27. 11. 2019 | Tomáš Nejedlo

Sokolov nebodoval ani v Benátkách, padl 1:4

26., středa 27. 11. 2019
Benátky n.J. - Sokolov BEN - SOK
Hokejisté sokolovského Baníku prodloužili svou letošního nelichotivou sérii venkovních zápasů, v nichž nezískali ani bod. V rámci 26. kola Chance ligy se představili na benáteckém ledě a úvod utkání nebyl z jejich strany vůbec špatný. Leč do černého pálili Benátečtí a postupně, zejména ve druhé třetině, si vypracovali komfortní čtyřbrankový náskok, který jim nakonec vynesl výhru 4:1. K tomuto zaslouženému vítězství přispěl gólem i Jan Hampl, který premiérově skóroval v seniorské kategorii. Další duel čeká Benátky v sobotu, měsíc listopad uzavřou v Prostějově.
Benátky n.J.: Žajdlík (Schwarz) – Bukač, Kunst, Buchtela, Havlín, Niko, Hampl – R. Duda, Šír, Průžek – Rychlovský, Najman, D. Špaček – A. Dlouhý, Chrtek, Klapka – Wiencek, Šafařovský.
Sokolov: Haas (Kašpar) – Vodička, Přindiš, Pařízek, A. Rulík, Šafář, Kadeřávek – Švec, M. Zadražil, Černoch – Osmík, Kverka, Vracovský – Křemen, Vrána, T. Rohan – Kovařík, Kuběna, Křehlík.
Branky a nahrávky: 14. A. Dlouhý (Chrtek, Buchtela), 23. Najman (Rychlovský), 35. D. Špaček (Najman, A. Dlouhý), 36. Hampl (Niko, Wiencek) – 40. T. Rohan (Křemen, Vrána). Rozhodčí: Ondráček, Pavlovič - Axman, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 203. Střely na branku: 29:19. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

V samém úvodu utkání byli aktivnější Sokolovští. Po čtyřech minutách hry se osamocen před Žajdlíkem zjevil Vrána, ale neměl dostatek času na zakončení, a tak mířil těsně vedle domácí branky. O minutu později už mohli žluto-černí vést, Kadeřávkův pokus byl ještě tečován a puk se odrazil od levé tyče Žajdlíkovy branky. Domácí v první desetiminutovce kontrovali snad jen Bukačovým pokusem od modré čáry, na nějž ale v sokolovském dresu debutující Haas dobře viděl. Jediná branka první třetiny padla prakticky z nenápadné, avšak účinné akce. Buchtelova střela od modré čáry z odraženého puku se dostala k Chrtkovi, který touš posunul na vrchol brankoviště a důrazný Adam Dlouhý ho zvedl nad ležícího Haase – 1:0.

V začátku druhé části hry opět zvonilo za Žajdlíkem, tentokrát to však byla tyčka boční. Hra se následně po několika desítkách vteřin přesunula před Haase a Benátky se podruhé v utkání radovaly. Rychlovského nahrávka našla na pravém kruhu na chvíli volného Adama Najmana, jehož střelu pod vyrážečku registroval Haas až v síti – 2:0. V benáteckém táboře mohlo být ještě v téže minutě veseleji. Na útočném výletě se ocitl Niko, ale svou dorážku do branky nenasměroval. Ve 26. minutě pak Klapka chytře našel Dlouhého a Baník měl tentokrát velké štěstí.

V polovině zápasu měli dvě dobré příležitosti také domácí. Špačkův únik a následnou střelu do horní poloviny branky vyrazil Haas, stejně tak si poradil s Šírovou tečí Průžkovy střely a podržel tak dvěma důležitými zásahy svůj tým. Kapituloval však hned první přesilovce Benátek. Najman v pěkné souhře našel najíždějícího Daniela Špačka, který překonal přesouvajícího se Haase – 3:0. Za další půlminutu už bylo v benáteckém táboře ještě veseleji. Niko střílel od modré čáry a puk mimo Haasův dosah tečoval Jan Hampl, čímž vstřelil svůj první gól v seniorském hokeji – 4:0.

Ještě do druhé sirény se dočkali také hosté. Nikovu chybičku v rozehrávce Sokolovští vystihli a Tomáš Rohan, ač v pádu faulovaný propasíroval kotouč za brankovou čáru – 4:1. Třetí periodu načala šance Zadražila, jenž nedotáhl blafák a na druhé straně při chuti hrající mladík Hampl střelou od modr orazítkoval tyčku! V průběhu třetí části hry se už Baník do žádného tlaku nedostal, a tak Benátečtí prakticky v poklidu hájili výhru. Tu mohl ještě zvýraznit Rychlovský, který ale stahovačku po přihrávce Dudy nedotáhl do zdárného konce. Mrzet ho to ale nemuselo, Benátky porazily Sokolov 4:1.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do utkání. Měli jsme nějaké šance, které jsme ale nevyužili. Dnes rozhodla druhá třetina, ve které jsme hráli velice dobře. V ní se také ten zápas zlomil, protože jsme soupeři odskočili. Ve třetí třetině jsme si to už pohlídali. Klukům patří velké díky.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Troufám si říci, že první třetina byla vyrovnaná. Druhou třetinu nechci hodnotit podle inkasovaných branek, ale řekl bych, že nám chyběl půlkrok nebo krok, kdy jsme byli dál od kotouče či od hry, než byl soupeř. Právě tady si myslím, že jsme v tom utkání ztratili. Ve třetí třetině jsme byli několikrát v oslabení, které jsme ale přečkali. Avšak snad kromě prvního střídání jsme si neřekli o výraznější šanci nebo výraznější střelu. Na jednu stranu je prohra 1:4 možná krutá, nicméně porážka je zasloužená.