16. 9. 2023 | Ondřej Nejedlo

Střelecké hody v Kralupech vyzněly pro Benátky

přát., sobota 16. 9. 2023
Kralupy nad Vltavou - Benátky n.J. KRA - BEN
Benátečtí zakončili přípravné období cennou výhrou. Na ledě snaživého nováčka z Kralup nad Vltavou museli hosté otáčet nepříznivý vývoj z první třetiny. Zásluhou rychlých branek na začátku druhé periody si Novákovi svěřenci vytvořili dostatečný náskok, který až do konce zápasu hlídali.
Kralupy nad Vltavou: Sochůrek - David, Chládek, Kapoun, Kehar, J. Kučera, Straka - Kellerstein, Husarik, Zídek - Pejchal, Šilhavý, Bezouška - Soukup, Hampl, Stupka - Bradáček, Broš, Prášek
Benátky n.J.: Brázdil - Kliment, Klodner, Němeček, Antoš, Kuna, Novák - Řepík, L. Kučera, Hozák - Zumr, Šafránek, Jankovský - Martínek, Havlas, Dvořák - Plíšek
Branky a nahrávky: 12. Stupka (Hampl, Soukup), 16. Bradáček (Prášek, Broš), 32. Prášek (Kellerstein), 35. Kehar (Šilhavý, Kapoun), 59. Kellerstein (Bezouška, Husarik) - 18. Martínek (Dvořák), 23. Hozák (L. Kučera), 23. Hozák (Řepík), 24. Jankovský (Zumr), 29. Martínek (Dvořák), 37. Havlas (Martínek, Dvořák), 44. L. Kučera, 56. Dvořák (Havlas, Martínek). Rozhodčí: J. Jílek, Müller - Maňák, Thuma. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 192. Střely na branku: 37:34.

V úvodu zápasu se přelévaly šance na obou stranách. Mírně aktivnější byli hosté, avšak udeřilo na druhé straně. Po nedůslednosti v obranné třetině mířil přesně Adam Stupka. O chvíli později hrála gólová znělka na kralupském zimním stadionu podruhé, to když mířil přesně z mezikruží David Bradáček. V závěru první třetiny byl vyloučen hostující Řepík. Domácí ale v početní výhodě chybovali a kupředu tak mohla vyrazit dvojice benáteckých hráčů. Po Dvořákově přihrávce Viktor Martínek překonal svého nedávného spoluhráče Sochůrka a vstřelil tak důležitou branku.

Rozhodující úder zasadili hostující hráči během osmi minut druhé třetiny. Sochůrka totiž překonali čtyřikrát a nálada se jim o poznání zvedla. Nejprve po vyhraném vhazování mířil přesně Jiří Hozák. O osm vteřin později po rychlé akci našel Řepík před prázdnou částí branky znovu Jiřího Hozáka a náskok Kralup se bleskově rozplynul jako pára nad hrncem.

Nabuzení hosté vzápětí znovu skórovali. Z levého křídla mířil přesně Václav Jankovský. Ve 29. minutě hosté po páté zvedali ruce nad hlavu. Dvořák vysunul přesnou přihrávkou Viktora Martínka, který si roztáhl Sochůrka a vstřelil svoji druhou branku v zápase. O bytelný náskok však mohli hosté taktéž brzy přijít. Nejprve totiž využil početní výhodu Tomáš Prášek. Ve 35. minutě pak na rozdíl jedné branky snížil Martin Kehar.

S rychlou odpovědí však přispěchal produktivní třetí benátecký útok. Martínek sice Sochůrka ještě nepřekonal, dorážející Vojtěch Havlas už byl ale úspěšnější.

Oko diváka určitě potěšila akce Lukáše Kučery ze začátku třetí třetiny, ten se nádherně proháčkoval až do útočného pásma a také s přehledem zakončil. Hosté si poté hlídali získaný náskok a přidali ještě jednu branku. Znovu po souhře třetí útočné formace zakončoval, tentokrát, Jan Dvořák. Poslední slovo patřilo domácím. Dvě minuty před koncemuháněl na Brázdila Adam Kellerstein a z tohoto minisouboje dvou bývalých spoluhráčů z Letňan vyšel vítězně kralupský útočník.

Benátečtí tak na závěr přípravy zapsali cennou výhru, která by jim měla dodat sebevědomím před prvním ostrým zápasem, v němž přivítají pražskou Kobru.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Byl to divoký zápas bez obran. Jsem rád, že od druhé třetiny jsme plnili to, čemu jsme se věnovali na tréninku. Kluci si za práci v zápase i v tréninku vstřelené branky zasloužili. Na závěr přípravy proti nám stál kvalitní soupeř, byl to dobrý zápas.