9. 10. 2024 | Ondřej Nejedlo

Těžký direkt v Příbrami, Benátky si odvezly sedmibrankový příděl

6., středa 9. 10. 2024
HC Příbram - HC Benátky nad Jizerou PRI - BEN
Pouze s šestnácti hráči do pole odcestovali benátečtí hokejisté k dalšímu druholigovému zápasu do Příbrami. Marodka i jiné indispozice si vybraly svoji daň. O vítězi utkání již bylo prakticky rozhodnuto po polovině zápasu, kdy se domácí ujali vedení 5:0. Hosté sice na začátku třetí třetiny snížili, zkušený příbramský tým ale držel otěže utkání pevně ve svých rukou, nepřipustil žádné komplikace a navrch svému sokovi zasadil další dva údery.
HC Příbram: Jiroušek - Saňa, Havlín, Zdeněk, Kremláček, Jelínek, Rajgl, Pánek - Kolda, Hasman, Kafka - Bednařík, Josefus, Pinkas - Mařík, Furch, Gengel - Labuzík, Kvasnička, Štípek
HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (35. Hofman) - Antoš, Chalupa, Hrouda, Klodner, Pejchal, Němeček - Zumr, Šafránek, Jankovský - Dvořák, Havlas, Hozák - Pětník, Hamršmíd, Vacín - Vágner
Branky a nahrávky: 7. Hasman (Kafka, Josefus), 15. Kafka (Kolda, Zdeněk), 30. Zdeněk (Jelínek, Josefus), 33. Bednařík (Josefus, Pinkas), 35. Mařík (Kvasnička), 55. Kafka (Zdeněk, Hasman), 59. Havlín (Kafka, Štípek) - 46. Zumr (Klodner, Hrouda). Rozhodčí: Turhobr - Hošťálek, Charvát. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 36:19.

Poprvé se skóre na příbramském zimním stadionu měnilo už po šesti a půl minutách, kdy se před Brázdilem nadvakrát prosadil Hasman. Domácí diktovali tempo hry a do konce úvodní periody zasadili ještě jeden úder. Po levém křídle se nádherně protáhl Kolda a předložil kotouč parťákovi z útočné formace Kafkovi, jemuž stačilo jen nastavit hokejku.

V pohodě hrající domácí mohli zvýšit na začátku druhé třetiny. Antoš zatáhl za záchrannou brzdu a hlavní rozhodčí Turhobr nařídil trestné střílení. Josefusovo zakončení ale Brázdil pokryl. Zdramatizovat stav mohl hříšník předcházejícího momentu Antoš, jehož střelu ale zastavila tyčka příbramské branky. Minutu poté udeřilo na druhé straně, kde se přesnou střelou z kruhu prezentoval obránce Zdeněk. Domácí hráči vyučovali z efektivity. Nejprve Bednařík a chvíli po něm Mařík vyhnali benáteckého brankáře Brázdila na střídačku, jeho místo mezi tyčemi zaujal Hofman, který už do konce druhé třetiny nekapituloval.

Čestný zásah hostů zaznamenal po necelých šesti minutách třetí třetiny Zumr, jenž tečoval Klodnerovu střelu odmodré čáry. Domácí si už ale výrazný náskok vzít nenechali. Josefusovu střelu ještě zastavila tyčka. Necelých šest minut před koncem zápasu vyrazil Hofman střelu Zdeňka od modré čáry ke Kafkovi, jenž vstřelil svoji druhou branku v tomto zápase. Střelec šesté branky domácího týmu pak chvíli před koncem zápasu vybojoval kotouč v útočném pásmu a nabídl sedmý zásah sjíždějícímu obránci Havlínovi, který si tváří v tvář pohrál s Hofmanem a završil brankový účet.

Jaroslav Roubík (HC Příbram): Měli jsme výborný vstup do zápasu, což bylo podpořeno velmi dobrým bruslením. Dostali jsme se do vedení, což nás trošku uklidnilo. Rozhodla asi druhá třetina, do které jsme nevstoupili dobře a Benátky měly dvě nebo tři šance, při kterých nás podržel brankář. Pokud bychom dostali branku, mohlo to skončit třeba 2:2. Díky tomu, že jsme vedení udrželi a přidali třetí branku, získali jsme jistotu. Od poloviny utkání už to bylo jasné, v tu dobu jsme totiž vedli 5:0. Soupeř, i přesto, že se snažil, věděl, že nemá moc šancí.

Jiří Kadlec (HC Benátky nad Jizerou): Utkání pro nás nebylo vůbec jednoduché, protože jsme úvodní třetinu prohráli 0:2. Na začátku druhé třetiny jsme měli dvě nebo tři šance, ze kterých jsme mohli skórovat. V podstatě z první tutové šance soupeře jsme poté inkasovali. Za stavu 0:3 jsme navíc nastřelili tyčku. Kdybychom vstřelili gól, zápas by asi vypadal jinak. Čtvrtá inkasovaná branka už nás dolomila. Poté už se nám vůbec nedařilo. Hráči necítili sílu, že by s nepříznivým výsledkem mohli něco udělat a už se dohrávalo víceméně z povinnosti.