček – T. Jandus, Motloch, Ouřada.
Branky a nahrávky: 13. Vomáčka (Šedivý), 19. Šedivý (Měchura, A. Dlouhý), 22. Štibingr (Jiruš, Wiencek) – 7. Motloch (P. Krejčí, Vachutka), 35. T. Kaut (Mrázek, Hrdinka). Rozhodčí: Grech, Petružálek - Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:4 + navíc Chlán (PRO) 5 + 20 minut OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 21:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Na kvalitně promrzlý led Benátek nad Jizerou dorazil houževnatý soupeř z Prostějova, který stejně jako Středočeši bilancuje nad účastí v play off. Úvod klání patřil Jestřábům, ti se hned v sedmé minutě radovali z úvodní branky utkání po přesné střele Lukáše Motlocha. Benátečtí svým zodpovědným výkonem odpověděli vyrovnávací brankou z hole Benjamina Vomáčky a ještě před koncem první třetiny obrátil skóre ve prospěch hráčů od Jizery Jakub Šedivý.

Benátečtí povzbuzeni obratem ve skóre vlétli do druhé třetiny jako uragán. Ihned z kraje prostřední části navýšil skóre na dvoubrankový rozdíl Jan Štibingr přesnou střelou od modré čáry. V zápětí měl další branku Středočechů na holi Špaček, ale trefil pouze betony Ondřeje Bláhy. Ve dvacáté sedmé minutě se Petr Chlán dopustil velmi nebezpečného zákroku u mantinelu na benáteckého hráče a putoval předčasně do sprch s trestem na pět minut a do konce utkání. Z dlouhé přesilovky ale Benátky nedokázaly vytěžit kýžený pojišťující gól. V průběhu přesilovky byli vylučováni postupně domácí Aubrecht, Jiruš a Kunst, čímž drželi oba týmy ve stejném počtu hráčů na ledě. Špaček dostal příležitost ke vstřelení gólu prostřednictvím trestného střílení, ale svou šanci neproměnil. Nevyužitá šance musela domácí mrzet o to víc, když Tomáš Kaut snížil na rozdíl jediné branky. V úplném závěru druhé třetiny se řítil sám na Bláhu Jiruš, ale byl faulován a Benátky měly možnost opět odskočit. Druhé trestné střílení, tentokrát provedeno Dlouhým, ale taktéž skončilo efektivním zákrokem Bláhy. Do kabin se odcházelo za těsného stavu 3:2

Do třetí třetiny vstoupili domácí zodpovědně a týmovým výkonem jistili svůj náskok. Spolehlivý výkon předváděl také sedmnáctiletý brankář Král. Prostějovským střelcům byla jeho branka, díky jeho skvělým zákrokům, zapovězena. Když už se Prostějovským povedlo ho překonat, zaskočili za něj v jeho činnosti obránci jako v případě Šedivého. V polovině třetiny měl z čista jasna velkou příležitost Strnad, ale před Bláhou selhal. Domácí v závěru bezpečně odolávali nájezdům Jestřábů a co nejvíce kotouč dostávali do bezpečné zóny až k Bláhovi. Dvě minuty před koncem zkusili hosté vyrovnat při hře bez brankáře, ovšem Benátky nedovolily svému soupeři usadit se v útočném pásmu. Bláha se ještě jednou musel vracet do branky a zase prchat, ale ani to jeho týmu nepomohlo a Benátky doslova urvaly tři důležité body do tabulky v boji o play off.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou) : Výhra nad těžkým soupeřem nás těší. Hrál se fyzický hokej, ve kterém kluci splnili systémové věci, které jsme po nich chtěli. Podali jsme výborný výkon, který byl podpořen velmi dobrým mladým brankářem Králem.

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov): Asi jsme zaslouženě prohráli. Prvních deset minut bylo z naší strany dobrých. Poté jsme to ale asi podcenili. Trošku nás ale zastavila oslabení. Domácí nám odskočili o dvě branky. Poté je to těžké, doháněli jsme, měli jsme šance, nicméně domácí hráli dobře na puku, uměli se uvolnit, i když byli pod tlakem. Právě proto o tu jednu branku zvítězili domácí hráči.